Шест години вече в Кебек, Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

becks написа:
ablood написа:John Smith не иска признае защо идва това разминаване между заплати и доходи.

Причината е, че в Торонто поради високия стандарт СЕ НАЛАГА ДА РАБОТИШ ПОВЕЧЕ.Тук пиковите часове са доста по-близо един до друг. Хората не изпитват нужда да работят повече от 30-35 часа на седмица.
Ти пък ако си мислиш, че пари се печелят с продължителни часове работа, много си се заблудил. И в Торонто и по целия свят от гърбене файда няма

А това на което по-горе му казвате "доходи" е разполагаемия доход - парите, които ти остават, като си платиш разходите и рекета :)
Интересно, какво правиш, когато ситуацията те напъне да изкарваш повече пари? Ставаш по-умен ли? :D
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от miteto »

ablood написа:
becks написа:
ablood написа:John Smith не иска признае защо идва това разминаване между заплати и доходи.

Причината е, че в Торонто поради високия стандарт СЕ НАЛАГА ДА РАБОТИШ ПОВЕЧЕ.Тук пиковите часове са доста по-близо един до друг. Хората не изпитват нужда да работят повече от 30-35 часа на седмица.
Ти пък ако си мислиш, че пари се печелят с продължителни часове работа, много си се заблудил. И в Торонто и по целия свят от гърбене файда няма

А това на което по-горе му казвате "доходи" е разполагаемия доход - парите, които ти остават, като си платиш разходите и рекета :)
Интересно, какво правиш, когато ситуацията те напъне да изкарваш повече пари? Ставаш по-умен ли? :D
Работене повече часове е единия вариант. Другия е да намериш по-високо платена работа. Третия е да съкратиш ненужни разходи които досега са минавали метър. Може да има и още възможности. Мда, всъщност си прав, вариант 2 и 3 изискват да си по-умен ;)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от pamelaa »

Ако ситуацията те напъне и няма какви ненужни разходи да свиеш, докато се стабилизираш, определено си живял доста "напънато" и преди това, което не е гот където и да си ( а и не показва добро финансово планиране)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Rall »

Mного весело става както обикновенно. Кво сега се надхвъргате къде било по-добре и защо. Ми то това и е убавото на Канадата- има място за сички. Ми то ако в един град беха събрани сичките хубости на света представяте ли си ква тарапана ще бъде... Мене така както си е, ме устройва :y:
Dead Eyes See No Future
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

miteto написа:
ablood написа:Интересно, какво правиш, когато ситуацията те напъне да изкарваш повече пари? Ставаш по-умен ли? :D
Работене повече часове е единия вариант. Другия е да намериш по-високо платена работа. Третия е ...
За което пак трябва да си по-умен. Или отчаян.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от optics »

Rall написа: Ми то ако в един град беха събрани сичките хубости на света представяте ли си ква тарапана ще бъде... :y:
Хахаха :y:
Не само че си представяме ами и всеки ден. :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
blondi
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 3:18 am
Местоположение: Бургас

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от blondi »

Здравейте , мили хора....започнах да чета темата от любопитство....като ви е толкова зле в Канада що не се върнете в България????...Тук е страхотно , направо приказка....ама да ви кажа и тук се плащат данъци , и секви такива .....пък дупки по улиците хич няма , на улицата ни и викахме "Бейрут" , що ли , май защото е в перфектно състояние....пък хич няма престъпност .....нищо че разбиха плод и зеленчука под нас , или откраднаха колелета от избите в половината кооперации наоколо , или пък когато в продължение на два месеца всяка втора кола беше с нарязани гуми , а живея в добър квартал , почти в центъра .....а да ние тук не чакаме като ходим на лекар....и за зъболекар ти дават час най-рано след седмица , бях със страшен зъбобол цял месец щото нямаше час за хирург , после чаках седмица за операционна ( при това си плащах ) ......а преди три години когато баща ми беше в реанимация и трябваше да го преведат в отделение се караха за да не го взимат и най - накрая викат на майка ми : А БЕ ТИ НЕ РАЗБИРАШ ЛИ , ЧЕ НИКОЙ НЕ ГО ИСКА ...а тя е работила в същата тази болница 35 години ....много сме си добре тук , що не се върнете ....
Може и да не съм права , вие си знаете най-добре ....
А това ,че българина знае само да се оплаква ????? Как мислите ????
Когато се видя с приятели и ме питат : Как си ? аз казвам : Добре . не че цъфтя и вързвам , ама всеки си има проблеми , що да ги товаря с моите , ако нещо не ми е наред гледам да го променя и толкова....
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от yahoo »

blondi, идеално място едва ли има и малцина биха тръгнали да се местят при среща с всяка поредна нередност. Но да си затваряме очите и да търпим нередностите с години не е отговорна гражданска позиция. Това не е оплакване, а изискване към управляващите да направят нещо по фрапиращи нередности в обществото. Ние си изпълняваме нашата отговорност да работим и плащаме данъци и е редно и те да си свършат работата. Не приемам чакане за гинеколог от 6 месеца за нормално без да има никакъв изглед за промяна за последните 10 години.
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от AVB »

И аз тази тема започнах да я чета от любопитство, защото скоро ми престоя да се преместя в Квебек, но колкото повече я чета, толкова повече се чудя, защо са тия безмислени опити за убеждаване къде било хубаво и къде лошо. Ами много е просто, никъде не е по-хубаво, а най-хубаво е там където човек се чуства добре и му е комфортно. И това място за всеки е различно. За едни е България, за други е САЩ, за трети Канада, Австралия и където още се сетите. Свят широк, разни хора, разни идеали. Като на някои не му харесва къде се намира и не е доволен от живота си, да намери начин да му е хубаво, защото от мрънкане полза няма.
Едно време още като бях ученик по Дискавъри казваха една много хубава мисъл, която ми направи впечатление и още я помня: Мечтите на един, са кошмарите на други и реалността на трети.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от leaf »

Ами защото да спориш е забавно. Второ от стари времена е известно , че в спора се ражда истината. И трето от този спор научавате неща, които ще са ви полезни при адаптацията на новото място /пример: как да си намерите личен лекар и да се научите да ползвате здравната система, или как да избягвате дупките по шосето/ ;)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ivanko13 »

leaf написа:Ами защото да спориш е забавно. Второ от стари времена е известно , че в спора се ражда истината. И трето от този спор научавате неща, които ще са ви полезни при адаптацията на новото място /пример: как да си намерите личен лекар и да се научите да ползвате здравната система, или как да избягвате дупките по шосето/ ;)
Докато е в България човек иска да слуша само хубави притчи за Канада... Подобно на Конан Варварина на който дядо му му разправяше каква прекрасна страна е Хипербореа, как хората там живеят вечно, няма зима, всичко е прекрасно и т.н. Когато обаче Конан отиде там видя друга картинка... Така и Канада се превръща за доста хора в една приказка и после като стане реалност се надига такъв здрав вой, че чак отвъд Атлантика се чува...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от crusader »

А като заизпращат хората обратно в БГ става направо сърцераздирателно.
blondi
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 3:18 am
Местоположение: Бургас

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от blondi »

Извинете ако съм се намесила или съм засегнала някого , но не знаех че управляващите четат форуми на български и така изграждат стратегиите си за подобряване живота на хората .......а колкото до това , че искаме да слушаме само колко е невероятно в Канада , не вярно , перфектно знаем , че няма да ни посрещнат с цветя и рози , навсякъде има проблеми , не съществуват идеални места.....и да , всеки гледа едно място , но с различни очи......и не искаме да ви връщаме в България , а просто помнете защо сте заминали като начало.....разбира се че не трябва да се примиряваме с нередностите (независимо в коя държава живеем)....и защо да трябва да изчетем караниците кой е по-зле за да разберем как да се запишем за личен лекар , няма ли да е по-лесно да бъдем широко скроени и просто да споделите опита си.....прекрасно знаем , че ще ни е нужен..... повече няма да се намесвам в темата ви , пък дано стигнете до истината в спора си....
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от leaf »

blondi
"...защо да трябва да изчетем караниците кой е по-зле за да разберем как да се запишем за личен лекар , няма ли да е по-лесно да бъдем широко скроени и просто да споделите опита си.....прекрасно знаем , че ще ни е нужен..... повече няма да се намесвам в темата ви , пък дано стигнете до истината в спора си...."

Пак повтарям това не караница, а повече като дискусия. :)
И както каза за всеки Канада е различна. Всичко което е написано са личните опити на различни хора.
А това за намиране на личен лекар също не е шега, а много стойностна информация. Използвайте нужната информация като отсеете емоциите на участниците в дискусията.
Друго много важно е, че живота в различните провиции и градове се различава значително, затова и възникват спорове когато някой не уточни, че пише за определен град или обобщи своя опит за цяла Канада. Това, което е вярно за Монреал не вярно за други градове и обратното.
И последно намесвайте се в темата колкото си искате. Задавайте въпроси. И търсете отговори. :)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Жени »

Ох, и аз я подхванах темата да я чета и от двата края, та не съм изчела средата, но да кажа, че Омега е прав според мене за това да иска като няма достатъчно лекари поне да дадат на сестрите малко повече права с по-лесните задачки.

За Онтарио ще кажа, че има телефонна линия на TeleHelth, където медицинска сестра те пита и разпитва на дълго и широко при това по телефона и те съветва накрая какво да направиш. Това е услуга, която никак не разбирах с пристигането си тук и дори бях готова да се зарека, че не бих ползвала и бих предпочела да вися 12 часа в Спешното, но да видя лекар, но не и да се доверя на телефонна сестра.

Да, ама с времето и опита тук и висене в спешното 12 часа, където лекаря, който извърши прегледа, се държа като сестра, друго мисля сега. Ползвам си ТелеХелт съвсем спокойно и за сега са давали винаги адекватни съвети. Разбира се, ако ситуацията е спешна не бих се колебала дали да ида в Спешното.

В Квебек и другите провинции нямате ли тази услуга?
Публикувай отговор