Консулски дни в Montreal...???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от english »

MrGeek написа:...На кой идиот ще му трябва българска книжка в Канада ...
Geek, лошо е как не усещаш 4е индирекно персонално обиждаш много хора. Или пък това ти е целта ? :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от MrGeek »

english написа:Geek, лошо е как не усещаш 4е индирекно персонално обиждаш много хора. Или пък това ти е целта ? :)
Хубаво, къде видя обида в простичкият факт, че българска шофьорска книжка е последното нещо, което е необходимо на постоянно пребиваващ в Канада? Кои са тези много хора, обидени персонално? Може би има някакъв дълбок смисъл в подновяването на този документ, когато субекта се намира и живее на другия край на света? Ако само аз съм този, който не може да открие никакъв смисъл във въпросното действие, моля да бъда извинен.
english написа:Възможно е да приемат документи и в други градове, но им трябва лаптоп, камерата с кабела за снимките и евентуално интернет и ВПН ако програмата иска директна сигурна връзка.
Верно е, все сложни за техническо изпълнение в 21-ви век изисквания, при това с осигурена възможност за покриване на всички възможни разходи.

Никой така и не коментира, че всичко е въпрос само и единствено на една адекватна организация и най-вече на истински професионализъм, т.е. по-скоро на тяхната липса в дейността на консулските служби към МВнР. Иначе можем да си говорим за ливанци и обидени до утре сутринта без особен ефект.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от english »

[quote="MrGeek[/quote]
Хубаво, къде видя обида в простичкият факт, че българска шофьорска книжка е последното нещо, което е необходимо на постоянно пребиваващ в Канада? Кои са тези много хора, обидени персонално? Може би има някакъв дълбок смисъл в подновяването на този документ, когато субекта се намира и живее на другия край на света? Ако само аз съм този, който не може да открие никакъв смисъл във въпросното действие, моля да бъда извинен.
[/quote]

Идеята ми е 4е вероятно пове4ето особено от новодошлите българи държат да си поддържат българските документи. Мен ако питаш - Български паспорт въобще не ми трябва.

Ама eто един пример : Българина Хикс има книжка със вси4ки категории в БГ, ама си живее в канада без да изклю4ва възможноста един ден рано или късно да се върне в БГ или Европа.
Ето в такъв (и не единствен) слу4ай този 4овек ще държи да си поднови БГ книжката
Последно промяна от english на Чет Дек 09, 2010 3:23 pm, променено общо 1 път.
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от english »

MrGeek написа:Никой така и не коментира, че всичко е въпрос само и единствено на една адекватна организация и най-вече на истински професионализъм, т.е. по-скоро на тяхната липса в дейността на консулските служби към МВнР. Иначе можем да си говорим за ливанци и обидени до утре сутринта без особен ефект.

Tук съм съгласен ... но нека да им дадем малко време да се издигнат на технологи4но ниво :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от MrGeek »

english написа:Ама eто един пример : Българина Хикс има книжка със вси4ки категории в БГ, ама си живее в канада без да изклю4ва възможноста един ден рано или късно да се върне в БГ или Европа.
Ето в такъв (и не единствен) слу4ай този 4овек ще държи да си поднови БГ книжката
Хубаво, ама защо това нещо трябва да става в Канада на другия край на света? Тази книжка ти трябва единствено в България. Когато се прибереш, отиваш и си я подновяваш.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от jovani »

MrGeek написа:Другарю, ти премери ли си температурата тази сутрин? Какви шофьорски книжки те гонят, като в темата се говори само и единствено за паспорти. На кой идиот ще му трябва българска книжка в Канада или пък от съответната канадска провинция в България? Ходи се скрий някъде, че вече съвсем стана за смях на кокошките. :D
Мр. Гийк не обича да чете, а само да пише...
Иначе щеше да види, че темата се "завърза" около оплакването на една потребителка, че не искат да приемат документите за Българска шофьорска книжка на съпруга и по време на консулските дни в Монтреал.
Това се случва на страница 2 от темата и много потребители коментират този проблем, само Мр. Чук и Гек не знае за какво става въпрос, въпреки че е дал мнение на същата страница на темата (страница 2).
iveta333 написа: Мерси Линко, утре ще си пробвам късмета, че на мъжа ми му изтича бг шофьорската книжка. А по този повод, ако изтече срока на бг шофьорската книжка, губят ли се правата и трябва ли отново да се явяваш на изпит?
haimana написа: Вероятно услугите предлагани от консулството не се заключават само в преиздаване на шофьорски книжки, та вероятно затова и идва-да предостави каквито услуги може на място.
И т.н.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от roumensp »

Аз пък искам да допълня, че когато БГ консулът идва до Ванкувър ние предварително трябва да платим по $30 "административна такса", за да му платим за разкарването и спането (изпраща се чек седмици преди пристигането му). Явно външното министерство не му отпуска пари, за да се "разкарва". И на какво основание искат тия пари след като вече дори и документи за паспорт не можеш да подадеш, а трябва да се разкарваш до другия край на Канада ? Мила родна картинка (разбирай цигания) ... :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от MrGeek »

Друагрю жовани, някой като теб може да иска да си поднови и партийната книжка бе, ама мен това не ме вълнува. Престани вече да се правиш на клоун ами кажи нещо по единствения важен въпрос - липсата на адекватна организация и професионализъм при подновяването на български паспорти на живеещите в Канада български граждани. Както вече разбра, в България действат мобилни групи на МВР, които обслужват групи от над 80-90 желаещи. Какво пречи подобно нещо да се организира от консулските служби, при положение, че става въпрос за групи от няколко хиляди желаещи, готови да си платят прилично, покривайки всички възможни разходи на въпросната служба?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от english »

Вместо да си говорим тук, тези, закоито не е удобно сегашното положение най-добре да пишат направо на Външното ни министерство. Единствено така би могло да има промяна мисля аз.
Консула може да нема идея 4е портативен сетъп на станцията за документи е възможен :) друг е въпросът за какво взимат пари сътрудниците му ;)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от jovani »

MrGeek написа:Друагрю жовани, някой като теб може да иска да си поднови и партийната книжка бе, ама мен това не ме вълнува. Престани вече да се правиш на клоун ами кажи нещо по единствения важен въпрос - липсата на адекватна организация и професионализъм при подновяването на български паспорти на живеещите в Канада български граждани. Както вече разбра, в България действат мобилни групи на МВР, които обслужват групи от над 80-90 желаещи. Какво пречи подобно нещо да се организира от консулските служби, при положение, че става въпрос за групи от няколко хиляди желаещи, готови да си платят прилично, покривайки всички възможни разходи на въпросната служба?
Честно казано, откакто ти чета постовете съм останал с убеждението, че Българските документи са последното нещо което те вълнува, но с това си мнение ме учудваш много (за пореден път).
То не беше плюене, то не бяха оплаквания, а сега искаш някой да ти дойде на крака за да си подадеш документите за паспортчето...
"Каквото повикало - такова се обадило"
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от roumensp »

english написа:Вместо да си говорим тук, тези, закоито не е удобно сегашното положение най-добре да пишат направо на Външното ни министерство. Единствено така би могло да има промяна мисля аз.
Консула може да нема идея 4е портативен сетъп на станцията за документи е възможен :) друг е въпросът за какво взимат пари сътрудниците му ;)
Външното ни министерство трябва да има "идея", а не консулът, той е само изпълнител. И ако мислиш, че много им пука за неудобствата на няколко хиляди канадски емигранти, се лъжеш.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Честно казано, откакто ти чета постовете съм останал с убеждението, че Българските документи са последното нещо което те вълнува, но с това си мнение ме учудваш много (за пореден път).
Знам, че няма да го прочетеш, щото чукча не читатель, но отново да ти цитирам какво ти бях написал преди време:
MrGeek написа:Относно българското ми гражданство, държа да подчертая на вниманието ти, че никой не може да ми го отнеме, дори и любимата ти партийна върхушка, затова можеш ритуално да си продупчиш ванити плейта в знак на протест. :D
Сега ако имаш нещо наистина по темата, заповядай, иначе ако само аз съм този, който ти пречи можеш да се възползваш от горния съвет.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от IRA »

jovani написа:
IRA написа: jovani, става по пощата. Всички оригинали на документите се пращат по куриер до Букурещ и от там ти връщат всичко по куриер. Аз съм ползвала Спиди.
IRA написа: За канадските книжки не ти идват на крака, просто няма нужда, става по пощата. За паспорта също.

Посолството не би трябвало да имат правото да приемат "донейшъни" .
Само не разбрах за шофьорската ли книжка става с куриер до Букурещ или за паспорта?
Или си пишете ей така, колкото да мине време?
Доколкото разбрахме от Марто шофьорски книжки не се издават от "Канадското Външно Министерство", и не могат да се получат на адрес извън Канада.
Сори Ира, нищо лично.
За паспорт говоря когато става дума за Букурещ. А в първия си пост говорих за Канада, за книжката и паспорта. Просто отговарях на два различни твои отговора. Единия беше към MrGeek, а другия към Pepon. Останах впечатление че първия случай говорим за Канада, а втория за България и затова така отговорих. Не чета всичко по темата, само последните няколко отговора над моя и отговарям на тях. Ако имало нещо друго по между съм го изпуснала. Писаниците по форума въобще не ги приемам лично. :)
Признавам си ,че напоследък съм повече читател, отколкото писател.
И аз не разбирам за какво му е на някой да си подновява българската книжка в Канада. Моята тамън изтече, но ще я подновя като си ходя до България, хем там е по евтино. За поспорта също смятам да направя така.
п.с. Знам ,че много хора нямат канадски паспорт и българския им трябва за да могат да патуват.
Може ли човек да си извади временен документ по пощата с който да се прибере в България и от там да си извади паспорт?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от klisurov »

MrGeek написа:... На кой идиот ще му трябва българска книжка ...
на мен MrGeek, на мен ... благодаря за точната дефиниция. Надявам се, че не съм длъжен да обяснявам за какво ми е.

Колкото за консулските дни в Монреал: За мен това е удобство, т.к. ми спестява над 4 часа кормуване. За бензин, амортизации и т.н. няма да коментирам.

Отнсоно подаванете на заявление за паспорт, лична карта или шофьорска книжка само в Отава: Това не е вярно. Същото може да се направи и в консулството в Торонто, или поне лятото беше така.

Защо не се идва с цялата апаратура за снемане на биометрични данни и правене на снимки: Питайте МВР. Навярно си имат съображения, свързани със сигурността. Аз лично също не бих подложил на риск цялата информация, съдържаща се в компютъра на риск. Но пак повтарям: Питайте МВР за повече инфо. Те са тези, които са ангажиране с издаването на въпросните документи. Служителите в посолствот в Отава и консулството в Торонто самя изпълняват техните директиви.

Хайде със здраве на всички, най-вече на MrGeek!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от klisurov »

IRA написа:... Моята тамън изтече, но ще я подновя като си ходя до България, хем там е по евтино...
Само да напомня, че има срок, след който подновяването на шофьорска книжка става след проверочен изпит. Аз поне не планирам следващите няколко години да ходя до БГ.

Един въпрос: Като плащам с кредитна карта в САЩ, има случаи да ми искат докумет за самоличност.
Нямам канадски ID документи, американски още по-малко, БГ паспорта не ми се събира в портфейла :o , кебекарската ми книжка е само на френски и е имало случаи да я "гледат умно" ... май остана само БГ шофьорска книжка ... или някой има някакво друго предложение?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор