Шест години вече в Кебек, Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Linko »

В Квебек въпросната услуга се нарича Info-Santé. От лятото на 2008 вече става с набирането на единен номер 811 за цялата провинция, с изключение само на Terres-Cries-de-la-Baie-James и Nunavik.
Ползвали сме я на два пъти досега и сме доволни от отношението и дадените съвети. Последният случай беше за ужилване от оса.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от leaf »

В Торонто и ГТА има и посещения на доктор в къщи.
Услугата се покрива от провинциалната застраховка.

http://www.mdhomecall.com/faqs.asp"

http://www.medvisit.ca/about.html"
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от martatabs »

Интересно ми е...!
Защо ли имам чуството,че част от форумците още ги тресе БГ синдрома,дори и след 2-3-4.... години в Канада. Някой все още не могат да свикнат с факта,че се намират в страна където по един или друг начин правата на обикновенния гражданин се зачитат. Да,може да плащате високи данъци,не сте единствените които плащат. От значение е какво получавате насреща за тях. Хайде да бъдем честни,колко неща можете да си позволите там в Канада,и колко можехте да си позволите тук в България. Аз няма да ви ''връщам в България'', но помислете си.... Канада е като широко отворена врата, където не се налага да почукаш за да ти отворят, просто преминаваш.
Приятна вечер на Българите там и лек работен ден на Българите тук :) ;)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Жени »

martatabs написа:Канада е като широко отворена врата, където не се налага да почукаш за да ти отворят, просто преминаваш.
Това изречение е култово! :clap:
Честно казано много ме развесели! ;)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от IRA »

Жени написа: В Квебек и другите провинции нямате ли тази услуга?
Има я ,ама е по лесно да отидеш в walk-in clinic, където за час-два си приключил с прегледа и си изчезнал с рецепта за необходимото лекарството.
За пътищата в Монреал, мен ме дразни ,че ремонтират непрекъснато на парче, едни и същи участъци всяка година. То е ясно, че така не може да се направи качествен ремонт, ама от италианците отърваване няма.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

IRA написа:За пътищата в Монреал, мен ме дразни ,че ремонтират непрекъснато на парче, едни и същи участъци всяка година.
Не твърдя, че пътищата са прекрасни, но горното твърдение определено не е вярно.

От 6 години съм тук и не съм виждал да асфалтират повторно улица.
От къщата ми до работата са 23 км и има само 2 участъка (1-2 км всеки) които да не са гладки, а изпозакърпени. Истински дупки рядко има, а като има са малки и за кратко. Народа обаче се вторачва в тях и тръгват едни легенди...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от IRA »

Ами не асвалтират цялата улица, а запълват дупките, това е ремонт на парче.Ако правеха цялата улица нямаше да е така. Това е около нас, вече 5 години, всяко лято, по 3 месеца.
ablood, ти живееш в Лавал ,аз говоря за Монреал. Всеки на който му се налага да прекосява централните улици по няколко пъти на ден знае за какво говоря, по цяло лято конуси . Върху Търкот също непрекъснато чоплят нещо, крайно време е да го бутнат.
Последно промяна от IRA на Пет Яну 14, 2011 9:55 am, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

Всъщност и аз за Монреал говоря, защото там работя.
Иначе няма спор, че някои участъци са многократно кърпени, но за тази цел рядко се отклонява движението. Това се прави, когато има сериозна работа под, или до улицата. Кръпките ги правят за секунди. Дори съм виждал камиони с роботизиран пулверизатор, с който шофьорът запълва дупките без да слиза от кабината.

