„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

Ann написа:да, бе да....

Тук едва ли някой ще работи за чест и слава и то всяяяяка неделя....Бългаските църковни настоятели са навярно "беневолци" :?: ...или.... :angel: чеда Божии отишли с труда си да изкупуват грехове?!?

..има една приказка

..и мама на тати не дава .....без пари ..звучи особено ,но е факт

Безплатен обяд няма и то през окена ..така ,че .....

п/с сигурно гласят някои от " НАСТОЯТЕЛИТЕ " ..я племенник ,я братовчед .....

..в БРАЗИЛСКИ сериал е всичко
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от maria29 »

Мислех да не пиша по темата но не се сдържам и ще си кажа и аз ....
Абе хора, много сте наивни ... свещеник няма да има скоро...църквата няма да може да си плаща ипотеката и разходите и ще се принудят да продадат имота. На кого ще го продадат ... ами то се знае ... на свой. Дори в неделя един от настоятелството е предложил да я купи. Е преди това ще направят ремонт ... за 135 000$ (събраните средства) като слу4айно или не двама от настоятелството имат фирми в строителния бранш.
Колкото до отец Димитър СТРАННОТО Е 4е настоятелството НЯМА ЯСНИ И КОНКРЕТНИ ПРИ4ИНИ, просто те не искат да работят пове4е с него... "Или ние, или той" са казали ...ами аз веднага им отговарям ... ами ВИЕ си вървете, 4е аз искам да има поп и то не някой който да си е сложил тарифи ... кръщене - 150$ или молитва - 60$ и тн. Искам да отбележа 4е при молитва отеца на мен досега не ми е искал пари... казваше .."колкото можеш дай като дарение"... и аз мисля 4е това е правилният на4ин...не може да се искат тарифи след като вси4ки знаем 4е хората са с разли4ни доходи и възможности. Нека всеки сам си прецени ... и пред себе си и пред Бога.
Написах колко полу4ава отеца и искам да отбележа 4е никъде не съм споменала 4е той е искал да му увели4ат заплатата, макар 4е по мое ли4но мнение това ще е съвсем уместно и справедливо. Още пове4е ако искаме да работи през цялата седмица.
Много е интересно искането на настоятелството ... отеца да кара хората да дават 4ленски внос...Ами нали ако тръгне по къщите да търси пари ние българите каквито сме мнителни веднага ще си помислим "ами той сигурно ги иска за себе си"... Мисля 4е в слу4ая настоятелството трябва да прави това... ама по български "крадеца вика дръжте крадеца"... т.е работата която настоятелите трябва да вършат искат попа да я върши. Според мен ТОВА НЕ Е РАБОТА НА ОТЕЦА. ТРЯБВА ДА СЕ ПАЗИ ОБРАЗА НА СВЕТИЯ СЛУЖИТЕЛ ОТ МЕРКАНТИЛНОСТ И ПРОСЕНЕ НА ПАРИ. Дори имам приятели които не харесаха отеца защото след литургията говорил 4е хората трябвало да даряват пари за закупуване на църквата...Това било грозно...Ами грозно, не грозно принуден е 4овека ... след като има такова настоятелство което не си върщи работата. Защо тогава някой от настоятелите не вземе да агитира своите клиенти - българи да платят 4ленски внос ... например в зъболекарския кабинет на Др Петрова.
Сега искам да помоля вси4ки българи които искаме да има българска църква в Монтреал да отидем следващата неделя и да подкрепим отеца. Пък току виж и настоятелите ни обяснят защо искат да го сменят... Искам също да им кажа 4е аз съм дарявала пари и съм у4аствала в мероприятията както заради църквата така и заради отец Димитър защото за мен той също олицетворява църквата. А колкото до настоятелите ами някои ги знам по имена а пък други (като Тома Белишки който не е стъпвал в църквата от година или две) не съм ги и 4увала.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

maria29 написа:Мислех да не пиша по темата но не се сдържам и ще си кажа и аз ....
Абе хора, много сте наивни ... свещеник няма да има скоро...църквата няма да може да си плаща ипотеката и разходите и ще се принудят да продадат имота. На кого ще го продадат ... ами то се знае ... на свой. Дори в неделя един от настоятелството е предложил да я купи. Е преди това ще направят ремонт ... за 135 000$ (събраните средства) като слу4айно или не двама от настоятелството имат фирми в строителния бранш.
Колкото до отец Димитър СТРАННОТО Е 4е настоятелството НЯМА ЯСНИ И КОНКРЕТНИ ПРИ4ИНИ, просто те не искат да работят пове4е с него... "Или ние, или той" са казали ...ами аз веднага им отговарям ... ами ВИЕ си вървете, 4е аз искам да има поп и то не някой който да си е сложил тарифи ... кръщене - 150$ или молитва - 60$ и тн. Искам да отбележа 4е при молитва отеца на мен досега не ми е искал пари... казваше .."колкото можеш дай като дарение"... и аз мисля 4е това е правилният на4ин...не може да се искат тарифи след като вси4ки знаем 4е хората са с разли4ни доходи и възможности. Нека всеки сам си прецени ... и пред себе си и пред Бога.
Написах колко полу4ава отеца и искам да отбележа 4е никъде не съм споменала 4е той е искал да му увели4ат заплатата, макар 4е по мое ли4но мнение това ще е съвсем уместно и справедливо. Още пове4е ако искаме да работи през цялата седмица.
Много е интересно искането на настоятелството ... отеца да кара хората да дават 4ленски внос...Ами нали ако тръгне по къщите да търси пари ние българите каквито сме мнителни веднага ще си помислим "ами той сигурно ги иска за себе си"... Мисля 4е в слу4ая настоятелството трябва да прави това... ама по български "крадеца вика дръжте крадеца"... т.е работата която настоятелите трябва да вършат искат попа да я върши. Според мен ТОВА НЕ Е РАБОТА НА ОТЕЦА. ТРЯБВА ДА СЕ ПАЗИ ОБРАЗА НА СВЕТИЯ СЛУЖИТЕЛ ОТ МЕРКАНТИЛНОСТ И ПРОСЕНЕ НА ПАРИ. Дори имам приятели които не харесаха отеца защото след литургията говорил 4е хората трябвало да даряват пари за закупуване на църквата...Това било грозно...Ами грозно, не грозно принуден е 4овека ... след като има такова настоятелство което не си върщи работата. Защо тогава някой от настоятелите не вземе да агитира своите клиенти - българи да платят 4ленски внос ... например в зъболекарския кабинет на Др Петрова.
Сега искам да помоля вси4ки българи които искаме да има българска църква в Монтреал да отидем следващата неделя и да подкрепим отеца. Пък току виж и настоятелите ни обяснят защо искат да го сменят... Искам също да им кажа 4е аз съм дарявала пари и съм у4аствала в мероприятията както заради църквата така и заради отец Димитър защото за мен той също олицетворява църквата. А колкото до настоятелите ами някои ги знам по имена а пък други (като Тома Белишки който не е стъпвал в църквата от година или две) не съм ги и 4увала.

....Тома Белишки ..стъпва от скоро ..примерно
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

Вие май не четете - пише "Наложителна смяна " - това значи, че има друг поп.

и айде не ги дърпайте какви са настоятелите, защото няма да остане чист човек - няма начин, всички сме маскари ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от maria29 »

krimon написа:Вие май не четете - пише "Наложителна смяна " - това значи, че има друг поп.

и айде не ги дърпайте какви са настоятелите, защото няма да остане чист човек - няма начин, всички сме маскари ;)
На неделната среща не се е споменало име ... Кажи ти какво знаеш по въпроса ... има ли такъв 4овек..

Аз Белишки не го познавам но хора които редовно ходят ми казаха 4е от много отдавна не са го виждали.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

krimon написа:Вие май не четете - пише "Наложителна смяна " - това значи, че има друг поп.

и айде не ги дърпайте какви са настоятелите, защото няма да остане чист човек - няма начин, всички сме маскари ;)

..защо да не ги дърпаме ???? та нали те УЖ са мениджърите ......а ПЪК те не си вършат работите ,или е по добре да орежем човека ....който работи по тяхната свирка ....ВСЕ още ....


п/с таз събота ще пусна тото ,ако спечелия правя църква
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

Няма идеални хора и всички правим грешки. Сигурна съм, че както настоятелите, така и отец Димитър, всеки е направил някаква грешка.
Има преплетени интереси и вече доста финансови такива.

Въпросът е, че ние тук си чешем клавиатурите, а аз например няма да отида в църквата да се надвиквам "против" и "за".
Само при мисълта ме побиват тръпки.

Най-добре е да се реши по рационален начин проблема, да има поп, служби и настоятели, да се плаща ипотеката на църквата.
После може да се обсъждат какви измекяри са попа или настоятелите или всички заедно.
Но целта е основното - бг църква в Монреал.

Ако целта е плюенето по хората - аз ги познавам, ще ви чета клюкарщините, няма начин - любопитно е, човешко е ;)
Дали Тома Белички ходел в църквата с какво ще разреши проблема ? Ще ви докаже, че отец Димитър не е сбъркал в нещо ?
И дали това нещо са действително отказите му да събира средства за църквата ? Аз лично се съмнявам.

Струва ми се, че нещо от личностен характер е отблъснало хора, които са посещавали от дълги години църквата и други, които
се чувстват в прави в силата си, а.к.а. настоятелството, са решили да решат проблема по български.

Да ви припомня Иван Хаджийски - определение за "българска работа"
Българска работа това е работа необмислена или недомислена, зле започната, без ръководство или нескопосно ръководена, която сякаш по задължение свършва със скандал, за да послужи само за позорна регистрация на печалните си герои
Абсолютно описва детайлите от случая "отец Димитър" :(
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

С тия непрестанни конспирации (предложил да купи някой, ама друг ремонт, трети стоителна фирма) ще отблъснете всеки който има възможност и желание да е член на настоятелството. А е ясно, че трябва ново настоятелство ...


Тома е един от основателите на църквата и е дал много от времето си и средствата си. Защо не е виждан последните години в църквата все пак си е негова работа, нали?
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Ами аз бих предложила това настоятелство дето е съставено от толкова много "доброволци" да се съкрати наполовина и да се започне с отзоваването на оногова, който е предложил да закупи сградата.Така ще се икономисат средства и току виж хора с пари биха направили дарение, но само заради личността на Отец Димитър. Не заради някой друг!А това, че е отказал да събира пари само му прави чест.Не бих се доверила на свещенник, който ме приканва първо да си дам лептата, а после да ми опрости греховете.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Gergi
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 7:10 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Gergi »

Здравейте,
Казвам се Гергана Гатина. И съм бивш настоятел. Бивш защото преди 2 седмици на събранието на настоятелството си направих самоотвод. Всъщност бях точно 2 седмици настоятел. Също така до вчера не знаех какво се е случило. По простата причина, че събранието беше в неделя преди Литургия по мое желание да бъде по-рано за да можем да се качим на Литургия. В 11 часа аз се качих на Литургия малко след отеца. С голяма изненада разбрах че събрание е имало през цялата Литургия. Предложението за смяната на отец Димитър е било пуснато по време на Литургия, когато той вече не е присъствал на събранието!!!

Няма нужда да ви казвам, че НЕ съм съгласна с това предложение.

Първо, защото аз харесвам отец Димитър, така както го харесват голяма част от българите. Всъщност до момента не знам хора освен някои настоятели, които да не го харесват.
Аз съм от 4 месеца в Монреал. Знаех за съществуването на БГ-църква и почти бях убедена, че ще посещавам някоя гръцка църква. Не за друго но в България в църквите съм се нагледала на всякакви абсурди. За мое огромно щастие обаче когато срещнах отеца за пръв път - той беше страшно отзивчив и любезен към мен и съпруга ми. Предложи да помогне ако имаме нужда като пресни емигранти. В последствие той ме предложи за гласуване в настоятелството.

Второ не съм съгласна с това което се случва като цяло в българската Църква. И аз като всички смятам, че не отецът е отговорен за изпълнението на мениджърските функции. Извън това, както вече се спомена църквата не може да се издържа на фотосинтеза. Но има много начини това да се направи. Не е само членският внос. В западна Епрова всички църкви работят само в неделя, много от църквите се самоиздържат. В някои страни хората могат да пренасочат част от данъците си към религиозна конфесия, която те изберат и т.н. Можете да прочете една доста интересна статия от дякон Кураве в тази насока: тук

Исках тук ви припомня една случка. Може би повечето знаете, че св.Николай удря плесница на Арий на един от съборите. Св. Николай прави това не просто защото Арий проповядва ерес, а защото чрез тази ерес той разделя Църквата!
Това, което се случва в нашата Църква цели точно това - да ни раздели! А кой иска нашето разделение? Разбира се, че Дявола.

Знам че отец Димитър е изключително достоен духовник! Смятам, че и настоятелството си върши работата така както умее и я върши доста добре, но ще трябват години за да се изгради някакъв тертип на работа и да има достатъчно средства за издържането на Църквата. За това трябва огромно търпение без да допускаме да се случват неща които да ни разделят.

Какъвто и да е конфликтът между настоятелството и отеца вярвам, че може да се реши и че могат да си простят един друг!
Oto Kac

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Oto Kac »

Направо ви се чудя на глупостта. Като толкова се тачите, защо не ходите на църква. Когато съм отишъл все е празна. Иначе... отец Димитър, та отец Димитър. Философи много, ама работа наистина няма кой да върши. Да се неначуди човек. Според мен тази църква ще е в историята само след шест месеца. Ама това си заслужаваме.
Bil Razumnikov
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 5:15 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bil Razumnikov »

Здравейте, всички!
До скоро бях пасивен участник /читател/ на тази страница, но след всичко видяно до тук по темата се осмелих да напиша и моето мнение.
Няма и не мога да изкажа мнение за това дали трябва или не трябва да бъде освободен отец Димитър от своята длъжност, защото не го познавам лично, но ми прави много лошо впечатление създаващата се вихрушка и начин на манипулация около съществуващата тема. Не знам дали и вие сте така, но аз оставам с убеждението, че всички които четат и пишат по темата са просто екзалтирани от няколко по-смислени постера за обединяването на емигрантите в Квебек, не около църквата, а oколо личността на свещеника и изказват мнения, които просто са в цветовата гама на всички останали, без да са запознати със случая достатъчно дълбоко. Никъде до сега не видях публикувани причините или предполагаемите причини за освобождаването на отеца. Не успях да се запозная и с мнение, макар и интерпретирано през съзнанието на някой от "подръжниците" на член или членове от настоятелството. Защо точно е необходима смяна на свещеник, който е работел години тази работа? Има ли или няма основателни причини... Мисля, че имаше някаква постановка, в която настоятелството се избира от енорията и просто се чудя! дали и вие, които пишете толкова обидни думи срещу тях не сте били от избирателите им преди някъкав период от време. Ако сте били, защо не сте мислили, а ако не сте - явно не сте църковници, както и много други хора, ами просто се оставяте да бъдете ръководени от умело приложени номера за лични интереси. Аз лично не съм много редовен посетител, макар че съм християнин. Интересно ми е всички тези "запознати" пишещи колко ли пъти са отишли в новозакупената църква за последните шест месеца или една година. Ако не сме били редовни, дали пък имаме право да заставаме на страна, особено когато е срещу десет /мисля/ настоятели, които са били /надявам се/ по-редовни от нас с вас. Лично мое мнение е, че много неща в църквата трябва да се реформират. Говоря не за църковните, а за социалните перспективи. Какво се случва? Имаме църква и свещеник, а и настоятелство, което се избира в някакъв цикъл от време, но нямаме мотивация и не сме събрани на това място. Ако настоятелството е временно /както аз го разбирам/ явление, то остава само свещеникът като главен организатор на духовния и социалния живот. Мисля, че последното е препъни-камък и събужда желанието да бъде освободен свещеникът. Не съм сигурен че го искам и аз, но съм сигурен, че той е личността, около която трябва да се обедини една общност или по точно обединяването трябва да стане около църквата, както е ставало във възрожденския период, а не около свещеника, но той има главната роля. Ако обаче иска да бъде строител... Не бива да му се отнема това право. Също така ми направи впечатление публикуването на лична кореспонденция във форума. Не знам дали и двете страни от писмата са разрешили това, но дълбоко се съмнявам, че изобщо са питани. Всички, надявам се знаят от деца, че не е възпитано да се четат чужди писма, камо ли да се побликуват във форум с много посетители. Този, които го е направил, освен че е бил напълно некоректен, както личи, има и някакви особени интереси да го направи, а в неговия цирк играем всички ние. Странно... До къде наистина я докарахме. Не можем да се доверим на мнението на десет! човека настоятели /все пак не могат и десетте да сбъркат, или ако могат това е малко веоятно/, а се доверяваме на някой, които публикува чужда кореспонденция. За това писмо пък, също ще ви кажа едно провокативно мнение. Както изглежда тонът на настоятелството /поне от посоченото писмо/ е бил много мек и сдържан, за разлика от тона на владиката, който както забелязвате се опитва да сее страх, вина, нерешителност, а консултирайки се с нета за думата "неизвержение", явни манипулативни лъжи. В подкрепа на последното ще ви споделя, че неизвержение се дава само от владика /църковен съд/ и то ако има канонични нарушения. Неизвержение е лишаване от духовен сан и пълна забрана за правене на служби, но както забелязах в писмото на председателя, се няма предвид точно това, а се желае само неговото заменяне поради някакви си причини. Това май не забранява на отеца да прави служба, просто се овакантява място за някой по-способен да върши духовната и социалната работа. Чудя се на кого са необходими тези "заплахи" в отговора на владиката и по чия всъщност свирка скача той. За да не съм пустословен ще ви оставя сами да преценявате, отговаряйки си на няколко въпроса. Нали все пак сте от цвета на България, който цъфти в емигрантски цветове нейде там, далеч от милата родина. Не се съмнявам, че вие сте интелектуалци.

