Тема за размисъл

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
NavinBG
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 6:28 pm
Местоположение: Монреал

Тема за размисъл

Мнение от NavinBG »

Урагани,трусове,цунами,наводнения.Апокалиптични пожари, суша,глад,епидемии.
Изчерпване на енергийните ресурси,глобално затопляне.Войни,корупция...
sinja
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 10:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Тема за размисъл

Мнение от sinja »

Звучи ужасяващо, но за жалост е самата истина. Нямам думи, напоследък и аз за това мисля. Света не отива на добре!!!
Всичко, с което си се сблъскал през жизнения си път, е било необходимо, за да стигнеш до тук.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Тема за размисъл

Мнение от miteto »

NavinBG написа:Урагани,трусове,цунами,наводнения.Апокалиптични пожари, суша,глад,епидемии.
Изчерпване на енергийните ресурси,глобално затопляне.Войни,корупция...
И така от хиляди години насам. Може би без изчерпване на ресурсите и (измисленото) глобално затопляне, но земетрсения, урагани, наводнения, пожари и т.н. си има от време оно. Да не говорим за епидемии, глад и войни, щото преди 200-300 години и назад това е било нормалното състояние на нещата, а надали има някой от пишещите тук който да е изпитвал война от първа ръка...
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Тема за размисъл

Мнение от John Smith »

Да, ама сега е по-лесно от всякога да се популяризира една теория, била тя и научно неподкрепена достатъчно добре, както и да се съберат едни пари от хората, които да отидат в джоба на други. Глобални затопляния и охлаждания е имало много пъти в периоди през хиляди години без намеса на хората, ама тогава не е имало радио, телевизия и банкови преводи. Сега всяко природно бедствие по света ще се ползва в подкрепа на бизнеса. Колкото повече хора са пострадали и колкото щетите са по-големи, толкова по-добре за бизнеса.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Тема за размисъл

Мнение от ablood »

Някои хора потриват доволно ръце и се активират за жътва.

Много е полезно, когато народът е наплашен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
NavinBG
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 6:28 pm
Местоположение: Монреал

Re: Тема за размисъл

Мнение от NavinBG »

ablood,
Така е,където е мършата,там са и лешоядите!Не случайно,започнаха прогнози за(лятните) цени на бензина.Нещо ка-
то шушнеща пропаганда,около"либийската" жътва.Можело да стигнем,"около" два $$$...Защо не?Като ги знаем,колко
са добродушни кебекта...
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Тема за размисъл

Мнение от Странджата »

Абе ,не знам колко добродушни са кебекуата,ама знам колко алчни са комунята!Японците...поклон,мъка,обаче тия и от вулкана да излезат Рай ще направят!Наще гадове,ако набарат далаверата на бедствието...майка им жална и на умрелите!!!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Тема за размисъл

Мнение от Omega3 »

NavinBG написа:Урагани,трусове,цунами,наводнения.Апокалиптични пожари, суша,глад,епидемии.
Изчерпване на енергийните ресурси,глобално затопляне.Войни,корупция...
Нищо ново плод сльнцето, освен изчерпването на енергиините ресурси, които ние можем да използваме. Скоро ще има нови енергиини ресурси достьпни за народа.

До сега е имало десетки ледникови периоди на земята, които са се редували сьс затопляне. ДО преди само 100 000 години цялата северна америка е била под лед до 1 км дебел и от тогава е започнал нов период на затопляне. Преди 10 000 години е имало пьк кратьк студен период който е траел окол 500 години все пак.

Мисля, че човешката дейност допринася за парниковият ефект, но пьк чак да се смята, че ние контролираме затоплянето и застудяването ми се струва да си надценяваме вьзможностите за момента.

Нещата които си ги изброил за раздути от медиите много и псухясват населението. Гледаме войни и заметресения директно тогава когато се случват. Анализи, филозофиране, та това, та онова.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Тема за размисъл

Мнение от John Smith »

Omega3 написа:Скоро ще има нови енергиини ресурси достьпни за народа.
Не и преди да се "насмучат" петролните компании, които по цял свят контролират бизнеса си с намеса в политиката.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Тема за размисъл

Мнение от hadministratora »

Omega3 написа:Мисля, че човешката дейност допринася за парниковият ефект, но пьк чак да се смята, че ние контролираме затоплянето и застудяването ми се струва да си надценяваме вьзможностите за момента...
Човешката дейност може да допринася за много ефекти, но това не значи че контролираме тези ефекти. Единственото което можем да контролираме е себе си, надявайки се че няма да съсипем планетата твърде скоро.
Jhonas
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:02 pm

Re: Тема за размисъл

Мнение от Jhonas »

Наистина трябва да се замислим. Всяко нещо си има край, въпроса е да сме подготвени за него........

http://www.youtube.com/watch?v=JIVlyhaT ... r_embedded
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Тема за размисъл

Мнение от Optimist Creed »

John Smith написа:
Omega3 написа:Скоро ще има нови енергиини ресурси достьпни за народа.
Не и преди да се "насмучат" петролните компании, които по цял свят контролират бизнеса си с намеса в политиката.
И аз така мисля. Докато не посвършат световните запаси от петрол няма "да се открият" нови енергийни източници.
Alberta has the second-most oil reserves in the world ! :rock: :rofl: .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Тема за размисъл

Мнение от seeker »

...И всички се прегърнаха и се целунаха.

Такова единомислие и обединение досега не бях виждал в друга тема. :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Тема за размисъл

Мнение от 7George »

Войни и бедствия - така се регулира населението на земята, нарастващо заплашитено до опасност от неизхранване. Ако не намери друг начин да се саморегулира. Важното да остане няой да продължи рода човешки - няма да са всички, така е и със семената.

Преди години и епохи е било и по-жестоко, ама да го гледаме по филмите си е ... историчаски зрелища. Пораснете и излезте от аквариума.
Embrace your climate change!
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Тема за размисъл

Мнение от seeker »

Регулирането е процес, при който накрая настъпва равновесие. Населението на Земята всяка година се увеличава с 80 милиона човека - една Турция. Най-големият военен конфликт в човешката история е довел до смъртта на около 50 милиона за 6 години. За постигането на равновесие е нужна системна политика за промяна на мисленето и вероятно тя вече е в ход. Общата раждаемост в световен мащаб спада, с някои изключения. Разбира се, развновесието все още е далече. :rofl:
Публикувай отговор