„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Mr.Gecko
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 7:14 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Mr.Gecko »

Не, не е случайно избрана датата а умишлено, умишленоооо. :rofl: Те си викат вие така и ние така а да видим сега кой е по-хитър.Това за пореден път показва че на настоятелите им дреме на шапката за църквата и общността а за само за сумицата която сме събрали.Само не знам дали си задават въпроса настоятелите ще влезне ли после някой в таз сграда църковна или не.Аз съм дълбоко убеден че след този панаир бг общността доколкото е имаше като присъствие в църквата хептен ще изчезне и после какво.Ще делкаме жълтиците. ;)
Ако искаш приятел вземи си куче!
valia_manov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 12:00 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от valia_manov »

Според мен храмът след закупуването му е редно да стана собственост на Българската Православна Църква (ИСТИНСКАТА, тази дето е самостоятелна автокефална Църква от 870 г. насам), а не на сдружението с нетърговска цел, което се казва "Българска Църква в Монреал" (основано преди няколко години).
Тогаз всичките грижи за това че настоятелите може да имат интереси и да искат да продадат храма отпадат, той не на настоятелството , той ще е на Църквата (истинската, а не дружеството което се казва така)... мои скромни мисли.
Съгласна съм и те приветствам за това, което си написал,само не разбирам,за коя истинска църква говориш.Не сме ли българска православна църква?
Тишка
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 9:13 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Тишка »

Съобщението от настоятелството не дава информация кога ще се проведе това събрание.
Тъй като в този форум "изтича" информация от настоятелството (всъщност дебита на изнасяната информацията се контролира от тях) то моля информаторите да потвардят датата и часа на събранието.
Господа настоятели да знаете, че станахте за смях - опитвате се да градите с манипулации, "информации" и клевети. Ако това тук все още върви действайте така във вашите си компании, но не и в нашата млада и крехка БЪЛГАРСКА общност.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Тишка написа:Ако това тук все още върви действайте така във вашите си компании, но не и в нашата млада и крехка БЪЛГАРСКА общност.
Да-Да върви трънки!Това да не ти е България да си правиш каквото ти е угодно! Те затова се и въртят около българи, щото за съжаление се славим като много наивни. :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от myhata II »

30 страници и НИЩО !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

е как нищо! Отец Димитър се оттегли!
Мухата пак спала и само коментира на гол тумбак 8)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от myhata II »

Ми нали темата беше да не се сменя бе Кримон ? 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

Доколкото мога да чета, отец Димитър не е сменен, а сам се е оттеглил ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Абе в резюме: Кой дал и помагал - помагал! Кой не се излъгал - добре направил! Трябва да се слушат възрастните! А, те казват: Общ бизнес с българи - Никога! 8)
Не съм вярваща, ама никога няма да седна така да плюя по хората. Нагледен пример как алчността прави чудеса. Дано да са горди от постигнатото. Повръща ми се честно! :puke:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Diman
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 7:07 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Diman »

Отеца още не е подал писменно и официално оставката си пред църковното настоятелство, а то вече съобщи тази оставка и съотвeтно отложи събранието. Ето съобщението, което разпратиха:

'' Уважаеми членове и приятели на Църквата Св Иван Рилски,
Hа 15.05.2011, след литургиата oтец Димитър Шумов официално подаде оставката си и се оттегли от поста свещеник на църквата „Св. Иван Рилски”-Монреал.
По този повод настоятелството ще свика в най- скоро време извънредно общо събрание за одобрение и избор на нов свещенник за църквата.
Настоятелството при храм Св Иван Рилски , Монреал''

И това ако не е наглост!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

Diman написа:Отеца още не е подал писменно и официално оставката си пред църковното настоятелство, а то вече съобщи тази оставка и съотвeтно отложи събранието. Ето съобщението, което разпратиха:

'' Уважаеми членове и приятели на Църквата Св Иван Рилски,
Hа 15.05.2011, след литургиата oтец Димитър Шумов официално подаде оставката си и се оттегли от поста свещеник на църквата „Св. Иван Рилски”-Монреал.
По този повод настоятелството ще свика в най- скоро време извънредно общо събрание за одобрение и избор на нов свещенник за църквата.
Настоятелството при храм Св Иван Рилски , Монреал''

И това ако не е наглост!
3 пъти изчитам написаното от теб и наглост не намирам. Дори и най-наглия, както и най-смирения биха постъпили по този начин, за да не увисне църквата без поп.

Някои търсят слон под вола.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от becks »

Сега "настоятелството" да си назначи дружинна ръководителка, защото на тях поп не им трябва. Трябвва им отговорник културно-масова дейност :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Censored!
Последно промяна от Pointzero на Сря Юни 01, 2011 8:45 pm, променено общо 2 пъти.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Censured!
Последно промяна от Pointzero на Сря Юни 01, 2011 8:41 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Censored!
Последно промяна от Pointzero на Сря Юни 01, 2011 8:45 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Заключено