бг ресторант в монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
nikolaybozhkov
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 12:51 pm

бг ресторант в монреал

Мнение от nikolaybozhkov »

Здравейте
видях в bizimi.com 4е има бг ресторант в Монреал знае ли някои дали
работи защото там е даден един телефон
на който звънях но е изклu4ен
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от yahoo »

Ресторанта на плацата стоеше затворен дълго време, наскоро минах оттам и няма и помен от ресторант. Мисля че само бистрото е останало. Другия ресторант мои познати го затвориха преди доста години като бизнес с почти нулева печалба. Българите в Монреал се оказа че нямат нужда от ресторант. Всички опити за бг ресторанти се оказаха неуспешни. Може би нямат нужда и от църква.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от Странджата »

Какво ли би казал Вуте,когато някой сънародник отвори ресторант-Айде бе,не стига,че отворил ресторант,та и да ходя да му ям,че и да му плащам!И отива на индийски.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от пухинка »

Българите в Монреал се оказа че нямат нужда от ресторант. Всички опити за бг ресторанти се оказаха неуспешни. Може би нямат нужда и от църква.

то ние българите от какво ли имаме нужда - нямаме вестници, не ни трябва български ресторант, българските магазини са на м.... си, плюят все по църквата, по попа.


Абе АГАТИ НАЦИЯТА сме
ТОВА Е МНОГООО ЖАЛКО, МНОГОО :( :( :( :(
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от JennyAnyDots »

И сега какво - всички сме длъжни да бъдем религиозни и нямаме право да си печем плакиите у дома, а трябва да ги ядем в ресторанта :)

Ако имаше български квартал в Монреал, щяха да вървят повече и бг бизнесите. Фктът, че сме се пръснали горе-долу навсякъде, е достатъчно красноречив.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от yahoo »

JennyAnyDots написа:И сега какво - всички сме длъжни да бъдем религиозни и нямаме право да си печем плакиите у дома, а трябва да ги ядем в ресторанта :)
Никой не говори за всички. Но двама души средно в ресторанта и 20 в църквата на неделните служби са по-малко от 0.001% от българите в Монреал, което буквално означава че няма нужда от това. По твойта логика и ресторантите в България трябваше да са фалирали, но не са.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от ablood »

Има огромна разлика.
Българите в Канада в повечето случаи се борят да наваксат огромната разлика до нивото на местните. Те нямат времето и безгрижието на средния българин в България, или канадец в Канада. Летвата е все още високо за тях.
А децата им (ако можем да ги наречем изобщо българи) едва ли се интересуват от редовно посещение на български кръчми и църкви.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от angelheart »

yahoo написа:...Мисля че само бистрото е останало...Всички опити за бг ресторанти се оказаха неуспешни.
Да беше споменал адреса ли? :^)
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от pumpy »

ablood написа:
А децата им (ако можем да ги наречем изобщо българи) едва ли се интересуват от редовно посещение на български кръчми и църкви.
Интересно как можем да наречем децата, родени от българи - сигурно кебекари/канадци :?:
Това, че не им говориш на български не променя по никакъв начин факта, че родители те им са българи и те също са българи. Виж може би техните деца, родени най-вероятно от смесени бракова може и да не са българи, но за това ще трябва да почакаш.

А не че ме интересува, но какво му е толкова специалното на българксия ресторант ? Шкембе чобата, кебапчетата, шницела по виенски или забравих, шопската салата ?
За църквата съвсем няма да коментирам - там изобщо ме няма, но видимо и не само мен :lol:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от Bistra »

ablood е абсолютно прав, че дългите разстояния и постоянното пестене на време са фактори, които много помагат за непосещаемостта на ресторанти, магазини, църкви и други такива от български произход. Аз нямам проблеми с това да седна в заведение на свой сънародник и да си платя после консумацията.
Колкото до децата, не знам честно какви са. Моите са родени в България. Говорят и разбират български, обичат българската кухня и им харесва когато си ходим до България, но дотам!
Ще дам пример с моята дъщеря. В училището, в което учи от тази година има и едно момиче - българче. Шкафчетата са им едно до друго и се познават, макар че не са в един клас. Когато я попитах: "На какъв език си общувате?" Тя ми отговори: "На френски." Да не уточнявам също, че по подобен начин общува и с брат си, също и с нас. Не мога да воювам с децата си и да им насаждам някакво национално (българско) самосъзнание при положение, че живеем в чужда страна и те са приели вече ценностите и. Те просто не искат да са различни. Искат да ги приемат като равни и т.н. и т.н.
Българи са да, но само по произход (паспорт) и това се задълбочава все повече с напредването на времето.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от IFF »

pumpy написа:
ablood написа:
А децата им (ако можем да ги наречем изобщо българи) едва ли се интересуват от редовно посещение на български кръчми и църкви.
Интересно как можем да наречем децата, родени от българи - сигурно кебекари/канадци :?:
Това, че не им говориш на български не променя по никакъв начин факта, че родители те им са българи и те също са българи. Виж може би техните деца, родени най-вероятно от смесени бракова може и да не са българи, но за това ще трябва да почакаш.

