Въпрос

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Въпрос

Мнение от holy »

Здравейте съфорумци!

Имам следния въпрос: Дали може да се издаде имиграционна виза за Канада, след прекарано раково заболяване?
Благодаря предварително за сериозните отговори!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Въпрос

Мнение от John Smith »

На този въпрос можеш да получиш само предположения. Отговор на него може да даде единствено медицинската комисия в процеса за емиграция, която решава всеки един казус по отделно. Общото правило е, че шансовете за виза намаляват, когато заболяването се очаква да има бъдещо скъпо лечение или поддръжка. Т.е, ако е раково заболяване в ремисия, последните изследвания показват неналичие на ракови клетки и статистически вероятността за рецидив не е голяма, има вероятност комисията да реши в полза на кандидата. Моето мнение е, че трябва да се опита. Потърси в Google за "medical conditions immigration Canada" и излизат някои неща, които е хубаво да прочетеш, но са все общи постановки. Никъде няма конкретни примери с нещо и обяснението е точно в това, че всеки случай се разглежда по отделно.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос

Мнение от holy »

Мерси John!
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Въпрос

Мнение от fe_ya »

Не съм много сигурна но нямаше ли някаква възраст след която не се правят медицински тестове?
ninja
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 2:24 pm

Re: Въпрос

Мнение от ninja »

x
Последно промяна от ninja на Сря Фев 23, 2011 7:57 pm, променено общо 1 път.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос

Мнение от holy »

Няма как да се скрие . Става въпрос за млад човек претърпял лечение от болест на Ходжкин. На рентгеновата снимка се виждат петна от умъртвената ракова тъкан, които биха изчезнали чак след около 5 - 6 години.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос

Мнение от pumpy »

явно отговора ми се обезсмисля - ако има доказателство, което не може да се обясни по друг начин, освен с истината, то тогава преценката е на комисията във Виена.
Мисля, че в този конкретен случай е важно да се докаже какъв тип лимфома е било, защото първа степен лимфоцитна лимфома има идеална прогноза и повечето пациенти преживяват заболяването, докато 4 степен има до 12 месеца преживяемост.
Нямам идея как се квалифицира това от органите по преценката, но според мен степен 1 би трябвало спокойно да е наред за имиграция, например....
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос

Мнение от bai_ganiu »

pumpy
явно отговора ми се обезсмисля
Просто няма смисъл от кьорфишеци.... Никой няма да издаде при тези факти виза!!!!!!!!!!!! В икакъв случай!!!!!!!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос

Мнение от pumpy »

bai_ganiu написа:pumpy
явно отговора ми се обезсмисля
Просто няма смисъл от кьорфишеци.... Никой няма да издаде при тези факти виза!!!!!!!!!!!! В икакъв случай!!!!!!!!
Защо ли си направих и аз труда да отговарям ?
Трябвало е да изчакаме бай ни Ганя да ни каже категоричното си мнение, което е единственото правилно. Сигурно е такова поради дългогодишния му опит в медицината и по-специално в комисията от лекари и чиновници във Виена, които взимат тези решения.
Само се чудя как се е спрял само до тук, а например не е препоръчал на всички раково преживели по едни кални бани и с бодра стъпка към центраните софийски.......
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Въпрос

Мнение от klisurov »

holy написа:... Имам следния въпрос: Дали може да се издаде имиграционна виза за Канада, след прекарано раково заболяване?...
Познавам лично човек, който получи емигрантска виза за Канада въпреки операция и последвала химиотерапия.
Възможно е, за всеки конкретен случай подхода да е индивидуален и моят познат да е изключение.
Но така или иначе, "правилото" на bai_ganiu има поне едно изключение.
Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор