Кофи - отсъствия по болест.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
T-Bag
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 12:30 pm
Местоположение: Монреал

Кофи - отсъствия по болест.

Мнение от T-Bag »

Здравейте.
Имам следният проблем.По време на Кофи се разболях и отсъствах от училище три дни, за два от които имам бележка от лекар за домашно лечение.Според думите на педагогическия съветник тази бележка няма никаква стойност и отсъствията ми си остават.Такива били правилата и тя не можела да направи нищо по въпроса.Нямало значение , че съм боледувал, отсъствията си били отсъствия.Проблемът е, че ще бъда изключен, ако направя само още едно отсъствие.
Поразрових се в стари теми и видях, че е имало хора с над 30 отсъствия, но продължили курса.
Бих искал да помоля всеки, който се е сблъсквал с такъв проблем и има някаква информация да сподели.Докъде в крайна сметка се простират правата ни и действително ли законът не приема отсъствието по болест като основателна причина.Къде бих могъл да попитам или прочета за този закон?
Благодаря!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кофи - отсъствия по болест.

Мнение от ablood »

T-Bag написа:Проблемът е, че ще бъда изключен, ако направя само още едно отсъствие.
Плашат те за да си налягаш парцалите и да учиш. Трябва много да ги вкиснеш за да те изключат наистина.
Разкайвай се, прави мили очи и никой няма да се заяжда с теб.

Иначе наистина няма значение по каква точно причина си отсъствал. Изоставаш и нарушаваш учебния процес. Свояи на на съучениците.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Кофи - отсъствия по болест.

Мнение от Ascao »

На последното ниво имах 38 или 39 отсъствия - не поня вече, ама така и не ме изключиха, а аз даже нямах никакви извинителни бележки, така че както казва Аблъд споко: няма да те изключат...
На един съученик испанофон правиха някакви операции на жена му и тя отсъства повече от 10 дена и накрая пак се върна в училище макар, че както сигурно знаеш след 5 поредни дена компютъра те изключва автоматично (или поне така казват от министерството)
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Кофи - отсъствия по болест.

Мнение от IFF »

Нема да се косиш, една кубинка от нашата група я траяха до 90-то отсъствие.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Кофи - отсъствия по болест.

Мнение от angelheart »

T-Bag написа:Докъде в крайна сметка се простират правата ни и действително ли законът не приема отсъствието по болест като основателна причина.
Риторичен въпрос! Ако ми позволиш едно малко онагледяване, във вашите отношения MICC се явява нещо като твой символичен работодател за периода докато ти, T-Bag, учиш френски, за което именно ти се отпуска парична помощ. Твоето присъствие оправдава сумата, която вземаш на всеки две седмици. За лош късмет, отсъствията не се третират като желано явление, без оглед на причината им. Както рече ablood по-горе, отсъствайки, нарушаваш учебния процес. Ако се стигне до разговори с някой отговорен за програмата, ти си обясни без много вълнения причината, наблегни на това колко си отговорен и как ще си участваш съвестно за в бъдеще. В общия случай това минава и 10-те процента допустими отсъствия понякога са с разтегливи граници ;)
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Кофи - отсъствия по болест.

Мнение от Странджата »

IFF написа:Нема да се косиш, една кубинка от нашата група я траяха до 90-то отсъствие.
:o Tя да не си е ходила до Куба плувайки?
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Кофи - отсъствия по болест.

Мнение от JennyAnyDots »

От личен опит и от наблюдения, голямо значение имат два "неофициални" критерия:

- Дали поначало си кръшкаш, правиш проблеми в час и т.н. Ако те имат за сериозен и добронамерен и ако предупреждаваш даскала за отсъствията си (ако е непредвидено, поне един имейл по-късно същия ден си е редно от елементарно възпитание да прати човек), едва ли ще имаш проблем. В крайна сметка ти си поел ангажимент там!

-Дали си много зле с френския спрямо нивото на групата - ако си доста назад, естествено няма да те пуснат да продължиш защото не би могъл да наваксаш и би пречил и на другите да напредват.

Въпросът е, че според правилата наистина с лекар - без лекар, могат да те спрат от тази група (не съм чувала някой да не може да иде пак на курс, просто повтарят нивото обикновено). Друг е въпросът дали ще го направят.
Аватар
T-Bag
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 12:30 pm
Местоположение: Монреал

Re: Кофи - отсъствия по болест.

Мнение от T-Bag »

Благодаря на всички включили се по темата.
Отпуснаха ми още две отсъствия, така че остава да се надявам всичко да е наред и да не се налага да остсъствам.
Публикувай отговор