Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от DIMELBE »

DIMELBE написа:
John Smith написа:
DIMELBE написа:Ако фотоапаратът се развали 2 месеца след покупката...
Има си гаранция към производителя без никакви планове на търговеца. Разгледай си внимателно и условията на кредитните карти, които ползваш. Ползването на някои карти удвоява гаранцията на производителя. Т.е., ако продуктът идва с минималната 1 година гаранция и ползваш такава карта, примерно VISA Gold Rewards на RBC, то гаранцията става 2 години, при това безплатно, защото самата карта няма Annual Fee. Мисълта ми е, че има повече варианти от предложението на BestBuy или Future Shop. А иначе те ще предложат Extended Warranty Plan и на USB Stick за $15. Нямат против да вземат 15-20% отгоре върху печалбата от 50-150% в цената.
:y: да така е, за това съм с две ръце ОК (казано честно забравих за този момент с гаранциите на кредитните карти... :angel: ), това между другото е много важна информация, която може да се paste-не в темата, Хитрини в Монреал (тя темата е по-скоро хитрини в Квебек, но хайде :D ), ще е полезна за много хора :handshake:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
mikre
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 9:06 am
Местоположение: Montreal

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от mikre »

Благодаря за ценната информация. За съжаление, когато купувахме апарата, не му взехме никаква гаранция- от невежество може би, не помня... Затова сега, не ни остава друго, освен да купим нов като ползваме вече полезната информация :) Поздрави!
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от DIMELBE »

Здравейте,
само искам да сподeля опита си, с видео-камерата ни, която също имаше платена 4 години допълнителна гаранция,. Вчера от BEST BUY ни я замениха с нова - ето това е предимството на тези гаранции, никога не знаеш дали инвестицията в тях ще е възвръщаема, но в нашия случай, след почти 4 годишно обслужване на камерата ни и ползване нон стоп, на четвъртото разваляне влезе в сила замяна с нов продукт и вчера получихме чисто нова камера безплатно, много по-висок клас - SAMSUNG, HD flash memory, 65 x intelli-zoom и т.н., която замени нашия вече изчезващ модел с DVD-дискове.
Мисля, че в случая резултатът е повече от добра сделка.
А що се отнася до фотоапаратът ми, още е в сервиза - ще информирам за резултата и дали са разбрали, че е изпускан, макар че, видеокамерата ми, беше изпускана, даже с пукнатина на едно място, никога никой от сервиза не каза нищо.....Но пак казвам, дали ще си направите допълнителна гаранция или ще ползвате полагащите се от производителя такива, удължавани понякога от картите виза - е лично ваш избор.
Аз само споделих моя опит!
Успех с покупките.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от DIMELBE »

Пак съм аз :D това не ще да е пост-априлска шега. Както писах в началото на темата, цифровият ни фотоапарат бе даден за ремонт ползвайки гаранцията ни с Best Buy, обективът на фотоапаратът спря да се отваря и това след изпускане на апарата от едно от децата......Едно че, никой не разбра, че повредата е физическа, ами и него ни смениха и то след първият ремонт :rock: :beers: голям кеф!!! Просто споделям и този ни опит - явно купените гаранции могат да бъдат много полезни, и фотоапаратът го имаме от вече 4 години, есента и неговата гаранция изтичаше и мисля, че наистина е далавера (не мога да не си послужа с тази турска дума, много е подходяща :) ) 4 години да ползваш техника, направо да й видиш сметката от употреба, тя да остарее морално и да ти я сменят с нова, new generation!!!
Така че, когато купувате техника, внимателно обмислете и проверете какви гаранции има, какви опции за допълнителни такива се предлагат и според нуждите ви изберете вашият най-изгоден вариант!!!
УСПЕХ! :y:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от pamelaa »

Да използвам темата за да попитам за място , където могат да ми почистят фотоапарата ? С ултразвук ли се чистят огледалата.?
Публикувай отговор