Шест години вече в Кебек, Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от thehellgirl »

Защото някой хора летят в облаците
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Rall »

Аха страхотно следващия път като плащам в сервиза ще си мисля какви големи дупки има в Судан примерно и ще ми е едно гот на душата еееех...
Dead Eyes See No Future
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от thehellgirl »

Идеята ми беше, че няма пълно щастие
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от martatabs »

crusader написа:В тази тема се обсъждат определени аспекти на живота в Канада / Кебек. Чудя се защо непрекъснато някой си мисли че темата е за сравнение Канада/ Кебек и България.
Това е в народопсихологията ни,не се учудвай. М/у другото,като се ''разхождам'' с Google Maps из улиците на Монреал, това което виждам се препокрева с по-горе изписаното.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

Някои мрънкала имат нужда да разтоварят напрежението.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от thehellgirl »

martatabs :D :D :D :D :D :D :D :D :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:

No Comment
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Дякон Игнатий »

martatabs написа:Интересно ми е...!
Защо ли имам чуството,че част от форумците още ги тресе БГ синдрома,дори и след 2-3-4.... години в Канада. Някой все още не могат да свикнат с факта,че се намират в страна където по един или друг начин правата на обикновенния гражданин се зачитат. Да,може да плащате високи данъци,не сте единствените които плащат. От значение е какво получавате насреща за тях. Хайде да бъдем честни,колко неща можете да си позволите там в Канада,и колко можехте да си позволите тук в България. Аз няма да ви ''връщам в България'', но помислете си.... Канада е като широко отворена врата, където не се налага да почукаш за да ти отворят, просто преминаваш.
Приятна вечер на Българите там и лек работен ден на Българите тук :) ;)
Ни та знам кой/коя си , и не ти следя изявите във форума, ама ако си се запътил/а занасам и продължаваш да имаш този поглед на нещата то освен успех тук друго няма да намериш. Пожелавам го...... :y: :y: :y:
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от thehellgirl »

Дякон Игнатий написа:
martatabs написа:Интересно ми е...!
Защо ли имам чуството,че част от форумците още ги тресе БГ синдрома,дори и след 2-3-4.... години в Канада. Някой все още не могат да свикнат с факта,че се намират в страна където по един или друг начин правата на обикновенния гражданин се зачитат. Да,може да плащате високи данъци,не сте единствените които плащат. От значение е какво получавате насреща за тях. Хайде да бъдем честни,колко неща можете да си позволите там в Канада,и колко можехте да си позволите тук в България. Аз няма да ви ''връщам в България'', но помислете си.... Канада е като широко отворена врата, където не се налага да почукаш за да ти отворят, просто преминаваш.
Приятна вечер на Българите там и лек работен ден на Българите тук :) ;)
Ни та знам кой/коя си , и не ти следя изявите във форума, ама ако си се запътил/а занасам и продължаваш да имаш този поглед на нещата то освен успех тук друго няма да намериш. Пожелавам го...... :y: :y: :y:
Подкрепям напълно "Дякон Игнатий" и само да добавя, КОЛКОТО И ДА Е НЕВЕРОЯТНО аз в България не съм живяла по-зле, нито съм имала по-малко отколкото тук, а точно обратното. Има и такива имигранти ...
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Omega3 »

Пуснах тази тема, защото исках да пораздуем за актуланите проблеми на дьржава, която прави част от Г7, тоест седемте индустриално най развити страни. Бьлгария за мен е история и сьм я архивирал от доста години вече.

В Канада станах това което исках да сьм и нямам и най малкото намерение да изпускам кокала независимо колко гот било насам или натам. Аз исках да си построя свестен живот и дадох шанс на Бьлгария около 25 години да ми осигури минилманите условия за това. Без тези минимални условия и присьствието на некадьрна и крадлива политическа класа обстановката за мен стана непоносима.

Канада ми даде този шанс и засега се вьзползвам от него. НО, просто факти от рода, че всяка пета жена ражда дете без бременността й да е била следена от гинеколг поради липса на такива, че се говори ясно за присьствието на организираната престьпност в строителният бизнес, непрекьснатото покачване на таксите, и много подобни (тези които следят редовно новините в Кебек знаят за какво говоря) ме заинтригуваха и реших да видя какво мисли бьлгарската общост за това.

Виждам, че тука някои ми намекват на мен и на такива като мен с по критически поглед, че по скоро би трябвало да не се вьзмущаване от малко или много абсурдните ситуации в една от най развитите страни, само защото идваме от една страна в която нещата са много по зле или пьк защото не сме родени тук и не сме участвали в построяването й. Този начин да се вьзприемат нещaта го разбирам, но не мога да го приема като мой.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

Omega3 написа:...присьствието на организираната престьпност в строителният бизнес...
Всяко едно правителство по света е корумпирано. Абсолютно всяко.
Не съществуват условия за честен и милосърден политик да измести цялата комкуренция и да поеме властта, поставяйки народните интереси пред тези на лобистите.

Аз съм доволен, че живея в провинция/щат, където политиците си изкарват парите чрез общински машинации, а не чрез водене на безумни войни срещу третия свят, покровителстване на наркотрафик, корупция на всички нива и подобни, които се отразяват трагично на населението.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
ninja
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 2:24 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ninja »

Ablood, дрънкаш глупости.

[quote] Аз съм доволен, че живея в провинция/щат, където политиците си изкарват парите чрез общински машинации, а не чрез водене на безумни войни срещу третия свят, покровителстване на наркотрафик, корупция на всички нива и подобни, които се отразяват трагично на населението. [/quote]

1.Само общински машинации друг път! Новата болница за 5 милиарда в която ще преместят две стари и няма да създадат нито едно ново работно място за лекар не е общинска!
2.Канада участва с воиници в абсолютно всички воини на US!
3.Наркотрафика в Канада не само че се покровителства, ами е държавна политика започваща с тъпчене на децата с Ritalin и други аналози на дрогата.
Продажба на дрога НАВСЯКЪДЕ! Убеждаване на местните зомбита да пият успокоителни за всичко, което води до пристрастяване и т.н.
През лятото можеш да се разходиш до стария град и да се насладиш на огромни яхти от Колумбия...
4.Това за корупцията на всички нива няма да го коментирам защото е смешно...

Успех!
Последно промяна от ninja на Съб Яну 29, 2011 10:19 pm, променено общо 1 път.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Omega3 »

Аблуд, не знам дали си прав, но тия тук убиха и последното детско което ми оставаше в отношение на политиката. Пак повтарям, нямам намерение да се места кьдето и да е било.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

ninja написа:...
Нинжда, бил си из места, където е много по-добре ли?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Странджата »

Ами сигурно е бил,в Япония хич не е зле!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от roumensp »

ninja написа:2.Канада участва с воиници в абсолютно всички воини на US!
Е, и ? Не ти харесва, че не са се допитали до теб ?
ninja написа:3.Наркотрафика в Канада не само че се покровителства, ...
Пълни глупости !
Публикувай отговор