Какво мислите по въпроса за петицията?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Hungarian Salami

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Hungarian Salami »

Хехе, вдигаме се и за 1 нощ я построяваме както на Георги Димитров мавзолея. Да не стане като в Германия, по късно да се "обединяваме" и дружно да я рушим пак и да се целуваме по устата ;)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Godis »

Ми да чета - чета, баланса взел дал е отрицателен за Квебек, демек като се сумира колко дава и колко взима се оказва че дава повече. Демек, ако не е в Канада ще е финансово по-добре. Айде вийй сте наред да четете.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от roumensp »

Godis написа:Ми да чета - чета, баланса взел дал е отрицателен за Квебек, демек като се сумира колко дава и колко взима се оказва че дава повече. Демек, ако не е в Канада ще е финансово по-добре. Айде вийй сте наред да четете.
Аз пък чета нещо друго:
Quebec and Manitoba will receive the most from equalization payments in the 2010-2011 year.
* Quebec ($8.552 billion)
* Manitoba ($1.826 billion)
* New Brunswick ($1.581 billion)
* Nova Scotia ($1.11 billion)
* Ontario ($972 million)
* Prince Edward Island ($330 million)

The following provinces will not qualify for equalization payments in 2010-2011:
* Alberta
* Saskatchewan
* Newfoundland and Labrador
* British Columbia
И си мисля, че част от GST-то, дето ми го прибират, отива за "социал" на квебешки мързеливци ...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Linko »

A какво не достига за да продължи мисловният процес и да потърси отговор на въпроса "А защо отива там тази част от GST-то?"
Защо не отива някъде другаде, а точно за социала на "квебешките мързеливци"?
Да не би да има реална опасност ако не им я дадеш, те сами да дойдат и да си я вземат?
Или пък нещо друго плаши федералистите да дават такова тлъсто парче от общата баница на тези мързеливци?

Въобще доста въпроси поражда един "дълбокомислен" извод, направен след усилен ама незавършен мисловен процес. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от roumensp »

Linko написа:A какво не достига за да продължи мисловният процес и да потърси отговор на въпроса "А защо отива там тази част от GST-то?"
Защо не отива някъде другаде, а точно за социала на "квебешките мързеливци"?
Да не би да има реална опасност ако не им я дадеш, те сами да дойдат и да си я вземат?
Или пък нещо друго плаши федералистите да дават такова тлъсто парче от общата баница на тези мързеливци?

Въобще доста въпроси поражда един "дълбокомислен" извод, направен след усилен ама незавършен мисловен процес. ;)
Мен не ме интересува причината, а следствието, това е което директно бърка в моя джоб. Дълбоките разсъждения ги оставям за теб.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Omega3 »

roumensp написа:
Godis написа:Ми да чета - чета, баланса взел дал е отрицателен за Квебек, демек като се сумира колко дава и колко взима се оказва че дава повече. Демек, ако не е в Канада ще е финансово по-добре. Айде вийй сте наред да четете.
Аз пък чета нещо друго:
Quebec and Manitoba will receive the most from equalization payments in the 2010-2011 year.
* Quebec ($8.552 billion)
* Manitoba ($1.826 billion)
* New Brunswick ($1.581 billion)
* Nova Scotia ($1.11 billion)
* Ontario ($972 million)
* Prince Edward Island ($330 million)

The following provinces will not qualify for equalization payments in 2010-2011:
* Alberta
* Saskatchewan
* Newfoundland and Labrador
* British Columbia
И си мисля, че част от GST-то, дето ми го прибират, отива за "социал" на квебешки мързеливци ...
Вие сега като синхронизирахте таксите видяхте как Кебек хапва дрьвцето от вече 20 години. Сега чакаме двата милиарда от Отава по тоя вьпрос. Халал да са ни.

Вие как сте толкова богати там, що се зьбите толкоз кьде и как отиват парите. Зьби се на тия дето са приели конституцията такава каквато е.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Marto »

roumensp написа:
Godis написа:Ми да чета - чета, баланса взел дал е отрицателен за Квебек, демек като се сумира колко дава и колко взима се оказва че дава повече. Демек, ако не е в Канада ще е финансово по-добре. Айде вийй сте наред да четете.
Аз пък чета нещо друго:
Quebec and Manitoba will receive the most from equalization payments in the 2010-2011 year.
* Quebec ($8.552 billion)
* Manitoba ($1.826 billion)
* New Brunswick ($1.581 billion)
* Nova Scotia ($1.11 billion)
* Ontario ($972 million)
* Prince Edward Island ($330 million)

The following provinces will not qualify for equalization payments in 2010-2011:
* Alberta
* Saskatchewan
* Newfoundland and Labrador
* British Columbia
И си мисля, че част от GST-то, дето ми го прибират, отива за "социал" на квебешки мързеливци ...
Румене, мисля че на калпак от населението, в моята провинция вземаме най-много equalization payments. Поне не псуваме другите провинции... освен Онтарио де - тука мнооо мразят онтарийци.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от roumensp »

Аз не твърдя, че Quebec е виновен за това, просто парите не се пренасочват по най-добрия начин.
Например във Ванкувър от 5 години събират пари за втора детска болница (лично аз съм дарявал няколко пъти) и все не могат да ги съберат. За болници няма пари, но за "социал" винаги има. Знам че тоя проблем касае провинцията, не федерацията, просто го давам като пример за това, че парите се разпределят не според нуждата, а според политически интереси в дадения момент.
А от отцепване на Quebec ще загубят както самите те, така и федерацията.
Omega3 написа: Вие сега като синхронизирахте таксите видяхте как Кебек хапва дрьвцето от вече 20 години. Сега чакаме двата милиарда от Отава по тоя вьпрос. Халал да са ни.
Ние ако отхвърлим HST-то на предстоящия референдум, ще трябва да връщаме обратно на Отава тия същите пари. :?:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Omega3 »

Мда, за лощо или за добро правителството има право да набива даньци и да разпределя после парите без да дава много обяснения.

Като вземем предвид харчовете които прави сегашнотофедерално правителство за охрана и полиция, 1 милиард за Г8 и 20, 16 милиарда за някакви самолети и за бойни цели, може да преценим посоката в която се движи това правителство. Култура, здравеопазване и образование са на втора линия.

А като плащаш ГСТ-то за да почустваш по добре, вместо да си представяш, че паритети отиват за социалка в Кебек, представиси че отиват за изтребители които ще струват 16 милиарда. Кой ще плашим не знам, но яко джобове се пьлнят в момента с яко кинти.
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от english »

roumensp написа:Мен не ме интересува причината, а следствието, това е което директно бърка в моя джоб.
Имаш два избора :

1. Отиваш обратно в БГ където вси4ко е както го ме4таеш;
2. Влизаш активно в политиката и разбираш при4ината, след което осъзнаваш необходимоста от следствието.

А за джоба - там винаги ще има по-малко отколкото ти се иска, правителството си знае работата.

:rofl:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от optics »

Румене, кажи за HST-то, че аз от лични наблюдения което виждам не ме топли. Ако има някакви предимства, те са някъде скрити.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от roumensp »

english написа:
roumensp написа:Мен не ме интересува причината, а следствието, това е което директно бърка в моя джоб.
Имаш два избора :

1. Отиваш обратно в БГ където вси4ко е както го ме4таеш;
2. Влизаш активно в политиката и разбираш при4ината, след което осъзнаваш необходимоста от следствието.

А за джоба - там винаги ще има по-малко отколкото ти се иска, правителството си знае работата.
:rofl:
Май ме бъркаш с някой. В БГ-то не съм се прибирал от 11 години, нямам и намерение да го направя в близко бъдеще. Колкото до политиката - не се "връзва" с моралните ми ценности. ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от roumensp »

optics написа:Румене, кажи за HST-то, че аз от лични наблюдения което виждам не ме топли. Ако има някакви предимства, те са някъде скрити.
Лично аз бих предпочел вместо да го махнат (и да връщаме 1.6 милиарда) - да го редуцират от 12% на 10% (примерно) и да си остане. Ама това са просто мечти (не че няма шанс)... :)
Аз не съм защитник на HST-то, но мисля че това ще е най-добрия вариант. Приемам и всякакви други мнения, стига да са обосновани.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от ivandaman »

Според мен ХСТто по принцип е ОК, от бизнес гледна точка прави пейпъруърка на компаниите по опростен и от това би трябвало да пестят..
Но трябваше да оставят нещата които преди не бяха облагани с ГСТ както преди..
Примерно хранителните продукти преди не се облагаха с ГСТ.. Сега не съм сигурен какви точно такси слагат на хрантиелните продукти с ХСТто???

Хармонизацията е добра но стоки от първа необходимост не би трябвало да се облагат или примерно да има по-ниска такса за тях, от друга страна две различни тарифи на една и съща такса може би ще елиминира ползата от хармонизацията на същата.

не знам.. Вие които я плащате трябва по-добре да знаете :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво мислите по въпроса за петицията?

Мнение от Linko »

Румене, статукво по този начин не се променя - като не се интресува никой нито от причините, нито от пътя и начините за промяна.
При това положение единственият избор е да псуваш и чакаш статуквото само да рухне или пък с външна (чужда) намеса.
То това е и най-лесно и може би заради това толкова масово се практикува от българите. ;)

А иначе няма спор, че това което влиза и излиза от собственият ни джоб е от първостепенна значимост. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор