бг ресторант в монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от krimon »

точно същият като това синът ти да ти доведе негърка за снаха - средата в Канада е либерална в това отношение, а в България - не ... а и въпрос на домашно възпитание ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от krimon »

И всъщност има българско заведение в Монреал от 1912 г. - на най-търговската и най-голямата улица - Сент Лоран

Изображение

Даже Слави го посетил по време на концерта си в Монреал миналата година - има официален автограф ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от ablood »

Аха. Типично българско заведение, с българско име, с български традиции, билгарски забавления, български гозби и напитки...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от krimon »

мм, обслужват те и на български, по стените са закачени карти на България от времето на разцвета й, снимки на български знаменитости ... Ако е само етнически, няма да има клиантела, логичен избор. Във всеки случай персоналът от повече от век е само български :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от Bistra »

krimon написа:
Bistra написа:Да не уточнявам също, че по подобен начин общува и с брат си, също и с нас. Не мога да воювам с децата си и да им насаждам някакво национално (българско) самосъзнание при положение, че живеем в чужда страна и те са приели вече ценностите и.
абе те родителите са затова - за да дадат домашно възпитание, а не средата да възпитава - така възпитаваше социалистическото общество

после да не питаш ако дъщеря ти или синът ти станат обратни и да не завършат средното си образование, защото средата е благотворна и такива са й ценностите

оправдания и кравешко бездушие
Ееех, Я да покажем, че и ний го можем като jovani ;) (само, че в положителен смисъл, защото аз ще се похваля не с друго, ами с децата си)
Та така! Бих казала за щерката, че наистина не прилича на местните - превъзхожда ги откъдето и да го погледнеш! Така, че благодаря ти за загрижеността - не само ще завърши, но и ще получи най-доброто възможно образование (нали са за това мама и тати - да плащат 8) )
Това, че не я тормозя да говори на български в къщи с мен засилва само доверието и укрепва връзката ни. Тя разбира всичко и може да говори и чете. Средата си е точна! Никой в семейството ни не е обратен. Приятелите и са от доста отбрани семейства, така че пожелай И всичко най -хубаво , защото само след неколцина години светът ще И е в краката. ;)
За сина мога да кажа същото в подобен вариант, просто той е по-малък. :)
Само не знам каква е връзката с българския ресторант :?: , ама както и да е
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от Bistra »

krimon написа:И всъщност има българско заведение в Монреал от 1912 г. - на най-търговската и най-голямата улица - Сент Лоран

Изображение

Даже Слави го посетил по време на концерта си в Монреал миналата година - има официален автограф ;)
Ай, тоя ресторант много български звучи. :D
Значи от 1912 сервират вътре картофки, хот-дог и бъргър - поне това е нарисувано на панкарта. :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от krimon »

абе и аз не знам каква е връзката с българския ресторант, ама съм те цитирала и отговорила на размислите

и не ставаше въпрос за това колко е умна и прекрасна щерка ти, нито за бъдещото й образование и среда от заможни кебекуа, ами за домашно възпитание ;)

както се казва, трай бабо да не срещнеш мечка, децата порастват и изненадват родителите си ... особено ако последните са неадекватни във възрастта, когато се очаква да оформят възгледите и ценностите на децата за живота

ама като те гледам каква си "мама и татко да й го плащат", "отбрана среда" бля, бля ... непременно ще стане като теб ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от krimon »

Bistra написа:Ай, тоя ресторант много български звучи. :D
Значи от 1912 сервират вътре картофки, хот-дог и бъргър - поне това е нарисувано на панкарта. :rofl:
аре сега претенции - няма кебапчета, няма шопска, не пише на български, няма патриотично заглавие "Български ресторант" ...

Нали го знаете вица за зайчето:

Вълкът и лисицата решили да се гаврят със заека. Срещат го и му викат:
- А, Зайо, ти що си без шапка? – и го съдрали от бой.
На другия ден отново го срещат, но този път заекът предвидливо си сложил шапка.
- А, Зайо, ти що си със шапка? – и пак го съдрали от бой.
Така няколко дена се гаврили, що си със шапка, що си без шапка и бой. По едно време им писнало и решили да сменят стратегията. Наговорили се: “Утре като видим заека, ще му искаме цигара. Ако ни даде с филтър – Що ни даваш с филтър, ако ни даде без филтър – що ни даваш без филтър и пак ще го бием!”. Зайчето обаче, било в храстите и чуло всичко. На другия ден носи две кутии цигари, с филтър и без филтър. Срещат го вълкът и лисицата и му искат цигара:
- Ей, Заек! Я дай една цигара!
- С филтър или без филтър? – пита Зайо.
Вълкът и лисицата се спогледали, почесали се и в един глас изревали:
- А бе, заек, ти що пак си без шапка!?!
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от krimon »

още две снимки от мястото

Изображение

Изображение
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от klisurov »

Bistra написа:... не я тормозя да говори на български в къщи с мен ...
Надявам се, никога да не дойде деня, в който ще спра да говоря с децата на български.

Както и да е ... всичко е въпрос на личен избор ... у нас се говори на български и руски,
ползваме и английски, и френски, но последните два, не и у дома ... въпрос на личен избор ...

Впрочем, замисляли ли сте се, дали и доколко се "кефите" на български вицове -
аз лично по-новите скечове не ги разбирам, навярно защото са във връзка с нещо, което вече е далеч от мен ...

Така че, аз съм български възпитаник, а децата ми израстват (и се възпитават) в канадска среда.
Надявам се, да не забравят от къде е родът им. но да очаквам, че ще спазват българските традиции, е пресилено.


Замислих се, дали бих отишъл в "типично" български ресторант тук ... май не ...
Едно е да се срещна с приятели-българи, друго е да се "върна" в българска среда.
Не вярвам нашенци да са се отучили от привичката си вечно да се жалват.
Определено, не се срамувам, че съм българин (и арменец),
но в крайна сметка преди време направих избора си да се откъсна от байганьовщината.
Така че, българщина ДА, но български кръчмарски "изцепки" - благодаря, НЕ.

Може би, бих отишъл в ресторант, издържан в българските традиции,
но определено не бих отишъл в типично български ресторант.

Но, както вече писах, всичко си е въпрос на личен избор.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от miteto »

pumpy написа:Как квакат не знам, но знам, че в училище ми казаха, че големия има акцент всеки понеделник до обяд :), затова ме и питаха дали вкъщи си говорим на френски :?: , щото нали сме идвали от Монреал....
В такъв случай съм почти сигурен, че или е раждан в БГ или не е ходил на английска градина преди училище. Деца, раждани в Канада и ходили на градина нямат грам акцент в училище. Айде да не се изказвам в абсолютни мерки, но за огромното мнозинство случая е такъв.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от miteto »

klisurov написа:Така че, българщина ДА, но български кръчмарски "изцепки" - благодаря, НЕ.

Може би, бих отишъл в ресторант, издържан в българските традиции,
но определено не бих отишъл в типично български ресторант.

Но, както вече писах, всичко си е въпрос на личен избор.
Ами то БГ механата в Торонто май затова затвори - доста кръчмарски изцепки, ако не се лъжа... Аз бях един път, ама ми вкараха тъпанчетата в средата на мозъка една чалгарка (от тея по-долнопробните) и оркестъра дето се опитваше да конкурира рекорда на Меноуор по децибели. Буквално трябваше да си крещим в ушите, за да се чуваме.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:Как квакат не знам, но знам, че в училище ми казаха, че големия има акцент всеки понеделник до обяд :), затова ме и питаха дали вкъщи си говорим на френски :?: , щото нали сме идвали от Монреал....
В такъв случай съм почти сигурен, че или е раждан в БГ или не е ходил на английска градина преди училище. Деца, раждани в Канада и ходили на градина нямат грам акцент в училище. Айде да не се изказвам в абсолютни мерки, но за огромното мнозинство случая е такъв.
Раждан е в Бг през 2000 година, тоест преди 10 години. Ходил е на градина на български до 3.5 години, после и на френски и на английски, все едно на английско училище е от 2007, но това явно няма значение, защото вкъщи си говорим на български. Малкия е раждам в Канада и все още се борим да ни отговаря на български и ще се преборим. За сега сме на 5-10% но ще стигнем до 95-100% колкото и да ми отнеме.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: бг ресторант в монреал,

Мнение от IRA »

pumpy, големия забравил ли е френския?
Моя за сега говори само на български, малко ме притеснява, че това му пречи на контактите.
В градината си играе с едно българче, ама другите две момчета не са българчета, не знам как се разбира с тях, но си играят. На плуването му говорят на английски, а той се обяснява на български, момичето нещо си превеждала ( не ми е ясно как) и го разбирала. :lol:
От септември е на училище, ще видим там как ще се оправят с него.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: бг ресторант в монреал,

Мнение от pumpy »

IRA написа:pumpy, големия забравил ли е френския?
Моя за сега говори само на български, малко ме притеснява, че това му пречи на контактите.
В градината си играе с едно българче, ама другите две момчета не са българчета, не знам как се разбира с тях, но си играят. На плуването му говорят на английски, а той се обяснява на български, момичето нещо си превеждала ( не ми е ясно как) и го разбирала. :lol:
От септември е на училище, ще видим там как ще се оправят с него.
DA :(
тоест знам ли ? когато го питам нещо на френски не разбира и блокира, но ако му поговоря половин ден и започва да ми отговаря плахо по малко. Той ходи последните 2 лета на френски летен лагер и може би и това помага по-малко....От шести клас мислим да го пратим обратно на френско училище за да го развива като език - може да му е полезен някой ден повече отколкото иврита, надявам се.....
Публикувай отговор