„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от optics »

Гледам, че Кримон е казала почти всичко което ми идваше да кажа
:-)
Че и повече.

Въобще какъв небивал интерес.
Имам приятели мюсюлмани, които точат по 200 000 годишно за организирането на етнически и верови мероприятия
Баси за какви идиотизми отиват парите на данъкоплатците !

Значи ако с лека ръка се дават толкова пари за всички религии, защо не се дават за хората без религии ? Ей тъй и ние да се посъберем да си побъбрим за живота, Вселената и всичко останало.. Да обсъдим кой ще ни реши проблемите :-) Е, тва е трудно вече - щото който е набожен - лесно - даде малко дарения, откаже мръвката за месец - два и хоп - греховете опростени, проблемите решени.

Продължава да не ми е ясно защо никой не му дреме за мнението на митрополита ?
Значи какъв извод си правя аз за българските вярващи в Монреал - ние сме вярващи, даваме дарения, ама митрополитът да си гледа работата (той точно това прави ама кой му пука) ние ще си правим каквото си искаме. Последното както и други са забелязали беше написано и с главни букви.

Не знам. За мене това е криворазбрана вяра. Аз познавах един набожен човек. Молеше се по 4 часа дневно, знаеше наизуст житията на светците и много други неща. Е тва е вярващ човек. Тука не съм чул нито един такъв. Па ако ще са да са от 100 години в Канада и да са дали огромни дарения.

Цирк !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Censored!
Последно промяна от Pointzero на Сря Юни 01, 2011 8:54 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Censored!
Последно промяна от Pointzero на Сря Юни 01, 2011 8:55 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Censored!
Последно промяна от Pointzero на Сря Юни 01, 2011 8:55 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Pointzero написа:Ако мога да попитам, какво аджеба ще "работи" свещенника на full time???

Айде още една задачка:
8 ч х 20$ = 160$
Колко човека трябва да запалят свещичка(1$) или да дадат дарение НА ДЕН за да може да се покрие САМО ЗАПЛАТАТА на свещенника??? И то (грубо) 22 дни в месеца???
Ами като му правиш толкова сметка, да беше завършил ти духовна семинария та да ни станеш поп.
Аз лично смятам, че това е високо квалифициран труд и заплатата, която иска човека не е много.
Доколкото знам Отец Димитър изпълнява посевместно и задълженията на консиерж, почиствайки църквата, което не му влиза в задълженията, както и мениджърството.
А, честно да ти кажа, ако дойде в къщи да ми прави водосвет смятам, че е заслужено по-голямата част от парите да останат за него - не за църквата.Това няма да е присвояване на средства, просто защото той ще си е свършил работата, за която е бил повикан извънредно.
Каква е заслугата на църквата в тоя случай?Тя дори и да не съществува свещенникът е този, който ще помоля за подкрепа срещу заплащане разбира се.Никoй не е длъжен да си губи времето за теб само защото му харесваш.Приеми го като професия, както и всяка друга.
Не ставаше изобщо въпрос за свещенникa от Торонтовската църква, а за дарението което Господин Канеф направи. Та въпросът беше защо ли тук някои в Монреал се опитват да забогатеят покрай вярващите прехвърляйки цялата вина върху свещенника?
Може ли въобще да се прави сравнение между средствата искани за един ремонт и за един водосвет примерно?Ами, това е смешно! От цялата работа накрая няма да имаме нито поп нито църква!
BTW трябвало е още в началото, когато е купувана църквата да се направи баланс -прогноза приходи и разходи, да се види дали може да се самоиздържа и ако ли не-да остане старото положение т.е. литургии под наем.
Извинявам се за сквернословието, ама: "За какъв дявол трябваше да се купува тая сграда, като няма приходи да се изплаща?"
Сега по стар български обичаи търсим вината за грешките си у някой друг и ха свещенникът е добре дошъл!
Само да те попитам още нещо църквата, която цитираш колко дни в седмицата е била отворена?
Не съм забелязала католическата църква, която е наблизо до нас да е отворена всеки ден.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ozzy »

Pointzero написа:Айде сполай ви.
Няма да си губя повече времето.
Който има Ъкъл в главата си - да мисли, който няма - да пише във форума!

Модератора, може и да ме 'баннеш' ако искаш.
И без този форум животът ми ще продължи.

И без църква в Монреал, Земята ще продължи да се върти!

Аз лично (като член на църковната общност, който си е плащал вноса) ще гласувам това настоятелство ДА СИ ОТИДЕ, защото:
- крайно време е тези хора да посветят загубеното си време с църковни дела на семейството си!
- да спрат да бъдат охулвани и оплювани от ТЪЛАПТА за ДОБРОВОЛНИЯ си труд

Амин!


......дай тез копия и да ходим да сваляме настоятелството .....АЗ съм ЗА ..

..лошото е ,че настоятеството трудно се сменя ...:)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

Pointzero написа:Айде от мен да мине, още един факт:
Финансов отчет на католическата църква (на базата на него бе взето решение да се закупи ТАЗИ сграда, а не другата във Verdun) - това са бившите собственици на сградата.

2007
тотал приходи: 101 826
тотал разходи: 99 345

Втората е ориентировъчната цифра, от която (ще) има нужда за да съществува църквата.
Към нея прибавете 20 000 ('ипотека' - изплащане на сградата)

Но по-интересна е разходната част (цитиеам дословно - пък кой не знае френски да се... оправя)
Salaires bruts(Equipe pastorale) - 32 228
Avantages sociaux - 8 010
total: 40 238!

И това за (подчертавам) Equipe pastorale!!!!

П.С. Всички данни и цифри , посочени от мен са верни и мога да предоставя сканирани копия от документите! (а не само да пиша празни приказки и да ползвам многоточия...................................)
Avantages sociaux - 8 010 на заплати от 32 228 :o
нещо много не излизат сметките, ама мнооого!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
valia_manov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 12:00 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от valia_manov »

Именно църквата на г-н Канев наскоро 'освободи' свещенника си и то не заради липса на пари. Защо ли? |([/quote]

Брат ми живее в торонто и ходи в църквата на Канев.Така е сменил е попа,новият се казва Йоан,но там о попадията е набожна и е винаги в църквата.Тя помага на училището и танцовия състав. Много били готини.
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от english »

религия, или бизнес ?

ако не даваш пари за дарения и свещи Бог няма ли да 4уе молитвата ?

ако няма пари за църква ... молете се в къщи и навсякъде ...
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от english »

Bistra написа:... църквата, която цитираш колко дни в седмицата е била отворена?
Не съм забелязала католическата църква, която е наблизо до нас да е отворена всеки ден.
Ами по-4естите посетители да плащат пове4е :) ...

Ако държат да имат БГ църква ежедневно, да си поемат разхода :)
Bil Razumnikov
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 5:15 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bil Razumnikov »

Бил, освен ако си и свещеник, не виждам смилсъл от писанията ти, търси се свещеник, а не клисар :^).
Някой пита за Каневата църква в Торонто. Не е пълна, много е празна даже. Не е богата, свещеника работи само събота и неделя, останалото време също в строителството, не виждам нищо лошо. Ако някой има повод предполагам му звъни и той идва и през седмицата. Редно е и да му се даде нещо за труда и времето предполагам.
Проблема е че повечето българи ходят на църква за кебабчетата и чакат да свърши "мърморенето" на попа за да похапнат и да чуят клюките в кафето. Даването на пари е малко мъглива история. Ами то така не може.
Нашия поп също се е превърнал в мениджър и уредник на коледни партита, доставчик на изгодно вино и месо, поне на пръв поглед обаче с настоятелите са на един акъл. Нямам представа как са финансите, мъжа ми е член на църквата и на 27-ми е и тяхното събрание, ще питам как стоят нещата. Макар че знам, народа не дава, защото не е вярващ, а ходи за да се види с българи и иска да е безплатно :).
На мен също не ми харесва попа всеки път за напомня за дарения, членски вносове, виждам че и на него му е неприятно, и той може би иска само да си чете проповедите. Но така е тук. Не мисля обаче че се налага сам да си събира за заплатата, даже дарение за сиропиталище в Бг беше изпратил преди Коледа.
Но определено не го бива за парти организатор, тези неща трябва да са разделени :( ...

_________________
Аз със 2 ръце ще ти кажа къде им е проблема на тези тук ...


Привет,

не мога да ви помогна нито със свещеник нито с клисар. За пореден път се убеждавам, че писанията ви са тенденциозни. Намерих телефона на отеца от каневата църква и направих справка. Всичко казано по горе се оказа неверно сведение. Не ви прави чест да събирате агитка за попа по този долен начин. Малко по нататък видях, че някой проверява ай пи-тaта. Това е типично в стил ДС. Замислете се приятели... Не позволявайте да бъдете маниполирани. Между впрочем човека които говори за ай пи или е администратора на форума, или получава информация от него... Има нещо нередно... Някой доносничи... Според вас съфоромници нашият поп кой набор е горе долу. Интересно ми е дали не са били в един взвод с Г-н Катев.

Тел. или и-мейл на каневата църква може да намерите за справка на http://www.stdimitar.org"
Bil Razumnikov
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 5:15 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bil Razumnikov »

krimon написа:На оплаквача Борис Разколников ще му кажа, че сегашният поп при среднощно телефонно позвъняване скача и отива да опява умрял, няма седмица, няма нощ, няма ден, той е насреща винаги, когато някой има нужда от него.


Разумников, приятелю. Ти май си прекалил с класиката. Освен, че се наложи да променя Борис, май ще се наложи да сменя и фамилното.
dito
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 7:59 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от dito »

Pointzero написа:
ozzy написа:....а ти знеш ли ,че почти всички от това " настоятелство " ..дойдоха в КАНАДА и почнаха да се заминават ...с божии неща ,...без да знаят ....какво е църква ..питам защо ли ?
Бях решил да не отговарям на хора, ползващи многократно многоточие, но (сега и единствено) Ви отговарям. 80% от хората в това настоятелство са с поне 2 пъти повече "стаж" в Канада, отколкото (явно) са ти годините!

Аааа, ах-а, значи щом са тук отдавна знят повеч за църквите и управлението им. ?!??! :fubar:
Каква е логката в това изкаване?
От църква не се печели, има други цели и причини за съществуването й.
И пак да каж прочетете какво пише в правиника на Българска Православна Църква - не настоятелството назнчава и уволнява свещеника.
Криво разбрна демокрция такава :envy:
Каква я мислихме , пък тя каква стана......
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Koko »

Bil Razumnikov написа: Привет,

не мога да ви помогна нито със свещеник нито с клисар. За пореден път се убеждавам, че писанията ви са тенденциозни. Намерих телефона на отеца от каневата църква и направих справка. Всичко казано по горе се оказа неверно сведение. Не ви прави чест да събирате агитка за попа по този долен начин. Малко по нататък видях, че някой проверява ай пи-тaта. Това е типично в стил ДС. Замислете се приятели... Не позволявайте да бъдете маниполирани. Между впрочем човека които говори за ай пи или е администратора на форума, или получава информация от него... Има нещо нередно... Някой доносничи... Според вас съфоромници нашият поп кой набор е горе долу. Интересно ми е дали не са били в един взвод с Г-н Катев.

Тел. или и-мейл на каневата църква може да намерите за справка на http://www.stdimitar.org"
Не знам от колко време следиш този форум, но би трябвало да си наясно - тук демокрация няма и писането с два ника бива санкционирано т.е. това че е само единят ти ник вчера вече беше деактивиран означава че си се разминал с малко наказание.

А като казваш "писаният ви" не е лошо да уточняваш кой точно имаш предвид, защото всеки участник носи отговорност само и едиствено за собствените си мнения, но не и за мненията на останалите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Bil Razumnikov
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 5:15 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bil Razumnikov »

Bistra написа:То май темата отива накъм: "Кой има интерес да закупи сградата на Бългapската църква в Монреал за без пари?" Много добре знаем, че имоти иззети от банката поради задлъжнялост се обявяват на търг и често се продават на по-ниска стойност, от която са закупени,защото натам отиваме без свещенник. Та я да видим кой ли ще бъде тоя юнак?
Само не мога да разбера как не ви беше срам да захапете Отчето?


Именно! И аз това се замислих. Ако има такива интереси те могат да бъдат както от страна на настоятелството така и от страна на антуража на попа. И имайки предвид агресята, която буквално ме отблъсна от позицията ми да подкрепям свещеника то си мисля, че по-скоро е възможно някой от яростните му поддръжници да има апетити към сградата. Макар, че ако трябва да сме честни... може да става въпрос просто за приятелски отношения и желание за взаимопомощ към свещеника, в което няма нищо лошо. Самият метод обаче е сбъркан. Унижават се хора, развалят се авторитети... Малко се връщаме в агитационните системи преди реформите. Повечето от вас предполагам са по-малки и непомнят, но по времето на тоталитарният режим в бг се ползваха точно такива методи. Набеждава се някой, вдига се олелия, всички са "за" за да неизгубят работните си места и истината никога не излиза на яве, защото някой "не"умело я скрива. За пореден път казвам, че аз не заставам нито на една от двете страни и изобщо нямам намерение да присъствам в неделя. Но ми е много болно и унизително начина по който се събират гласове... Навява ми лоши спомени. Живейте свободни и не служете на други интереси. Ако съм обидил някой от вас с по нервно мнение, дълбоко се извинявам. Ако преча на дадени идей да бъдат реализирани, моля пишете в следващите постчета. Готов съм да се оттегля с достойнство. Не бих искал личните позиции да преминат в лични нападки.
Заключено