„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
morpheus
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 7:58 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от morpheus »

Bistra написа:Нямам никакъв интерес нито към църквата, нито към имота. Настоятел няма да стана, така че няма и да профуквам парите. Имам си по-важни занимания в живота. От цялата тази тема не ми хареса просто отношението, към един единствен човек, който дефакто се явява изкупителна жертва за всички грешки - свои и чужди.Това са ми единствените мотиви за участие.
А иначе сте прав:
- Не вярвам в Бога.
- Не участвувам в групови начинания.
- Ако, помагам то е защото на даден етап съм имала възможност, без това да се превръща в абонамент, разбира се (Времето на ленинските съботници отдавна отшумя) и е продиктувано от съвсем други причини.
P.S.Значи все пак се оказа, че няма проблем с парите. Сега да си дойдем на думата какъв е проблема:
-Панически ужас попа да не забогатее с труда си?
-Да не би да му се случи да живее нормално, ходейки за риба?
-Пречка пред нечии финансови интереси? Например за похарчването на 150К или са вече похарчени? :lol: Кое е вярно, последно? Щото темата е за финансова подкрепа на църквата. :D
Да си дойдем на думата! Невярващ се меси в делата на Църквата- типично по български! Всеки разбира от всичко! Помагала сте, защото вероятно сте се чувствала съпричастна към едно българско дело. Проблемът, обаче, не е в това дали о. Димитър ходи за риба, работи нещо странично и е решил да "забогатее". Проблемът се състои в това, че той не е само там, за да отслужва служби, треби и т.н. Да! Ако заплатата му беше 600$ (400 евро, които му осигурява България) месечно, със сигурност ангажиментите му щяха да приключат с това. Но при положение, че заплатата му е около 20000$ годишно трябва да полага малко повечко усилие. Какво се получава? Настоятелството е работодател на отеца. Не е доволно от това как той изпълнява ангажимента си и следват разговори- година, две, три. Нещата не се подобряват. И както всеки нормален работодател, който не търпи неизпълнителни работници, иска да го освободи. Къде е проблемът?!?
А, да! Темата не е за финансовата подкрепа на църквата, а за освобождаването на о. Димитър. Всъщност, както писа Pointzero, май настоятелството ще си подаде оставката. Като няма добри менажери църквата ще се изгуби. След това няма да има заплата за отеца, а като няма заплата да не мислите, че ще служи даром? А то няма да има и къде. Ще трябват пари за църква под наем... По- добре да се ходи в гръцката, руската... Я по- добре щом настоятелството ще си ходи, отеца също да си подаде оставката. Едните ще го направят с чест. За него не смея да кажа.
Да влезеш в спор с глупак, е глупост най-голяма. Тогава няма как, глупаци стават двама.
valia_manov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 12:00 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от valia_manov »

Изгледах интервюто с Йосиф и предаванията по нова телевизия.Възмутена съм от държанието на поповете... И нашият поп се кръстеше на митинга в църквата,че не е взимал 10 000$ пък се оказва че ги е получавал все пак. Така и не мога да разбера неговото отношение към целия скандал.Ходих два пъти на църква,четох и вестник Форум , никъде не чух и не видях неговото мнение. Едни го защитават, други критикуват, има ли някъде негово изказване? Ние се караме помежду си, а той ни гледа сеира.Стигам до извода, че от цялата работа той има интерес.Ние да се изпокараме, пък заплатата му нека си върви.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Браво бе, "романисти", вие цяла седенка сте си спретнали тука! :D
20000$ на година...колко страшно звучи, а всъщност какво се оказва, че това е заплатата, която идва от България за свещеника и не се плаща от "щедрото" настоятелство. До, Господина - "набожен отшелник от 15 години, ама после оказващ се с компания и бизнес": Аз съм Госпожица, Уважаеми. ;) ...Питайте Мухата...той всичко знае! :D Много съм смирена, хрисима и чат-пат набожна. :emo: Да ви кажа честно: Все ми е тая! Ако щете всичките си подайте оставките барбар с попа-това по никакъв начин няма да ми се отрази на личното щастие и благополучие! :clap:
Колкото до другото...Аз не се карам с вас.Напротив много сте ми симпатични, някакси свойски -по български . Аз искрено ви се радвам и забавлявам. :party:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Много благодаря на потребителя 'genadi' за интернет връзките които е публикувал.
Уважаеми съфорумци, преди да коментирате тази тема, моля, прегледайте ги!

http://www.pravoslavie.bg/%D0%92%D0%B8% ... 1%82%D0%B0"

http://play.novatv.bg/play/244159/"

http://play.novatv.bg/play/244179/"
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
mi ma
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 11:14 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от mi ma »

Хора , опомнете се ! Отец Димитър е Божи човек ! Свещениците са с власт от Бога , никак не бива да го/ ги съдим! Това , което те вършат и доколко е съобразно канона Сам Бог вижда и отсъжда ! Това е тяхна отговорност ! Обидно е и е грешно да се поставят публично и обсъждат факти от личния живот на отеца. Толкова ли сме прави и безгрешни ние, та съдим духовния си водач ? Да се помолим или поне му пожелаем силна вяра , за да преодолее това изпитание по най- угодния за Бог път ! Живи и здрави !
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

mi ma написа:Свещениците са с власт от Бога , никак не бива да го/ ги съдим!
извинявай ама ти чуваш ли се какво говориш, или виждаш ли добре какво пишеш :o
направо съм потресена ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Ами, то и аз съм потресена, че някои хора се опитват да постигнат свои цели и интереси с цената на дискредитация на обичани публични личности, ама мен никoй не ме пита. :x
Пак ще повторя: Добре, че имате шанса да попаднете на хрисим и религиозен човек, с който да се задявате, а не на някой като мен примерно. ;) :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

mi ma написа:Свещениците са с власт от Бога , никак не бива да го/ ги съдим! Това , което те вършат и доколко е съобразно канона Сам Бог вижда и отсъжда !
Ти тогава с какви правомощия се намесваш? От още по-висша инстанция?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

parvanov написа:След опита за самоубийство на неговата съпруга,в следствие „на няколкото негови извън брачни връзки”...
Хайде някои никове почнаха да съчиняват жълти новини на базата на дочути слухове.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
parvanov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 7:50 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от parvanov »

Това изобщо не са слухове. Пред фактите и боговете мълчат.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Koko »

parvanov написа:Това изобщо не са слухове. Пред фактите и боговете мълчат.
Всеки има право на мнение, но за да твърдиш че нещо е факт - само голото ти мнение не е достатъчно.
Докато не докажеш твърденията си, това ще си остане само разпространие на слухове, което говори лошо за този който си го позволява.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от optics »

morpheus написа:Да си дойдем на думата! Невярващ се меси в делата на Църквата- типично по български! Всеки разбира от всичко!

Кое е смешното в цялата история: 99% от тук представящите се за вярващи всъщност си нямат хабер от елементарни постановки касаещи християнската религия.
Говорят се глупости (от гледна точка, на религията разбира се, аз самият като нерелигиозен нямам нищо против) от сорта, че можело да си носиш бога в себе си, да не ходиш на църква, само да си Го уважаваш на акъла си и прочие.
И не че форума е нещо по-такъв или онакъв. Такава е действителността (с вярващите) и в цяла България.
За истинските вярващи това е тъжно, за мен е смешно, а отговора на мнозинството знам че ще бъде:
- Кой си ти че да ми обясняваш ве...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Тишка
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 9:13 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Тишка »

За всички е ясно „Господин Бистра”, че сте безбжник и че същто сте добър приятел на попа. И както явно добре знаете това не е първото поискване на оставката на попа от както е дошъл на работа в Канада
Уважаеми другарю Първанов,

За ваша информация за по-голямата част от църковните членове, които не са били настоятели този гореспоменатия факт не е известен.

Аз имам един въпрос към вас - само един!

Настоятел, който може да изнася информация относно личния живот на някой (дали информацията е достоверна или не няма значение) има ли място в това настоятелство, барабар с останалите членове на настоятелството, които са позволили да се излее такава помия?
Излъчването на определена информация от някой, който не е член на настоятелството не оневинява настоятелството.

чакам отговор и предложение за събрание на което това настоятелство да си подаде оставката.
Всъщност и домомента няма дата...
Тишка
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 9:13 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Тишка »

morpheus написа: Настоятелството е работодател на отеца. Не е доволно от това как той изпълнява ангажимента си и следват разговори- година, две, три. Нещата не се подобряват. И както всеки нормален работодател, който не търпи неизпълнителни работници, иска да го освободи. Къде е проблемът?!?
Точно в това е проблема Морфи, че не е неизпълнителен работник. Те си го казаха и на последното "събрание" - те нямат забележки към работата му на свещеник и в същото време смятат, че не е добър духовен баща, защото не привлича членове т.е. той трябва да привлича членовете, а те като доказани успели мениджъри да оправят сметките...

Не сте ли се замислял, че има разлика между идеи и пътищата за реализацията им, както има разлика между онова, което си мислим, че можем да направим и реалността. От момента на създаването на църквата, започвайки с баловете преди почти 8 години (аз не бях, защото не можех да си го позволя) до сега колко време измина, какво се случи и тези хора от баловете членове ли са на църквата или останаха само с обещанието да бъдат? Та разминаванията обикновено са получават когато искаме повече, отколкото може да се получи. Нека свещеника да не се превръща в "бялата лястовица" за настоятелството и енорията.

Днес той напусна храма официално. Празнувайте господа настоятели! Не ви питаме защо. Няма да отговорите, така, както не свикахте събрание, така , както в храма не се появявихте, но нали добре се проявихте във форума... Свалете белите фракове, че хвърлена кал пръска и оставя лекета завинаги...
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Censored!
Последно промяна от Pointzero на Сря Юни 01, 2011 8:47 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Заключено