DEP за детска учителка???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

DEP за детска учителка???

Мнение от пухинка »

интересува ме DEP или курс за детска учителка в детска градина.Става въпрос за Montreal.Училищата които намерам са колеж и унивирситет.Дали може да се изкара някакъв по кратък курс за учителка в Centres de la petite enfance (CPE), Garderies privées и др подобни.

надявам се, че има кой да ми даде информация.

Благодаря :)
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: DEP за детска учителка???

Мнение от p4eli4ka »

Само с курс не можеш да станеш учителка. Единия начин е сертификат за 1г, другия начин е 3 години да учиш. С курс може да се сдобиеш само с диплома за помощник-учител в детска градина, но с тази диплома е почти невъзможно да си намериш работа в нормална градина, тъй като там в повечето случаи наемат само учителки, не искат помощник-учителки. Знам, че учителката на моята дъщеря е учила в колеж Мари-Викторин, но тя е започнала дългото обучение и го е зарязала по средата. Не знам дали в същия колеж предлагат сертификат, предполагам че да.
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: DEP за детска учителка???

Мнение от IFF »

пухинка написа:интересува ме DEP или курс за детска учителка в детска градина.Става въпрос за Montreal.Училищата които намерам са колеж и унивирситет.Дали може да се изкара някакъв по кратък курс за учителка в Centres de la petite enfance (CPE), Garderies privées и др подобни.

надявам се, че има кой да ми даде информация.

Благодаря :)
http://www.inforoutefpt.org/"
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: DEP за детска учителка???

Мнение от zigi »

Ето един вариант за AEC, мисля, че е една година.

http://www.cvm.qc.ca/formationcontinue/ ... fance.aspx"
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: DEP за детска учителка???

Мнение от пухинка »

БЛАГОДАРЯ ВИ :)
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: DEP за детска учителка???

Мнение от Bubi »

Само да отбележа, че ако изкараш сертификат не се водиш като квалифицирана и започваш от 1 ешелон /за заплатата/ за неквалифицирани кадри. Не казвам, че няма да си намериш работа, говоря само за заплащането.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: DEP за детска учителка???

Мнение от balbi »

А сравнено едното заплащане с другото - каква е разликата? Приблизително разбира се...
Публикувай отговор