„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

....American Idol.,също става :)
Mr.Gecko
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 7:14 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Mr.Gecko »

Основата на бъркотията около църквата са парите по издръжка и моргич.120$ е годишното членство в църковната общност на семейство.Тази седмица ходих до църквата и ако се съберат 250-300 семейства да са членове на църковната общност църквата ще диша по лесно.Аз си платих и ако има други желаещи които искат да помогнат нека и те да го направят.Мисля че сумата не е непосилна а и може да се плати и на вноски.Щракането по клавиатурите е излишно.
Поздрав!
Ако искаш приятел вземи си куче!
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

Честита Баба Марта, бели и червени, здрави и засмени......
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от yahoo »

Mr.Gecko написа:120$ е годишното членство в църковната общност на семейство.Тази седмица ходих до църквата и ако се съберат 250-300 семейства да са членове на църковната общност църквата ще диша по лесно.
Или дарения за тези които не държат да са членове. Дори по този начин биха могли да подпомогнат църквата с 20-50% (според данъчната си ставка) повече пари при напълно еднакво "бъркане в джоба" като резултат.
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от 4o4i »

А как да станем членове и как да си платим членския внос по интернет? В саита на църквата няма такава опция- има само за дарения: за църквата или за сградата, но за плащане на членски внос-няма.Кога ще има тази възможност?
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от IFF »

4o4i написа:А как да станем членове и как да си платим членския внос по интернет? В саита на църквата няма такава опция- има само за дарения: за църквата или за сградата, но за плащане на членски внос-няма.Кога ще има тази възможност?
Защо да има, ако не смяташ да ходиш неделите до там на място, за какво ти е да ставаш член?
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от 4o4i »

до IFF,

Разделям въпроса ти на две :

1. Защото е по-лесно-не се налага да разнасям чекове или да мисля за теглене на пари в брой. А и плащане с кредитна карта е много удобно, нали?!

2. А дали, смятам да ходя всяка неделя и за какво ми е да съм член – това не е твоя работа, а моя. И ти благодаря предварително за всички предпложения които ще дадеш за да помогнеш на църквата.


Нека всички да дадем предложения как да станат нещата и да помогнем църквата да продължи да бъде.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

както казваха навремето - "Другари, дайте да дадете!" :rock:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Тишка
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 9:13 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Тишка »

Да ни е честита Баба Марта!

Ако наистина сме около 4500 семейства в Квебек не би било проблем да станат членове поне 300 - 500, а защо не и повече за да запазим нашия храм. Дори и да не се посещава храма всяка неделя един път е достатъчен за да се даде VOID чек и така всеки месец автоматично от сметката ви ще се удържат 10 долара. Другият вариант е с пост-датирани чекове. Важното е да искаме и ще стане.

В неделя след литургията отец Димитър направи едно изключително топло обръщение към всички, които бяхме в църквата. Това обръщение в голяма степен обяснява конфликта, както и добронамереността на двете страни, за съжаление лошо изразена поради големия стрес на който са подложени църковното настоятелство и свещеника. Дано всички да сме го разбрали правилно. Така единствено може да се постави една добра основа, а след това може да се помилси за концентрирането на дейности като неделно училище, богата библиотека, фонотека, клубове по интереси и т.н. тоест да направим от нащия храм един гостоприемен дом за всички живеещи в провинция Квебек.
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от 4o4i »

krimon написа:както казваха навремето - "Другари, дайте да дадете!" :rock:

Незнам какво са казвали вашите връстници навремето... - аз съм от поколението на " Господата", и знам как тук, в Северна Америка се решават проблеми.
Хайде, всеки се сблъсква ежедневно с проблеми на работното си място. Така ли ги решавате?Като се заяждате/обвинявате взаимно с колегите или като си говорите празни приказки? Едва ли, по-скоро всеки се мобилизира и предлага различни варианти за справяне с проблема, нали?

Но нека сега да се върнем на темата на форума...ако нямате конкретно предложение, моля ви, не обезмисляите темата със непродуктивни коментари.Благодаря ви предварително!

От коментарите, site и писмата които получихме по пощите, аз лично видях два проблема по които настоятелството смята, че отец Димитър трябва да бъде сменен: Няма членове и няма пари.

Ето и моите предложения :

За членовете и членския внос.
1. Да се направи опция на сита на църквата за вписване на нови членове.

2. Да се прибави на сита на църквата опция- за плащане на членски внос. (Бутона "Дарение" има 2 опции: "да се дари на църквата или да се дари за сградата", там - да се прибави още една-трета опция за ченския внос)

За събирането на пари и работата на църковното нстоятелство.