въпрос 1. Някой знае ли и дава ли на читателите основателни или неоснователни /те да преценят/ причини за желанието за отстраняване свещеника?
въпрос 2. Кой ще поеме "адвокатските" функции /макар и целенасочено/ на другата страна на лагера, а именно настоятелството и защо никой не пише какво точно е тяхното мнение, та дори и лъжливо. Нека ние сами преценим.
въпрос 3. Хората, които пишат /четат/, активни християни и църковници ли са или просто се забавляват по нашенски с поредния скандал?
въпрос 4. Ако тези хора са църковници, то е необходимо и да бъдат своего рода членове, въведени в някакви регистри на църквата. Ако е така, значи тези хора могат да гласуват на събранието на 27. 02 и не би трябвало да имат никакво притеснение, ако са мнозинство. А ако не са, защо не са?
въпрос. 5. Искал ли е някой, някога неизвержението на отец Димитър или това са долни манипулации, продиктувани от коалиционни съдружници с владиката. /припомням ако слуховете са верни, че преди една седмица бил освободен от длъжност свещеник Валери от Торонто, предполагам със знанието на владиката и съм убеден че не е неизвергнат. Значи има някъкав дипломатичен начин/.
въпрос. 6. Какво ще стане ако имаме сграда, но свещеникът не е способен да събере българите в нея? /все пак казахме, че настоятелството е временно/. Кой ще я плаща, поддържа и стопанисва и дали няма да отидат на вятъра всички онези пари и сили на дарители, които са вложени до момента?
въпрос 7. Ако премахнете това настоятелство, ще се реши ли въпросът? Кой и кога има право да бъде коректив на работата на свещеника?
въпрос 8. Свещеникът избира работата си в църквата като хоби или я взема на сериозно. Каква е неговата постановка: строител или поп.
въпрос 9. Защо си мислите, че всяко следващо нещо е по-лошо? Друг свещеник може би ще се справя по-добре с нещата. Незаменими хора няма. /това не се отнася за кликата около отец Димитър/
въпрос 10. Защо се плюят хора на публични места /каквото е форума/, а не се подходи градивно? Нека се излъчат две комисии от двете страни и да седнат на публична кръгла маса със своите искания и препоръки. Ако няма съглашение, то няма смисъл да работят заедно. Или може би някой си мисли, че ако остане попът или настоятелството, нещата ще се променят?
Този постинг не е заяждане, а провокация на здравата мисъл. Дано да бъда разбран правилно.
Каквото казах, казах.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

