Шест години вече в Кебек, Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Omega3 »

Скоро ще станат вече шест години откакто сьм в Кебек и реших да си излея част от душата и да направя в сьщото време кеф на мухата и на нейните производни. Всьщност, всеки петьк като гледам каква голяма част от пейчека ми излита ме обхваща все по често едно сьстояние което граничи с гняв. Защо ли?

1. Все още нямаме личен лекар. Детето ми до сега се е срещало само ведньж с педиатьр. Вече сьм в многобройни списьци за личен лекар. До сега нищо. Независимо че живея в една от седемте най развити страни в светьт, всеки пьт като някой от нас е болен, трябва да ходим по спещни отделения.

2. Писна ми да си набивам колата в дупки всекидневно. Кьде отиват тия всички такси с които ни бичат все повече и повече? Най вече в Кебек де. По другите провинции в които сьм карал пьтищата са доста по добри. Тая мафия която краде от асфалта явно е на много високо ниво тук в Кебек.

3. Полицията. Преди 4 години като ни обраха апартамента в Кот де Неж, полицията дойде, тоест един полицай, чак след 30 часа след телефона на 911. Завьртя се 3 минути и ни каза да сме си сменили бравата. Преди две години, колата приятели я разбиха в Отава и им иткрадна Джипиес и телефон. Полицията даже и не дойде. Май е рай за крадците.

4. Федералното правителство вече води няколко анкети и е предявила обвинения срещу фирми които крият даньци. Кебекското правителство какво прави? Операцията чук нищо не вьрши за сега. Цял Кебек реве за публична анкета в строителният бизнес, но правителството упорства.

Не биха ми правили впечатление тези работи, но като си давам сметка че 70 % от парите които печелим ни ги взимат под формата на такси директни или индиректни имам правото да недоволствам така както вече виждам все повече и повече хора тук, най вече колеги, като повечето от тях са местни. Понякога като си говоря с тях виждам признаци на сериозно недоволство кьм дьржавният апарат и кьм безпощадните даньци коитосе покачват сьс всеки изминат ден.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от yahoo »

Наскоро станаха 10г.откакто сме в Канада и споделям казаното.

Личен лекар имах, но като не го посещавам поне веднъж годишно вече съм извън списъка му.

Рецептата за дупките по улиците е SUV с достатъчно голям размер на гумите :D

Полицията в Кот де Неж 2001г. дойде само 5 часа след обира и си ни посъветва или да си направим застраховка и/или да сменим квартала. Ако е само до материални щети с нищо не можели да ни помогнат. Определено има квартали с голяма престъпност и там където живяхме в началото ставаха по няколко обира месечно в същата сграда, но след смяната на квартала досега нищо - жалко за застраховката :lol:

Данъците и таксите отдавна се отказах да ги смятам защото никак не ме карат да се чувствам добре.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

И на мен и на брат ни ни разбиха колите и ни откраднаха колелетата, докато живеехме в Кот де Неж. Ужасно място. 4 години вече не живеем там и не са ни пипнали. Нито неговото нито моето семейство си заключваме колите. Не асоциирай КДН с Канада!

В един момент се оказах с 2 лични лекаря, а жена ми с 3. Децата с 3 педиатъра. Има, само, че трябва да ровиш или някой да те препоръча. За някои няма.

Дупките не ги усещаме - и двамата с жена ми сме с коли с големи/широки гуми. Напролет ще ги асфалтират. Няма идеално щастие.

Не можеш да живееш в провинция, където се работи средно 30-35 часа/седмично и да се оплакваш от стандарта на живот. Отивай на запад, бачкай едвам колкото за наема и застраховката пък ще те видим!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от John Smith »

ablood написа:Отивай на запад, бачкай едвам колкото за наема и застраховката пък ще те видим!
Няма да го видите. Който се е измъкнал от Квебек, не се е върнал. Тези, които са се върнали, са изключения. :hai:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Linko »

Не знам до колко е верно, че който се е изнесъл не се е върнал, но статистиката показва, че има и напускащи и пристигащи във всяка една провинция. Говорим само за междупровинциалната миграция вътре в Канада, без да броим имиграцията и емиграцията.
Само ВС е с полжителен баланс от този процес през всяка една от 3-те години (2005-2007), вклюени в статистиката Migration interprovinciale
Но пък процентно напускащите Квебек са най-малобройни (0,3 % от насел.) в сравнение с Онтарио (0,5-0,6%), Алберта (3,0-3,5%) и Бритиш Колумбия (около 1,5%).
Та нещо много не ми се вярва, че на запад всичко е цветя и рози, а в Квебек е най-зле.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от myhata II »

Omega3 написа:Скоро ще станат вече шест години откакто сьм в Кебек и реших да си излея част от душата и да направя в сьщото време кеф на мухата и на нейните производни. Всьщност, всеки петьк като гледам каква голяма част от пейчека ми излита ме обхваща все по често едно сьстояние което граничи с гняв. Защо ли?

1. Все още нямаме личен лекар. Детето ми до сега се е срещало само ведньж с педиатьр. Вече сьм в многобройни списьци за личен лекар. До сега нищо. Независимо че живея в една от седемте най развити страни в светьт, всеки пьт като някой от нас е болен, трябва да ходим по спещни отделения.

