Помислете добре

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Serbian
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 8:02 am
Местоположение: Montreal

Помислете добре

Мнение от Serbian »

Преди да дойдете в Квебек, помислете добре.Чиста лъжа и измама.Ако целта на един български университетски образован човек е да дойде в Квебек и да чака социална помощ, да ходи от кафе на кафе и да клюкарисва, работи в Паблисака и разнася пици, да бъде слуга на селяндури които не знаят да пишат, да почиства еврейски къщи... тогава заповядайте в табарнашко.
Крайно време е да спре това феудално робство.
"Вук на овцу своје право има кâ тирјанин на слаба човјека. Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к позванију права, то је људска дужност најсветија!" Владика Петар Петровић-Његош
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Помислете добре

Мнение от Vladislav »

Serbian написа:Преди да дойдете в Квебек, помислете добре.Чиста лъжа и измама.Ако целта на един български университетски образован човек е да дойде в Квебек и да чака социална помощ, да ходи от кафе на кафе и да клюкарисва, работи в Паблисака и разнася пици, да бъде слуга на селяндури които не знаят да пишат, да почиства еврейски къщи... тогава заповядайте в табарнашко.
Крайно време е да спре това феудално робство.
:o :tmi: :fubar: :shake: :bully:
Човек е това, което мисли.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

На сърбите в Кебек горздето им е кисело :?: :?: :?: , но на сърбите в Сърбия не им е :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Помислете добре

Мнение от balbi »

pumpy написа:На сърбите в Кебек горздето им е кисело :?: :?: :?: , но на сърбите в Сърбия не им е :)
;)
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Помислете добре

Мнение от loginn »

Нямам навика да вися по кафета и не обичам да клюкарствам. Където и да отида няма да го правя. Обаче тия приказки на сърбина ми напомнят точно на клюки от кафенето....
Аман! Поредния демотиватор във форума....
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Помислете добре

Мнение от Joya »

Сега е редно да обясниш, от чия гледна точка пишеш това.
От гледната точка на средно статистическият неуспял българин, там, или
защото имаш основателни причини да предупредиш хората.
Защото тук сме, да кажем, средно интелигентни хора, и надали някой от нас иска да отиде там, за да лежи на социал и да обикаля кафетата.

Защото аз мога да напиша "Преди да се върнеш в Бг. имай предвид, че тук никой няма да ти плаща социал, ще седиш в кафетата на чаша чешмяна вода, и ще слугуваш на някоя мутра с пари.
Вчера моя роднина архитект, със стаж, започна касиер в магазин хранителни стоки, собственост на доста арогантен сърбин. Няма да пиша колко часа работи на крак и колко и плащат.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Ех Сърбин

Недей да плашиш новите! Чували сме, че си зле, ама ти си по-скоро изключение.
95% от българите прокопсват и си уреждат чудесно живота тук.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Помислете добре

Мнение от loginn »

Joya написа:Защото аз мога да напиша "Преди да се върнеш в Бг. имай предвид, че тук никой няма да ти плаща социал, ще седиш в кафетата на чаша чешмяна вода, и ще слугуваш на някоя мутра с пари.
Joya, не усещаш ли че подтекста цели да ни насочи към "демократична и просперираща" Сърбия където е далеч по-добре от "феодалния" Квебек.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Помислете добре

Мнение от miteto »

Serbian написа:Преди да дойдете в Квебек, помислете добре.Чиста лъжа и измама.Ако целта на един български университетски образован човек е да дойде в Квебек и да чака социална помощ, да ходи от кафе на кафе и да клюкарисва, работи в Паблисака и разнася пици, да бъде слуга на селяндури които не знаят да пишат, да почиства еврейски къщи... тогава заповядайте в табарнашко.
А ако освен образование има стаж и знае езици и целта му е да работи, тогава да заповяда или да не заповяда в табарнашко?
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от teomat.com »

Прав е Serbian, че преди да се изнесете отдругата страна на земното кълбо трябва да се помисли добре. Само, че в смисъл да се направи план за действие. Когато ние пристигнахме, имахме много и полезна информация, благодарение на този сайт, което ни помогна да не правим много грешки и да се ориентираме в обстановката. В началото е трудно, нашият проблем бяха езиците, а това е проблем номер едно, ако го решите в някаква степен преди пристигането, сте с едни гърди напред :), ако и някой се навие да ви посрещне и малко да ви поориентира в обстановката, сте със светлинни години напред ;) Няма идеално място, така че със сигурност ще има много неща, които ще ви дразнят и много неща ще ви липсват. Ако следвате плана, който сте си начертали със сигурност ще успеете.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

teomat.com написа:... ако и някой се навие да ви посрещне и малко да ви поориентира в обстановката, сте със светлинни години напред ;)
Не съм съгласен. Тайфата, която ме посрещна ми препоръча блок (до техния) в ужасен емигрантски кватрал, пратиха ме да разнасям флаерси и ме замълнаха в IKEA за да съм си изхарчел парите и да мога да кандидатствам за социал.

Аз обаче реших да не си профуквам веднага парите, а и зарязах малоумния Публисак след първия ден. Никой човек с парче мозък не трябва да работи такова нещо. Въпреки упреците им си намерих нормална работа. Лошото е, че останахме в тъпото гето почти 2 години. Тайфата още си живее там. Живи и здрави. :beer:

Така, че посрещачите са хубаво нещо, ама ориентирането в обстановката е строго индивидуално.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Re: Помислете добре

Мнение от mima++ »

Аз по кафенета па не ходя да клюкарствам,и у нас мога да го правя :D , и работя това което и в бг съм си работила,само дето труда ми е оценен правилно,с подходящата заплата. На който не му харесва винаги има връщане,на сила едва ли някой ще ви държи.
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Помислете добре

Мнение от aligator »

Виждам ,че за всеки истината тук е различна.И в крайна сметка всеки е прав.Може да се случи и едното и другото.Завсиси.Съдба.Имиграционнатa програма е ориентирана да събира специалисти в една или друга област тук,така че професионализма не е сред първите качества нужни тук за да успее човек,имайки в предвид че професионализма е ясно условие за всички .А също така,че и страшно много професионалисти карат такси тук и редят плочки или боядисват . За набелязания успех според мен са нужни воля за борба,увереност в себе си и ясен ум.А извън тези неща има и друга истина- тази за съдбата,каквото ти е писано.

А относно Сърбия и нашия съфорумец сърбина искам да кажа,че в съзнанието на българина има нещо сложено ,от телевизия ли,от дума на дума ли,но освен останалото търсене на неща,които мразим,ние сме си наумили да мразим и сърбите.Заради някакви минали военни конфликти ли,заради разпространеното мнение напоследък,че са настроли нашите братя македонците против нас ли,заради пеперливия им език ли(като нашия),заради сръбските хулигани ли по мачовете(като нашите) -не знам,но от много такива събрани неща и хоп -мразим сърбите.Моето мнение е че както и в любовта трябва да се търсят хубавите качества у хората,а не лошите.Всички сме грешни.Всички си имаме кусурите,но така също и има други човешки неща,които ни събират и ни правят хора,които общуват.Така се зараждат приятните седянки, вечеринки, хортувания, после веселбите и празниците и на края съборите и хората пред елхата на нова година.

В тоя ред на мисли искам да кажа,че сърбите са ни комшийчета,много прилични нас и по веселие и по калпазанлък. И много ми е тъжно,че вместо да ги приемем като подобни нам и "наши " си -ние си слагаме черно в сърцата ги прогонваме от софрата на душите си,т.е. от нашето благоразположение.

Сите сме рошави и хапем лошо - и српскиот пастирски пас и шарпланинецот и нашего вълнест овчарски пес.Сите сме от едно тесто замесени там на Балканот. И нема причина да се делим,щото сме все едни мекерета.

Сърбино,братко,яз от мое си име и от людите,дека имат все още срца те молам да прихваташ изговора бугарски дека смо дали нашего небо на америките да ви тепат со бомби, и млади и стари.Уместо ,брате да помагаме како можем.Да спасим когото можем там.Поне йедан човек су били спасио пак файда е.Йедан бугарин е немало.Уместо тога сме седели дома и сме приспивали свойу савест со омраза.Защо тако е било язе не знам.Бугария ништа не стечени со ово и да йе био стечела пак не би требало да чини ово,зато што ово су били люди и Бугария е имао йедном прилика да спаси човек. Понекад америките тепат други негде широм света па неки од нас говорат кой тако нйе добро,а тогаш Бугария е имао реалан шанс да спасио люди,наши родбина,а не го е счинила.Продале сме ви за илузйа.Продале сме ви за налог.Само дека налога е погрешен.Не може люди да се продаат за налог.

Зато,брате молам те опрости мене и бугарите и теа дека са у форумот исто.Тако е почело,тако и си оди оно.Живели!


http://www.youtube.com/watch?v=Bkztr16IHeM"

http://www.youtube.com/watch?v=jOTSkl-x ... ature=fvwp"

http://www.youtube.com/watch?v=rx_fZTcn ... re=related"

http://www.youtube.com/watch?v=1MWpb_SnJOk&NR=1"

http://www.youtube.com/watch?v=b8TY4rzP ... re=related"

http://www.youtube.com/watch?v=3nQhup6n ... re=related"

Опроштай,брате!
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Помислете добре

Мнение от IRA »

Ами принципно е прав. Помислете добре преди да емигрирате. Ако дойдете с нагласата ,че няма да ви е лесно, ще ви е по лесно. :D
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Помислете добре

Мнение от ivandaman »

Уфф не ви ли омръзна бе хора??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Заключено