Център за Service de garde по време на едноседмична ваканция

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Център за Service de garde по време на едноседмична ваканция

Мнение от bttm »

Синът ни е първи клас (приемен) в училище "Пет континента" КДН, на улица Макдоналд. В началото на месец март му предстои една седмица ваканция и аз предполагах, че ще има сервис дю гард. Днес обаче ми обясниха, че и те щели да почиват и няма да приемат децата целодневно. Казаха ми да търся услугите на Комунални центрове в КДН, но нямам идея за какво става въпрос, достъпно ли е за всички, имали лист с чакащи и т.н. Изобщо ако някой се е сблъсквал с този проблем и има възможност да помогне с информация къде да го запишем през тази седмица, много ще съм му благодарен.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Център за Service de garde по време на едноседмична вака

Мнение от hoyden »

Пробвай центъра за деца на КДН. За жалост не помня точния адрес, но ще ти го обясня точно къде се намира. Срещу изхода на метро КДН( от страната на библиотеката е изхода, не този до банката), има едно училище. Точно до училището вляво, залепени са сградите, но малко вдъното се пада се намира този център. Пробвай там. Таксите са от порядъка на 20-25$ на ден.
Понеже знам, че има голям наплив, ако не стане там, пиши на лични и ще ти дам още 2-3 опции, но са на метро Виля Мария.
Много късно пускаш търсенето си. По принцип записването беше до първата седмица на февруари. В нашето училище даже хората от сервис дьо гард сами намериха база и не ми се наложи да търся.
Ся ще говоря наизуст, обаче знам, че и около Макдоналд има друго училище, което ще е отворено през ваканцията. Сигурна съм за него, защото първо там ни предложиха да се проведе сервиса, но родителите писнаха, че е много далече и се намери ново училище. НО помня, щото пак не знам адреса :( , че го гледах на картата и се намираше в дъното на Макдоналд....вървиш, вървиш, вървиш....и някаква плаца или нещо има и там е и даскалъка. Не познавам добре района, затова се напъвам с инфантилни обяснения :lol:

Но побързайте! Ваканцията започва на 28.02.
Не забравяйте, че и лятото има ваканция от 8 седмици. За там вече, като му дойде времето ще ви препоръчам страхотен камп !

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Публикувай отговор