А не че ме интересува, но какво му е толкова специалното на българксия ресторант ? Шкембе чобата, кебапчетата, шницела по виенски или забравих, шопската салата ?
За църквата съвсем няма да коментирам - там изобщо ме няма, но видимо и не само мен :lol:
В Атина има една механа "Балкан". Като влезеш вътре веднага те обгръща бгобстановката- карирани покривки, посуда от едно време по стените, сервира се в традиционните писани чинии, има боб, пълнени чушки, дроб сърма, ракия, бгвино, кебапчета и др. Все неща, които в местни заведения не можеш да ги намериш. Само музиката им е кофти-некакъв тв фолк сателитен канал. Аз си ходех редовно там, ако има и тук нещо такова, бих ходил с кеф. Често сме се събирали да гледаме и мачове, ама това тука нема как да стане, с тая разлика в часа...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от Bistra »

В Гърция може би.Нашата кухня все пак не трябва да се забравя, че е много близка до гръцката, а и има много българи там. Тук обаче, ако не предлагаш нещо, което се яде от по-широката публика - бързо фалираш. Това важи за всякакъв вид ресторанти - не само български.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от пухинка »

В Атина има една механа "Балкан". Като влезеш вътре веднага те обгръща бгобстановката- карирани покривки, посуда от едно време по стените, сервира се в традиционните писани чинии, има боб, пълнени чушки, дроб сърма, ракия, бгвино, кебапчета и др. Все неща, които в местни заведения не можеш да ги намериш.

дай Боже и в канада да доживеем да има БГ рестрант с такава обстановка.Нека не забравяме откъде идваме, но все пак ние си оставяме БЪЛГАРИ.Защо да ни си празнувате там нова година, празник по свой избор или просто да отидете да вечеряте. :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от ablood »

pumpy написа:Интересно как можем да наречем децата, родени от българи - сигурно кебекари/канадци :?:
ООооооооо... Хайде стига с тоя хъшовски синдром!

Има една малка държавица в източна Европа, чиито жители с право се наричат 100% българи.

Ние сме българи-емигранти, приели чиждо гостоприемство, език, гражданство, паспорт и всичко. Сигурен съм, че ако някога двойното гражданство отпадне, всички псевдо-патриоти тутакси ще се отрекат писмено от скъпата си родина. Толкова ми е писнало от такива, че направо ми се иска този ден да дойде, за да мога да им се изсмея подигравателно.

Децата ни са от български произход, но израстват в канадска среда, с канадски приятели, следват канадската система, ще имат канадски семейства....

Когато в чужбина попитаха синът ми от къде е, той без колебание отговори "from Canada", въпреки, че знае, че е роден в БГ и дори е ходил на екскурзия там. За мен обаче казва, че съм българин. Не мога да не се съглася с него.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: бг ресторант в монреал

Мнение от pumpy »

ablood написа:Децата ни са от български произход, но израстват в канадска среда, с канадски приятели, следват канадската система, ще имат канадски семейства....

Когато в чужбина попитаха синът ми от къде е, той без колебание отговори "from Canada", въпреки, че знае, че е роден в БГ и дори е ходил на екскурзия там. За мен обаче казва, че съм българин. Не мога да не се съглася с него.
Поведение на дребни душици....
Преди години в поликлиниката дойде нов колега. За жена му знаехме, че си е от Радомир момичето и един ден го питаме той от къде е ? Отговора беше: "последните 10 години съм живял в София" :?: :?: :?: По-късно се разбра, че момчето е от някакво погранично селце с Турция, но го беше срам да си признае......
Една от колежките в програмата има руско име. Руско та дрънка, но като я питах първия път от къде е тя ми отговори: "от Флорида"....И тя е толкова от Флорида, колкото колегата е от София и колкото аз съм от Монреал.
Когато днес пациенти ме питат аз от къде съм, аз им давам простия отговорр "зависи" и им обяснявам, че съм българин, но преди години сме избрали да живеем във френска Канада, а след това сме се преместили в Денвър за да ходим на училище.
Твоя син може да е канадец, моите и двамата са българи (ако и малкия да е роден в Монреал) и ако трябва да избираме гражданство ще се откажа от българското, но това ще е администратично решение, което няма да ме направи по-малко българин. Тях още по-малко. Аз не се срамувам от това, което съм и не виждам защо трябва да се правя на нещо, което не съм......
Публикувай отговор