Не бих обърнал внимание на хора с пресни регистрации и един постинг ТОТАЛ, но когато опира до такива големи дела ще се опитам да разясня.

1во Писмото на владиката НЕ Е лично! Има сс: до групата в google от която получаваме писмата от църквата
2ро Всички действия на настоятелството бяха ТАЙНИ и СЕКРЕТНИ
3то когато имаха възможност настоятелите разясниха следното:
а) Тома започна, че ... цитирам "занимаваме се с шегички" след което повече не можа да продължи! Смяната на отец Димитър може да е шегички за настоятелството, но не и за миряните!!!
б) г-н Русимов разясни, че попа бил казал, че той купил църквата (след това и той от името на настоятелството кажа, че ТЕ били я купили) и че бил взел 10К от г-н Трънкаров (оказа се, че били 4,2К) за да опитат 3 месеца да е на пълно работно време, но нямало резултат и попа е виновен.
в) Моника си повтаряше, че писмото било лична кореспонденция и нищо друго не каза
г) г-н Димитър Димитров каза, че имало комисия която установила, че или отеца или настоятелството са виновни за липсата на средства. Разбира се те приели, че е отец Шумов
д) останалите от настоятелството с изключение на дамата която тук разясни, че не е вече в него не си направиха труда да дойдат или обяснят тяхното мнение

Друго за което е обвинен отец Димитър не е ставало дума и явно няма такова!!!

Да вземе настоятелството да направи и един събор за смяна на владиката като сме почнали ...

на ?4 - миряните които са станали членове 2011 нямали право да гласуват, само тия от 2010. Колко удобно имайки предвид, че 2010 членовете били 56 :o
на ?8 - вие с 600 на месец ли живеете? или щом си поп трябва да мизеруваш? когато започне попа на full time и получава нормална заплата тогава може да го питате това

"кликата около отец Димитър" :o това някаква секта ли е или всичко което не е съгласно с 3-4 членове на настоятелството е дяволско????
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от maria29 »

Само да уто4ня 4е НЯМАМ НИКАКВА ПРИЯТЕЛСКА ВРЪЗКА С ОТЕЦ ДИМИТЪР (ПОЗНАВАМ ГО БЕГЛО) КАКТО И С МОЕТО МНЕНИЕ НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА ОПЛЮЯ НИКОГО ОЩЕ ПОВЕ4Е ХОРАТА ОТ НАСТОЯТЕЛСТВОТО. Познавам от тези хора само др Петрова която е изклю4ителен професионалист и прекрасен 4овек. Не съм оба4е съгласна настоятелите да рещават кой да бъде поп и да го сменят БЕЗ ОСНОВАТЕЛНА ПРИ4ИНА КОГАТО НЕ ИМ ИЗНАСЯ. Намирам 4е сега6ният поп е много сполу4лив и добър избор за нащата църква затова заставам зад него, не е меркантилен и привли4а симпатизанти.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

цитат :
въпрос. 6. Какво ще стане ако имаме сграда, но свещеникът не е способен да събере българите в нея? /все пак казахме, че настоятелството е временно/

...до колкото зная това "настоятелство " някак си тайно се избира ....като през комунизма както беше ..познат на познат ,роднина на роднина ...и не е временно

..а не мислия ,че отецът трябва да тика ...нас хората вътре в църквата ,аз мисля ,че тоз отец си върши много добре работата на фона на цялата простотия от години.....( това ,че си изкарва финикииските знаци и по друг начин ,никои няма право да го съди )

http://www.youtube.com/watch?v=Hzmrdi2_ ... re=related"
Заключено