И пак да добавя - дупки има, но много се драматизира около тях. С няколко изклъчения пътищата са си ОК
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от IRA »

Аз не драматизирам около дупките, а за това ,че многократно се запълват едни и същи дупки , вместо да оправят цялата улица. Това си е разход на средства. Не знам от къде минаваш,ама цяло лято Шербруг си е разкопан и стават задръствания. Миналата година пак копаха там. До офиса на Петрова ( на Парк) също вечно копаят нещо.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Rall »

Абе квото и да му говориш Блъда си знае неговото... В Квебек сити е същата история всяко лято - конуси никнат кат гъби, апа най-тъпото е, че почнат да разбиват и блокират половината главни артерии и тамън да почнат да кърпят и излизат ваканс де конструктион и зарезват сичко както си е за 2 седмици та още по бавно стават нещата... Пряко наблюдение от работата по улицата на която живея: Първо минава един пич с един спрей и рисува кръгчета около всяка дупка, после идват едни и с един циркуляр режат около дупката правилен квадрат, после кърпят, после идват едни други и разбиват ЦЕЛИЯ асфалт и преасфалтират сичко от нулата. Е мама му за кво требваше първо да кърпят па след един месец да разтурат сичко и да почнат от начало? Абе така както винаги съм казвал - свесни хора са ама не чакай да свършат неква работа, иначе лафче, биричка и те така...
Dead Eyes See No Future
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Omega3 »

Като се разчоплят сериозно по Тьркот ще стане ад. Мерсие издьхва вече, днес даже са затворили едната от посоките. Гледах един филм за Мерсие. Построен е от индианци и много много не са допускали федералните и провициалните да се мешат и не се знае много добре какво са слагали в материалите.

Аблуд, прав си че има много участьци които са хубави, но на мен ми стига един пьт да си набия колата с 100 в дупка.

На 13 Север преди Лавал от 4 години все са едни и сьщи дупки, които ги пьлнят всяка година. Знам ги наизуст, ама като се появи някоя нова и ей ти на, набиеш се в нея с 100. Малко преди Лавал се отпушва трафика и тькмо набереш скорост и Бам, Бам, Бам. На стратегическо място са. Ония ден се набих в една нова в средна лента, но днес я бяха закьрпили.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

На 13 ката има(ше) една единствена дупка - на снадката на моста Лавал/Монтреал. В момента я няма, но допреди месец я имаше и след месец пак ще цъфне за ден-два.
Явно има някакъв дефект в конструкцията отдолу, защото все там се появява.

За всеки случай в Монтреал не се препоръчват гъзарски-нископрофилни гуми. Температурната амплитуда зима лято е над 70 градуса + мноооого лед и още повече сол. И стоманени да бяха пътищата, пак щяха да се пропукват.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от yahoo »

Винаги съм смятал, че за по улиците на Монреал си трябват от най-добрите офф-роуд машини с най-големите и широки гуми. Хамъра ще го спират, но остават още няколко други подходящи :)
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от thehellgirl »

Много сте забавни, нямах нерви да чета много коментари ама това за дупките нямаше как да пропусна. Не съм била в Монтреал преди 5 г нито преди 10, за да го сравнявам. Знам че преди 20г е нямало особено мн дупки, даже изобщо.
Знам и, че сега има и пукнатини и кофти пътища и още по-кофти мостове. НО вие май нямате идея какво е там от където сте дошли, или на повечето им е удобно да не знаят.
Това, което тук е цепнатина в БГ е трап, и ако тук кърпят, там чакат да стане толкова зле, че да не се минава. Случвало ни се е да изкривим джанта в дупка до такава степен че я хвърлихме, а на същото масто след нас един се заби в дърво след като мина през нея... А да ви се е случвало да спрете на майка с количка на пешеходна пътека и кретена зад вас да слезе с бухалка да ви поступа че сте спрели ... е това беше във Варна мин лято, сигурно е било адско изключение .... не че Канада и Кебек са перфектни и няма дискриминация и т.н ама много има да се скапва още за да доближи източноевропейския ни манталитет и българската действителност от която всеки който може бяга където му видят очите ...
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от crusader »

В тази тема се обсъждат определени аспекти на живота в Канада / Кебек. Чудя се защо непрекъснато някой си мисли че темата е за сравнение Канада/ Кебек и България.
Публикувай отговор