2. Писна ми да си набивам колата в дупки всекидневно. Кьде отиват тия всички такси с които ни бичат все повече и повече? Най вече в Кебек де. По другите провинции в които сьм карал пьтищата са доста по добри. Тая мафия която краде от асфалта явно е на много високо ниво тук в Кебек.

3. Полицията. Преди 4 години като ни обраха апартамента в Кот де Неж, полицията дойде, тоест един полицай, чак след 30 часа след телефона на 911. Завьртя се 3 минути и ни каза да сме си сменили бравата. Преди две години, колата приятели я разбиха в Отава и им иткрадна Джипиес и телефон. Полицията даже и не дойде. Май е рай за крадците.

4. Федералното правителство вече води няколко анкети и е предявила обвинения срещу фирми които крият даньци. Кебекското правителство какво прави? Операцията чук нищо не вьрши за сега. Цял Кебек реве за публична анкета в строителният бизнес, но правителството упорства.

Не биха ми правили впечатление тези работи, но като си давам сметка че 70 % от парите които печелим ни ги взимат под формата на такси директни или индиректни имам правото да недоволствам така както вече виждам все повече и повече хора тук, най вече колеги, като повечето от тях са местни. Понякога като си говоря с тях виждам признаци на сериозно недоволство кьм дьржавният апарат и кьм безпощадните даньци коитосе покачват сьс всеки изминат ден.
Ти на мене кефа не ми правиш майна,а просто си почнал да си отваряш очичките ,казвал съм го поне 100 пъти ,за мене лично Канада е България 79-85 година :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от crusader »

ablood написа: В един момент се оказах с 2 лични лекаря, а жена ми с 3. Децата с 3 педиатъра. Има, само, че трябва да ровиш или някой да те препоръча. За някои няма.
За кои някои няма ?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

За тези дето чакат чичо доктор сам да дойде у тях да си предложи услугите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от crusader »

ablood написа:За тези дето чакат чичо доктор сам да дойде у тях да си предложи услугите.
Аха , трябва да загубиш порядъчно количество време и да търсиш пропоръки за ... чичо доктор. За Африка бива ама за тук не.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

Хей! Да съм казал, че е лесно?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от crusader »

ablood написа:Хей! Да съм казал, че е лесно?
Не, не си казал. Но намекна, че нямащите семеен лекар са си виновни сами за това.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

Нищо подобно!
Канада-та им е виновна.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от crusader »

ablood написа:Нищо подобно!
Канада-та им е виновна.
Ами , да не би да живеят в нея :D
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от John Smith »

Linko написа:Та нещо много не ми се вярва, че на запад всичко е цветя и рози, а в Квебек е най-зле.
Дали е най-зле не знам, защото не съм ходил в много провинции, но беднотията в Квебек, лошите пътища, тесните улици, просяците по центъра на Монреал, живота на социал като цел, рестриктивните условия за емигранти и т.н. дълъг списък са си все още там. Проверявам на място от време на време и дори ми изглежда, че е станало по-зле от преди години. И на мен не ми се вярваше, че "на запад" е много по-различно, но един ден минах границата и... най-после влязох в Канада. Не всичко е цветя и рози, разбира се, но разликата е значителна. Някъде около Cornwall вече се питах какво всъщност правя в Квебек, а към Kingston вече бях взел решение.

По Монреал конкретно вече има толкова разбити улици, че дори и SUV не помага. Не знам какъв е проблема. Управлението ли е калпаво, пари за поддръжка ли няма, специалистите ли са емигрирали? Особено на влизане в града и към мостовете, около събирането на 15 и 20, магистралата е като минно поле. Тесна и кръпка до кръпка, неравни и от различен на цвят асфалт. Нощно време е фолям фън, не знаеш това дупка ли е или само тъмна кръпка. А местните си перат по дупките с ръждивите каляски и не им прави впечатление, даже подсвирват нервно. Не искам да си спомням и моста Mercier, на който имах усещането, че ако до сега колата ми е издържала някак, то на това място ще свърши. Големите SUV гуми не спасяват особено положението. И Champlain не е особено читав, особено ако се кара в лявата лента. Скок-подскок на всяка свръзка на моста. Местни българи ми казаха да карам в другата лента, че там се скачало по-малко. С удоволствие отивам натам да видя мои познати и след няколко дни с удоволствие си тръгвам.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от calculator »

John Smith написа: Дали е най-зле не знам, защото не съм ходил в много провинции, но беднотията в Квебек, лошите пътища, тесните улици, просяците по центъра на Монреал, живота на социал като цел, рестриктивните условия за емигранти и т.н. дълъг списък са си все още там. Проверявам на място от време на време и дори ми изглежда, че е станало по-зле от преди години. И на мен не ми се вярваше, че "на запад" е много по-различно, но един ден минах границата и... най-после влязох в Канада. Не всичко е цветя и рози, разбира се, но разликата е значителна. Някъде около Cornwall вече се питах какво всъщност правя в Квебек, а към Kingston вече бях взел решение.
Добре си го казал.
Като добавим и безобразното кудкудякане,
селяшките обноски
и злобата към целия останал свят -
и ето ти къщичката на Баба Яга.
Уж захарна, пък то - зловеща.
Жалко.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Публикувай отговор