„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от DIMELBE »

Bistra написа:Ами ако искаш обади и се.Има и телефон за връзка.Тя се занимава доколкото знам с организацията на подписката и с радост ще ти даде нужната информация.
Да, ок, ще й се обадя, не съм искала да я изместя от организационния й статут ;) , само пуснах коментар по темата!!!
Просто темата е толкова обширна, а името и мейла за изпращане на имена към своеобразната подписка, някъде там в края на началото :D , че човек трудно ще открие, къде точно да изпрати гласа си!!!
Хубаво е, щом госпожата изцяло се е заела с подписката и подкрепата на отец Димитър, разчитаме на нея, разчитаме и че всички, които са против смяната на отец Димитър, ще й изпратят имената си!!! :y: :y: :y:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

Това, което ме притеснява в тази подписка е, че ако отец Димитър "спечели" и остане на мястото си, сегашното настоятелство ще се оттегли - въпросът беше поставен "или ние, или той", нали така ? Сегашното настоятелство твърди, че те осигуряват парите за изплащането на църквата за 2 години напред, обаче с оттеглянето им действителността ще се промени. Дали ново настоятелство ще бъде толкова адекватно на финансовите нужди на църквата ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
valia_manov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 12:00 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от valia_manov »

Това, което ме притеснява в тази подписка е, че ако отец Димитър "спечели" и остане на мястото си, сегашното настоятелство ще се оттегли - въпросът беше поставен "или ние, или той", нали така ? Сегашното настоятелство твърди, че те осигуряват парите за изплащането на църквата за 2 години напред, обаче с оттеглянето им действителността ще се промени. Дали ново настоятелство ще бъде толкова адекватно на финансовите нужди на църквата ?[/quote]


Хубаво ще правите подписки, ама направете и списък с тези,дето ще работят после.Най-лесно и по-български да разваляме, има ли още хора които да помагат и да дават пари.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

според мен, тези които подпишат подписката се ангажират директно с финансирането на църквата :P
Няма нужда от допълнителни подписки :handshake:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

krimon написа:според мен, тези които подпишат подписката се ангажират директно с финансирането на църквата :P
От месеци се въздържам да ти коментирам грозните манипулации, ама това е наистина много грубо!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от IFF »

ablood написа:
krimon написа:според мен, тези които подпишат подписката се ангажират директно с финансирането на църквата :P
От месеци се въздържам да ти коментирам грозните манипулации, ама това е наистина много грубо!
Не е грубо, като удар с мокър парцал е, кара те да се замислиш :y:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

именно

защото на мен отец Димитър може да ми харесва и да искам да остане, ама настоятелството управлява засега достатъчно добре финансиите доколкото това е възможно в българската общност

трябва да се замислите кого ще подкрепите и защо

и ако е отец Димитър, ще трябва да се ангажирате с финансовата страна на нещата, защото всички сме съгласни, че не е работа това на отеца, нали така ?

аблъд, как се виждаш като църковен настоятел ? като дарител ? като инвеститор на даренията ? като инициатор на събития, които осигуряват приходи на бг църква ?

Според мен всяко "за" и "против" - "отец Димитър" или "настоятелството" е само срещу съществуването на бг църква в Монреал!
Трябва да има обединение на двете - настоятелството да се разбере с отец Димитър или енориашите да приемат нов свещеник.
ablood написа:
krimon написа:според мен, тези които подпишат подписката се ангажират директно с финансирането на църквата :P
От месеци се въздържам да ти коментирам грозните манипулации, ама това е наистина много грубо!
За твое сведение не пиша от месеци :P
сегашната тема ме провокира и ме интересува - тъй че не се прави на въздържател :rofl: :rofl:
Последно промяна от krimon на Чет Фев 24, 2011 5:55 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Аз лично смятам, че е по-добре настоятелството да си отиде. Всяка смяна е към по-добро!....Нали така беше?
А пари ще се намерят сигурна съм! :) :) :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

Bistra написа:Аз лично смятам, че е по-добре настоятелството да си отиде. Всяка смяна е към по-добро!....Нали така беше?
А пари ще се намерят сигурна съм! :) :) :)
Тези дето знаят, че ще се намерят пари, да се ангажират лично :y:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Няма проблеми след избор на ново настоятелство, съставено от нови хора без никакъв интерес около сградата. :handshake:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от krimon »

Не мога да разбера как може да има хора, които да бъдат настоятели и да са без интерес към сградата на църквата ?

Да не си въобразявате, че някой от сегашните настоятели иска да вземе църквата и да я препродаде ?
А знаете ли колко желаещи има да купят сграда на църква ? Или пък да я преправят на жилищна такава ...
Представям си го господин Трънкаров, който се занимава с такъв "бизнес" ...

Изобщо няма такава проблематика!

Пишете врели-некипели.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

krimon написа:именно

защото на мен отец Димитър може да ми харесва и да искам да остане, ама настоятелството управлява засега достатъчно добре финансиите доколкото това е възможно в българската общност

трябва да се замислите кого ще подкрепите и защо
Настоятелството НЕ управлява достатъчно добре финансите и за това свидетелство е темата, в която пишем. Има намесени странични интереси, които като добра християнка ще се въздържа да коментирам.
Не си мисли, че си най-добре информираната като се вреш навсякъде krimon.Все пак в Монреал има и хора, които са доста по-отдавна от теб тук и много от тях са и активни дарители междувпрочем.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
valia_manov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 12:00 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от valia_manov »

От целия цирк,един въпрос си задавам.Кой имаше интерес да не се чуят обясненията на настоятелите в неделя?Само с викове и приказки,нищо не става. Имам и друг въпрос ,тази ли беше попадията-дето продаваше свещи?
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

valia_manov написа:От целия цирк,един въпрос си задавам.Кой имаше интерес да не се чуят обясненията на настоятелите в неделя?Само с викове и приказки,нищо не става. Имам и друг въпрос ,тази ли беше попадията-дето продаваше свещи?
Te oбясниха, нямаше какво друго да кажат. Отец Димитър бил с материални потребности, а имало кандидати тип "мисионери" които не ги интересувало "материалното". Щяли да живеят в църквата (за което се взима наем - без да съм 100% сигурен наема не е по-малък от заплатата на отец Димитър) и техните съпруги били също "нематериални" и щяли да работят за общото благо, разбира се без пари.

Идилия!

Поведението на настоятелството е такова, че се чудиш какво още има, защото САМО това не е нормално.
Точно и това се използва - всеки да има нещо наум и да покълва семето на съмнението.

Иначе истината е една и е много проста: отец Димитър не иска да е роб или "мисионер" от 19 век. Иска да живее, както живеят останалите отци, както е живял в България и както би трябвало да живее според нормалните хора, които бяха наречени клика и ги питаха "Какво Ви е образованието госпожо?"

3*10000=30000, но и 300*100=30000, аз специално винаги съм "проповядвал" идеята, че е по-добре 300 да дават 100, отколкото 3 да дават по 10000.

ПП На събраниро беше обявено, че членовете за 2010 са 50 и нещо си, а сега списъка е по-голям. Да не говорим, че мойто име не е в него, а съм платил през фискалната година.
Вече наистина съм много озадъчен!!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

Искам да попитам един страничен въпрос: Какво стана с проекта за жилищата за социално слаби в който църкавата се ангажираше като страна, а се очакваха субсидии от провинцията. Събираха се едни подписки не по-малко усърдно от събирането на дарения и членски внос :$
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено