Шест години вече в Кебек, Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от John Smith »

ablood написа:По-топло (въпреки по-скъпия ток)?
...там простолюдието не може ди си позволи да плаща застраховка
Въпреки което покупателната способност е по-ниска.
Ти изобщо влизал ли си в Торонто някога или четеш за него в местния вестник на Лавал? Какво е това жилище, особено по-ново, което да се топли на ток? Какво е това простолюдие, което не можело да си позволи застраховка? И при положение, че хората купуват по-скъпи собствености, автомобили и застраховки, дали покупателната способност е по-ниска? Ти да не мислиш, че тук банките раздават кредити без никакво покритие от страна на доходи? Я погледни малко статистики, преди да започнеш пак да определяш кой какво бил правел - http://www.canadaimmigrants.com/earningsdata.asp" . Обърни внимание на Median Family Income за Торонто и Монреал, особено за емигранти, където Монреал е с най-ниски цифри от всички по-големи градове в Канада. Вярно, данните са от 2005, ако имаш по-нови може да ги покажеш. Към 2010 няма да е чудно разликите да са още по-големи. А в моето обкръжение аз не знам мъж, който да не прави поне $60K/година, без да броя дохода на други членове на семейството.
ivanko13 написа:А и не е изключено някой път да правиш повече кинти ,като обслужващ персонал отколкото ако дремуцаш в някой кюбикъл....
Ако си на заплата - трудно. Ако си self-employed в услуги - възможно.
Последно промяна от John Smith на Сря Яну 12, 2011 12:49 am, променено общо 1 път.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

Отбягваш въпроса!
В тези статистики, дето си ги поснал какво пише за покупателната способност?
Защото 7 минус 6 е по малко от 6 минус 4
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от John Smith »

Въпрос няма. Имаше твое предположение, което не е вярно. Ще използвам твоите методи за оценка и ако за да живееш добре в Торонто ти трябва 6, то тук хората правят 9. Ако в Монреал ти трябва 4.5, то там хората правят 6. Това е разликата. Точно това показва и статистиката. Средните доходи в Торонто са почти 1/3 по-високи, вкл. сред имигрантите. Предполагам, сам знаеш каква е разликата в заплата, която покрива храна и наем и такава, която покрива храна, наем и $1000 отгоре. В първия случай покупателната способност е 0, защото тези доходи покриват само базовите нужди. Във втория случай е малко по-различно, нали?
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

John Smith написа:Във втория случай е малко по-различно, нали?
Именно, :handshake:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от John Smith »

Сега остава да се сетиш къде е по-чест първия случай и къде втория, гледайки линка по-горе.
А като излезеш от Квебек и влезеш в Онтарио, ще се сетиш веднага, без да са ти нужни линкове.

Ако все още изпитваш затруднения, разгледай и PROVINCIAL INCOME TAX, които са съответно:

Quebec
Basic Personal Amount 0%
Up to $28,710 - 16%
Up to $57,430 - 20%
Over $57,430 - 24%

Ontario
Basic Personal Amount 0%
On the first $36,848 of taxable income - 6.05%
On the next $36,850- 9.15%
On the amount over $73,698 - 11.16%

Освен това, PST+GST Quebec е 13.5%, HST Ontario е 13%.

Още въпроси как стават нещата в Онтарио имаш ли или се изяснява бавно?
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от Linko »

Много умело боравиш със статистическите данни, John Smith и всичко изглежда много убедително, но само на пръв поглед.
Защото един новопристигнал имигрант, чиято професия е регулирана и поради това не може да започне веднага да я практикува го интерсуват други неща. Едното е придобиване на местна диплома и другото е нивото на заплащане в сфера, в която веднага би могъл да започне работа т.е. където не се изисква кой знае каква подготовка.
За ученето едва ли има някой да спори, че в Монреал излиза по-евтино.
А ето и данни за една област професии Aides de soutien des métiers et manoeuvres en construction (7611), в която всеки може да се реализира ако не може веднага да започне с ученето.
Та заплатите в Квебек (инимална, средна и максимална) се различават от същите в Торонто само с 1 долар при минималната заплата, с около 6 долара при средната и 8 долара при максималната.

Как мислиш, кой град ще избере въпросният имигрант?
И това, че около теб няма българин, който да изкарва под 60К какво трябва да ни говори? Че ти правиш толкова и много повече като част от кръга избрани, или просто се въртиш около такива хора?
И какво мен ме топли тая работа - ти и който и да е друг колко получавате?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от ablood »

John Smith не иска признае защо идва това разминаване между заплати и доходи.

Причината е, че в Торонто поради високия стандарт СЕ НАЛАГА ДА РАБОТИШ ПОВЕЧЕ.

Тук пиковите часове са доста по-близо един до друг. Хората не изпитват нужда да работят повече от 30-35 часа на седмица.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от yahoo »

John Smith написа: Quebec
Basic Personal Amount 0%
Up to $28,710 - 16%
Up to $57,430 - 20%
Over $57,430 - 24%

Ontario
Basic Personal Amount 0%
On the first $36,848 of taxable income - 6.05%
On the next $36,850- 9.15%
On the amount over $73,698 - 11.16%
Значителната разлика между таксите за ниските и високите заплати между Онтарио и Квебек ми говори само за едно нещо: в Квебек имат по-голямо желание да взимат повече от по-богатите и вероятно да го дават на по-бедните отколкото в Онтарио. Така че не се учудвай че в Квебек който е към по-ниските доходи да е доволен - получава допълнително обществени блага взети от другите! Няма спор че това е най-изгодно за новопристигналите, но когато и те преминат с годините в горната графа ще си платят многократно полученото през първите години (или ще ги устройва да си останат там където ще продължават да получават от удържаното от други).
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от miteto »

ablood написа:Тук пиковите часове са доста по-близо един до друг. Хората не изпитват нужда да работят повече от 30-35 часа на седмица.
Ъхъ. Така както чувам, много не изпитват нужда работят въобще :rofl:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от becks »

ablood написа:John Smith не иска признае защо идва това разминаване между заплати и доходи.

Причината е, че в Торонто поради високия стандарт СЕ НАЛАГА ДА РАБОТИШ ПОВЕЧЕ.Тук пиковите часове са доста по-близо един до друг. Хората не изпитват нужда да работят повече от 30-35 часа на седмица.
Ти пък ако си мислиш, че пари се печелят с продължителни часове работа, много си се заблудил. И в Торонто и по целия свят от гърбене файда няма

А това на което по-горе му казвате "доходи" е разполагаемия доход - парите, които ти остават, като си платиш разходите и рекета :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от yahoo »

John Smith написа:Освен това, PST+GST Quebec е 13.5%, HST Ontario е 13%.
Реално така нареченото QST+GST е 13.93% понеже двете такси не се събират, а първо се прилага GST и върху резултата QST. Тази година QST се качи с 1%, а другата година с още 1%. Щом се качва и ще се качва нещата не са розови.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от pamelaa »

Малко статистика и от мен
http://www40.statcan.ca/l01/cst01/famil108a-eng.htm

това което аз вждам е 63,830 за Qc срещу 70,910 онтарио за 2008 - това са медианни доходи . Чист доход зависи от бройка деца и т.н. и варира при различни семеиства. Може да се окаже, че при 2 деца чистите доходи са с малка разлика.

Сега намерих и един такс калкулатор - http://www.ey.com/CA/en/Services/Tax/Ta ... rsonal-Tax и слагам в него съответните числа получава се чисто $46,677 Квебек, $55,118 чисто Онтарио. В Квебек с 2 деца мисля, че има около 3-4К годишно провинциални детски за този доход, за Онтарио не знам. Т е в Чвебек с 2 деца и 63 К бруто има чисто около 50 К според тази калкулация. ЗА Онтарио при месианен доход 70К има 55К чисти + съответните япровинвиални детски ако има такива.

Моето мнение е , че за емигрант с по скромни финанси, не особено ориентиран , без позати на половение да помогнат сериозно или предварителен договор за работа е по добре Монтреал за 5-10 г докато си стъпи на караката и натрупа стаж и парички и после свят широк.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от John Smith »

Linko написа:Как мислиш, кой град ще избере въпросният имигрант?
Над 2 пъти повече имигранти пристигат в Онтарио, сравнено с Квебек. Справка - http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... ent/11.asp" . Съотношението на пристигащите в Торонто и Монреал е същото. Оставям на теб да мислиш за причините. За съм ги изяснил отдавна. Вторият ти линк дава грешка Service Unavailable, но дори без да го гледам, ако средната заплата за указаната дейност в Монреал е $18/h, максималната $24/h, a в Торонто първата е $6 отгоре и втората $8 отгоре съответно, това е пак 25% разлика. Значи дори заплащането в неквалифицираните дейности е със значителна разлика. Както е известно, минималното заплащане е почти еднакво във всички провинции.
ablood написа:John Smith не иска признае защо идва това разминаване между заплати и доходи.
Причината е, че в Торонто поради високия стандарт СЕ НАЛАГА ДА РАБОТИШ ПОВЕЧЕ.
Основната причина са по-високите часови ставки или годишни заплати. А където се работи повече, то има съответния стимул, т.е. има за какво. Причината за по-ниския стандарт в Квебек много вероятно е тази, че няколко човека работят, а един прибира разликата под формата на социални помощи. И защото така му е добре, го прави години наред. Затова са високи данъците и още по-високи ще стават, защото социализЪма изисква саможертви. В същото време е и привлекателна алтернатива да се взимат пари без да се работи. Затова последните години, въпреки изтичането на бизнес от Квебек, желаещите за натам всъщност се увеличават.

И понеже не обичам да съм голословен, последното ще подкрепя с това:
Social Assistance Statistical Report: 2007 - http://www.rhdcc-hrsdc.gc.ca/eng/public ... ge02.shtml"
Цъкаме на Next и намираме Quebec и Ontario. После гледаме картинките и мислим:

Quebec
Last-Resort Financial Assistance, Table 7-4: Number of Cases by Age of Head, as of March 31, 2007 - 341,500

(в графиката са включени всички видове социална помощ)
Изображение

Изображение

Ontario
Ontario Works, Table 8a-3: Number of Cases by Age of Head, as of March 31, 2007 - 201,600

(в графиката са включени всички видове социална помощ)
Изображение

Изображение

Информацията е публикувана на официалния сайт на Human Resources and Skills Development Canada, а не изразява едва повърхностните представи на лицето А.Блъдов от Лавал, примерно. (да не се припознае някой)
Колко беше разликата в населението между Онтарио и Квебек?
А кой е региона с най-голям % население на социални помощи в Квебек? За който все още не се е досетил:

Les régions ayant les taux d’assistance sociale les plus élevés chez les 0 à 64 ans en octobre 2010 sont :
Île-de-Montréal (10,9 %) ;
• Mauricie (10,2 %) ;
• Gaspésie – Îles-de-la-Madeleine (9,8 %) ;

Официален източник - http://www.mess.gouv.qc.ca/statistiques ... dex_en.asp"

СЪВЕТ - ХРАНЕТЕ СИ БЕЗДЕЛНИЦИТЕ, НО НЯМА НУЖДА ДА ОБЯСНЯВАТЕ КОЛКО ВИ Е ХУБАВО ДА ГО ПРАВИТЕ.

Айде лека и мека! ;)
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от c200 »

Четох, четох , пък не можах да се въздържа. Ето ви един коментар и от мама Кенга.

Тук сме от 2005 г., винаги сме живели на Южния бряг - първо е Лонгьой. после в Бросар.
Никога не сме чакали повече от час и половина за лекар ( клиника Пиер Буше, или сега кварталния юржанс). Като се преместихме в Бросар отидох на юржанса до нас за нещо и ми връчиха формуляр за личен лекар за мен и цялото семейство. После аз уредих още 2 семейства при същата докторка, която се оказа много печена и компетентна, от Пакистан. Дъщеря ми винаги си е имала личен лекар, този ни беше втори всъщност, за нас, дъртите - просто не бяхме търсили. В нашата клиника ти казват след колко време ще ти дойде часа и никой не виси там, а си стои в къщи. Мъжът ми претърпя операция на коляното в Пиер Буше - нямам никакви забележки - като нов е. Оперира го виетнамка. Изобщо за какъвто и здравословен проблем да се сетя реакцията на тукашните лекари е абсолютно адекватна.
Така че, Омега, изобщо не знам ти къде живееш, ама явно не е на правилното място щом се редиш в 5 часа сутринта за юржанс. И ние сме тук от близо вече 6 години.

Ползваме градския транспорт или ходим пеша и дупките не ни бъркат.

С тези 5- 10 % данъци и дебели детски направо ме разбивате - това просто е невъзможно. При нас заминават едно минимум 30 % и детски почти никакви не взимаме. Има някаква грешка - или лъжете или се редите на опашка за безплатна супа.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Шест години вече в Кебек, Канада

Мнение от succes »

klisurov написа:
leaf написа:... Отговор: В училище.
Ще си позволя да отговоря, т.к. не мисля, че е спам, а става дума за нашата Канада.

Аз имам предвид у-ще, което е по така наречената програма "Интернационал".
Изучават (за разлика от редовните у-ща, наистина го правят) и англиски, и испански, като част от редовната програма.
На края на обучението (по кебекарки École seconder, по федералному High School), получават две дипломи: местна (т.е. кебекарска) и доколкото помня, швейцарска.
Таксата е като за обществено школо (в момента, в École seconder de Mont-Roya плащам $600 на година, в École international de Montréal се очаква да плащам по-малко), та за това казах "почти без пари".
ivanko13 написа: ...Идваш в нашата махала и нямаш проблеми... :D Можеш да развиеш; руски, иврит и тагалог... Стига да те влече...
Ivanko13, и двете ми деца ходят в събота на руско у-ще.
По-голямото (на 12 години) чете и пише свободно на български, руски и френски.
Дал съм срок до лятото да може да говори и на английски, иначе се местим в Торонто ;) - възприема го като заплаха и взе да гледа по-сериозно на английския :D

Желанието ми е, да говорят свободно на български, руски, английски (канадски), френски (кебекарски) и ако имат възможност, и на испански.
Лично аз съм изненадан, т.к. дори и по-малкото дете (на 6 навършени години), в първи клас учи английски и ако не друго, поне вече брои на четири езика :lol:

Не мисля, че това са "болни амбиции", а реално постижими неща. Аз също се справям на четири езика, и не мисля, че е героизъм. Просто, ползването на двата езика (кебекарски и английско-канадски) е реалността (поне за мен) в Кебек. Само с единия език (пак според мен) не можеш да се ползваш напълно от предимствата на живота тук.
Горките деца... няма да разберат от детство
извинявай, ама направо амбициите ти са болни
интересно е дали си се интересувал от техните желания
просто не можах да се въздържа, сорри
Публикувай отговор