1. Църковното настоятелство да сформира екип от 10 доброволци, да разделят на 10 списъка със енорияшите и да прозвънят телефоните ни с молба да изпратим чекове за църквата.( Справка: за 2010 се падат по 6 тел. обаждания на доброволец, нали така дами и господа?)

2. Църковното настоятелство да прибави директен link за дарения и членски внос към всяко писмо което ни изпраща по електроната поща. И да ни изпраща писма със напомняне за събиране на средства и плащане на членски внос.

3. Църковното настоятелство да уведоми хората(по емейл), че на сита на църквата могат да се правят плащания също със цредитна царта. След като хора от други държави вече са ни дарили пари по този начин, защо и ние да не го правим? (Предимство: не се притеснявам, че моето име го няма в списъка, когато дойде времето за бележката към данъчната декларация- виждам се в списъка веднага след като извърша плащането)

4.Църковното настоятелство да ни изпрати за Коледа и Великден елекртонна картичка с два реда на благодарност и пожелания, да видим, че съществуват и комуникират с нас. А ние ще се отбагодарим с доброволна помощ, със предмети и пари.

5. Църковното настоятелство да напише в сита на църквата какви проучвания направи миналата 2010 за възможностите на субсидиране от държавата, а от провинцията. За да разберем пред какви казуси сме изправени и да потърсим заедно нови непроучвани досега начини.

6. Църковното настоятелство да напише в сита на църквата какво направи за да събере пари за 2010.Колко пари събра за 2010. Колко фирми обиколи и колко мероприятия организира. Какви проблеми срещна във тези начинания. Нали се учим от опита и решените проблеми.

Това са моите предложения, а вашите?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от yahoo »

4o4i, всичко това е много конструктивно и ако се изпълни определено смятам че би имало сериозен финансов ефект за църквата. Нека не забравяме обаче, че това което правим на работното си място го правим срещу заплащане и буквално сме финансово заинтересовани да го правим по най-добрия възможен начин, а настоятелството работи на доброволни начала и доколкото получихме информация те са там по принуда защото други няма. Така всички тези точки могат да бъдат само добри пожелания с надеждата да се намерят доброволци които да ги изпълнят безплатно.
Mr.Gecko
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 7:14 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Mr.Gecko »

Аз мисля че никой, ама никой не е по принуда в настоятелството.Не съм чул че със груба сила са ги заставили а доколкото прочетох преди около 8 години те сами са взели това решение.А когато са решили да закупуват църквата това че не са си направили сметката добре никой не им е виновен.По 20-30 човека има на неделните литургии не от тази година а от почти създаването на църквата.Поемайки тази покупка те трябва да знаят и отговорноста от нея.И ако не им се работи на добри начела да не са се хващали на хорото.Сега е по важно ние като общност как ще помогнем а те като настоятелство трябва да свършат останалото, а не да се опитват да прехвърлят вината върху попа за по лесно.
Ако искаш приятел вземи си куче!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от yahoo »

...Изобщо никога не съм искал да ставам настоятел, но никой не иска и затова и ставам...
Емил Трънкаров
Това е ключова мисъл на много важен член от настоятелството, която показва доколко мисионерски е поета тази функция и какви резултати да очакваме.
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от 4o4i »

Благодаря,че оценяваш предложенията ми като конструктивни и смяташ,че ще има финансов eфekт от тях.

Що се отнася до “мислите” на Емил Трънкаров – ще отбележа, че това са преди всичко само мисли , т.е. лично мнение. Назидателния тон в тях обижда и засяга нас - енорияшите. В двете си писма пише, че той лично плащал на отец Димитър 3 месеца( тук има две положения : или е назначил отчето в неговата фирма , или пък е направил дарение на църквата- тук следват данъчни обелкчения. Но при двата случая е действал на своя глава и е вземал едностранно решение без знанието на енорияшите). Ако някои реши да даде пари на някой друг си е негово решение, не бива след това да го хвърля в лицето на останалите и да парадира с това. И това което ме шокира тотално, беше че отчето бил обащал пред него и още 3-ма че щял да напусне доброволно. За да даде такова обещание, значи някои го е попитал да го направи, че пък пише и “доброволно” – няма доброволно напускане, когато някои дава обещание да го направи.

И така само за протокола, къде е преcедателя на настоятелството? Защо не той, а Емил Трънкаров и Мая(нямам идея коя е тази жена, no не е член на настоятелството) пишат писма?
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от IFF »

yahoo написа:
...Изобщо никога не съм искал да ставам настоятел, но никой не иска и затова и ставам...
Емил Трънкаров
Това е ключова мисъл на много важен член от настоятелството, която показва доколко мисионерски е поета тази функция и какви резултати да очакваме.
Тежка е царската корона.....ама никой не я хвърля!
Заключено