Шест години вече в Кебек, Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от leaf »

Благодаря, Omega3,
само не разбрах цената около $50 на месец покрива всичко заедно, което сте изброили?
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Omega3 »

leaf написа:Благодаря, Omega3,
само не разбрах цената около $50 на месец покрива всичко заедно, което сте изброили?
Тези около 50$ са само за материалните щети които плащам аз на частен застраховател. Някои плащат 20$ други 100$, но винаги става вьпрос за материалните щети.

Нематериалните щети плащам на СААКЮ, който е дьржавен застраховател. 112$ на година струва, която е част от таксата за право на регистрация на колата, която е около 280$ на година.

Отделно, плащаш около 85$ на година за шофюрската книжка, ама за какво е тази сума не знам, но нея я плащаш, независимо от това дали имащ кола или не.
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от english »

leaf написа:Благодаря на всички за отговорите.
Все пак е странно, че хора живеещи в Квебек не знаят за какво и на кого плащат застраховка. :?:

abe мани ги тея ТАБАРНАЦИ там бе :)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от leaf »

Omega3,
благодаря отново за отговора и търпението с което обясняваш.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Omega3 »

Няма проблем.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от pumpy »

Omega3 написа: но ако ходиш в сьседите е хубаво да имаш за 2 000 000 милиоана.
Ей това е една голяма измама, на която и аз бях слуга години наред. Когато се наложи да си прекратя кебекарксата застраховка и поисках да си купя местна( Колорадо), агента ми се изсмя като му поисках 2 милиона покритие - такова НЯМА. По закон в щата минималния лимит е 50к. Масово хората си купуват 100к/300к - не ме питайте кое е материални, кое нематериални щети, но все едно 2 милиона материални НЯМА или ако има биха стрували по една нова кола на година, тоест пак няма.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Omega3 »

pumpy написа:
Omega3 написа: но ако ходиш в сьседите е хубаво да имаш за 2 000 000 милиоана.
Ей това е една голяма измама, на която и аз бях слуга години наред. Когато се наложи да си прекратя кебекарксата застраховка и поисках да си купя местна( Колорадо), агента ми се изсмя като му поисках 2 милиона покритие - такова НЯМА. По закон в щата минималния лимит е 50к. Масово хората си купуват 100к/300к - не ме питайте кое е материални, кое нематериални щети, но все едно 2 милиона материални НЯМА или ако има биха стрували по една нова кола на година, тоест пак няма.
В Кебек минималната е един милион. В САЩ ти препорьчват 2 милиона (което качва с няколко долара цената на застраховката), защото ако удариш някой, бидейки отговорен за това, ти си този който е отговорен за неговата нетрудоспособност или смьрт не дай си боже. Ако е някой бездомник може и да ти се размине, но ако е доктор, адвокат, или някой който прави много пари, яко да ти е дупето. Ако доктора не може да работи 6 месеца и реши да те сьди, ми ште си платиш, не е като в Кебек, дьржавата да се занимава сьс всичко.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от klisurov »

Optimist Creed написа:... Връщане в Кебек е един от нощните ми кошмари ...
Дълго и продължително размишлявах ... би ли споделил, какво конкретно те накара да се махнеш от Кебек и да си толкова доволен от това ... аз съм федералист, местонахождаващ се в Кебек (Мореал) и не разбирам какво те кара да си толкова доволен, че вече не си в Кебек
Последно промяна от klisurov на Пон Апр 04, 2011 7:13 am, променено общо 1 път.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от John Smith »

Аз също не бих се върнал в Квебек. Изкарах някакви месеци в Квебек и след това се преместих в Канада. :hai:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Bistra »

А, аз пък не бих го напуснала за нищо на света и като капак на всичко не е социализма причината, която ме задържа тук. 8)
Хъм, има един шанс за нова емиграция - ако вземат, че се отцепят, ама надявам се да не се стига дотам. (Никога, не казвай Никога! ;) )
Ако се върнем назад във времето и погледнем хронологията на събитията още от времето на рефюджитата до наши дни кебекарите винаги са приемали по-лесно емигрантите и това не е защото ги мразят. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Жени »

Да, критериите за Квебек са били винаги много занижени! ;)

Не ми е работа кой къде е избрал да живее, пък и имам добри впечатления от доста българи живеещи в Монтреал, но се чудя защо наистина са толкова занижени критериите за френската част? А и правят лоша услуга на много имигранти минали по френската процедура и решили да живеят във федаралната част, които не знаят никакъв английски и разбира се, че без език реализацията е изключително трудна!

Не знам има ли статистики правени някъде, но мои лични впечатления са, че за кебекарската процедура, който не е решил, той не е минал по нея и като че ли събират кандидати от кол и въже и то от цял свят. Да не говорим, че за кандидат имигранти от Китай, Пакистан, Бангладес, Шри Ланка и т.н. и за целите им фамилии като че ли има друга политика. Не се ли иска да се знаят френски или английски ми е чудно? :^)

Не помня в кой филм, но помня, че беше комедия, ставаше въпрос за имигранти май от Гърция. Та репликите (без да претендирам за точност) бяха, че те дошли на този континент като си мислели, че отиват в Америка, а се оказалo, че има две Америки: първата е USA, а втората, в която те попаднали fake America - Canada. Но за още по-голяма иронония на съдбата се оказало, че има две Канади - Canada и fake Canada - Quebec, където героите бяха имигрирали! ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от miteto »

Жени написа:Да, критериите за Квебек са били винаги много занижени! ;)

Не ми е работа кой къде е избрал да живее, пък и имам добри впечатления от доста българи живеещи в Монтреал, но се чудя защо наистина са толкова занижени критериите за френската част? А
Така ти се струва, просто по федералната процедура до скоро се чакаще много повече. Оттам идва усещането, че е "по-трудна". Единственото "по-лесно" на Квебекската е, че необходимата сума за финансова независимост е по-малка. Не виждам какво е занижено по другите критерии?
Тези от Бангладеш и Шри Ланка, които не могат да говорят езици са дошли като рефюджита или са спонсорирани по семейна линия от "най-учения" паки в родата :D
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Жени »

Мите, занижени ми се струват изискванията по езика. Не може да се сравняват 5-6 месеца курсове по френски и назубряне на отговорите за интервюто с изпит IELTS за федералната процедура!

А и по федералната вече 5 години сроковете са доста кратки. Аз бях една от първите по новите срокове и ми отне 1 г и 4 месеца (подала съм януари 2006г.) и то по наша вина, че чакахме Криминал чек за мъжа ми от Щатите 2 допълнителни месеца.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от klisurov »

Жени написа:... защо наистина са толкова занижени критериите за френската част? ...
Не знам дали действително критериите са занижени, но и аз оставам със същото впечатление. Най-малкото го няма списъка с изускуемите професии. Няма го също и задължителното удостоверение за владеене на английски. Вярно, че има интервю, но според мен там е доста субективно.

На Кебек им трябва жива плът, по възможност деца. Прираста до скоро е бил отрицателен, а Кебек не жела френският да спре да се говори на континента. Трябва му и гласоподаватели за евентуално отцепване. Ето защо не отделят никакво внимание на английския. Имам чувството, че ако над главата им не е федералното правителство, дори точки за англйски не биха давали, дори напротив, биха взимали ;)

Колкото до незнанието на английския и мечешката услуга: В Кебек официалния език е френски и английския не се насърчава. Какво по-хубаво от това да има повечко емигранти, незнаещи английски и съответно закрепостени в Кебек.
Всички тези рефюджита-франкофони са лесно манипулируеми - познай за кого биха гласували. Вярно, че първо ги "разследват", ама точно тогава е раят за тях. Само като пример - пълно медицинско покритие и безплатни медикаменти. Та след време си получават PR картата, а по-късно и паспорт (ако отговарят на условието 3 от 4 де). Така че, за около 5 години Кебек си има верни гласоподаватели.
Като са те измъкнали от мизерията, като са те носили на ръце 1-2 години, а евентуално и през цялото време (щото според мен повечето си остават на социал), няма ли да гласуваш за когото ти посочат на референдум за отцепване?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Bistra »

Ами, критериите, Жени, не знам дали са занижени или процедурата е опростена, не заради друго, ами заради това, че имигрантите хранят Кебек. Колкото до английския,....еееее и ний поназнайваме малко английски, недей така! ;)
Не трябва да се забравя, че по-голямата част от бизнеса е в ръцете на англофони, като поне 1/2 от тях са с имигрантски произход. А, аз смятам лично, че двуезичието в големи градове като Монреал помага поне в началото, защото и френският и английският не са "чисти" има взаимки и от двата езика. Можеш да започнеш разговора на френски и да го завършиш на английски, ако не се сещаш как точно да се изразиш. Никoй няма да ти се разсърди, вярвай ми! :)
Колкото до етническата чистота на населението, сега не знам как е, но преди например 20-тина години във федералната част необразованите рефюджита от бангладешки, пакистански и всякакъв друг цветен произход сякаш са били предпочитани, пред например тези от бившия соц лагер, които знаем в по-голямата си част вишисти.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор