Консулски дни в Montreal...???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от MrGeek »

iveta333 написа:Моето възмущение беше, че българският консул идва в Монреал на екскурзия( мое мнение)-без да върши нещо полезно .
Е, той дойде и във Ванкувър на екскурзия, обаче джованката нищо не обелва по този въпрос ами плещи глупости за ливанци. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от jovani »

Поне едно "извинявай" да бяхте написали за това, че сте се объркали и/или спорите за неща, които не са ви ясни...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от miteto »

jovani написа:Поне едно "извинявай" да бяхте написали за това, че сте се объркали и/или спорите за неща, които не са ви ясни...
Т.е. да разбираме ли, че твърдиш че формата за паспорт не може да се прати по пощата до посолството в Букурещ? Ставаш за смях вече...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:Поне едно "извинявай" да бяхте написали за това, че сте се объркали и/или спорите за неща, които не са ви ясни...
Т.е. да разбираме ли, че твърдиш че формата за паспорт не може да се прати по пощата до посолството в Букурещ? Ставаш за смях вече...
Преди не можеше, в момента не знам. Със сигурност има много места по света в които НЕ може да се прати по пощата, както например в Ливан.
miteto написа:
jovani написа: За да се разбере начинът за изпращане и получаване на документите Канадският гражданин трябва да се свърже със съответното посолство или консулство и да получи инструкции от там.
Не ми изглежда много трудно http://www.pptc.gc.ca/form/pdfs/pptc040.pdf" и даже не виждам нужда да се обаждаш на съответното посолство, всичко си е описано ясно.
За "гаранта" който толкова те смущаваше може да се подпише form PPTC 132, "Statutory Declaration in Lieu of Guarantor" пред нотариус. Така като гледам всичко се изпраща и получава по пощата.
Този цитат май го забравихме някак си. Всичко е ясно - изпраща се по пощата... Хелоу.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от haimana »

Ще изкажа едно предположение, което почива само на догатки.
Та за подновяването на канадски паспорт от чужбина

Изглежда в Германия може по пощата, а в Ливан не може. Може би преценката как да се подават и получават документите зависи от надеждността на пощите(като най-разпространен куриер) в съответната страна. Та ако съм прав, то най-вероятно за Букурещ няма да става по пощата.

Самият факт, че в някой страни може по пощата говори достатъчно за факта, че се търси облекчаване за обслужването където е възможно.

Понеже някой спомена шофьорски книжки по-нагоре та да спретна един паралел

Преди 3 седмици си поднових канадската. Отне ми около 10 мин в офиса на ICBC.
Билетче
7 мин чакане
3 мин разговор
Плащане
Хвърчащо листче(временна книжка)

50 крачки до колата

Една седмица по-късно дойде пластмасата.


БГ преди малко повече от година
Подаваме тук
Получаваме там(няколко км на изток)
много чакаме и на двете места

Аз да съм обективен, ще кажа, че беше далеч по-добре отколкото когато си вадех документите много години назад. Има напредък, ама е далеч от това дето е тук. Може би причината донякъде е в дохода- тоя дето се получава и разминаването му с тоя дето се обявява( по jovani)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от miteto »

jovani написа:
miteto написа:
jovani написа:Поне едно "извинявай" да бяхте написали за това, че сте се объркали и/или спорите за неща, които не са ви ясни...
Т.е. да разбираме ли, че твърдиш че формата за паспорт не може да се прати по пощата до посолството в Букурещ? Ставаш за смях вече...
Преди не можеше, в момента не знам. Със сигурност има много места по света в които НЕ може да се прати по пощата, както например в Ливан
Както и много други места, където може, например Германия. Нещо не виждам доказателство, че не може да се изпраща по пощата до Букурещ - освен твоите приказки, които не струват дори байтовете които заемат в базата данни.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от Pepon »

Сега подновяването на канадския паспорт става на място в София и отнема около 30 дни. При доказана нужда може и с експресна поръчка, но там не съм запознат със сроковете.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от MrGeek »

Pepon написа:Сега подновяването на канадския паспорт става на място в София и отнема около 30 дни. При доказана нужда може и с експресна поръчка, но там не съм запознат със сроковете.
Е кофти, на джовани теорията съвсем отиде на кино. Останаха му само едни ливанци. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от Marto »

jovani написа: Не можах да намеря какви са правилата за издаване на паспорт в Букурещ, защото не са описани на сайта на посолството, но намерих правилата за Ливан (където, както знаете има много Канадци):
http://www.canadainternational.gc.ca/le ... x?lang=eng
How to Submit an Application
Forms may be submitted in person at our office during consular working hours.
Hours of operation: 8:30 to 11:30, Monday to Friday.

Service standard: To ensure that passports are ready on time, please allow 15 business days. Clients will be given a date when the document will be made available. Clients will have 30 days to pick up their new passport, before it is returned to the Central Passport Office in Canada.
Това, което съм цитирал е, че трябва да се обадите на съответното посолство за да ви кажат по какъв начин може да се подадат документите и да се получи паспорта. От този ми пример е видно, че това не във всяко посолство може да стане по пощата.

Както и преди казах: ясно е, че нищо не ви е ясно.
Всъщност, ако беше прочел внимателно, щеше да видиш че за Ливан важи и следното:
NOTE: Applications for adults can be submitted on behalf of applicant (except for lost /stolen and damaged passports)
Т.е. май не е нужно човекът лично да се яви на място.

Друго нещо:
jovani написа:Ами кажи как се подновява [...] Канадска шофьорска книжка по пощата тогава, ако живееш например в България.
Първо няма такова нещо като "канадска щофьорска книжка". Има Отарийска, БК-ска и т.н. Те се издават от провинциите, които нямат консулски служби, така че няма какво да намесваме посолствата като става дума за тяхното издаване. И ако живееш извън Канада, се предполага че ще вземеш местна книжка. Това е ред херинг отвсякъде, другарю трол.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
Pepon написа:Сега подновяването на канадския паспорт става на място в София и отнема около 30 дни. При доказана нужда може и с експресна поръчка, но там не съм запознат със сроковете.
Е кофти, на джовани теорията съвсем отиде на кино. Останаха му само едни ливанци. :D
Става "на място" или става "по пощата"?
Също правят ли "консулски дни" във Варна и Пловдив?


Мр. Гийк отново не чете текста - явно освен с английският има проблеми и с родният език.

За Ливан не пише да става по друг начин, освен на място - възможно е това, което Марто е написал да важи в случаите когато се явява единият член от семейството за да подаде документи за повече от един член или когато е изпратил упълномощено лице. Така или иначе това не променя факта че към момента в Ливан НЕ може да се подават документи за Канадски паспорт по пощата.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от balbi »

jovani написа: И накрая - ако плащахте данъци на България бих разбрал донякъде недоволството на някои, но след като не го правите е логично да се научите да се съобразявате с правилата, важащи за всички, както правите и в Канада. Слободията и атитюда "държавата ми е длъжна" надявам се сте усетили, че не важи в Канада, дори и за Канадските граждани.
Скиф кфо пич, плащал съм достатъчно данъци на държавата България, за да разбера, че й е през оная работа за гражданите й и за тези, които се опитват да отворят работно място и да си плащат съвестно данъците. Тъй, че не се обаждай неподготвен, където не трябва и когато не трябва!!!!!! :devil:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от IRA »

jovani, става по пощата. Всички оригинали на документите се пращат по куриер до Букурещ и от там ти връщат всичко по куриер. Аз съм ползвала Спиди.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от jovani »

IRA написа: jovani, става по пощата. Всички оригинали на документите се пращат по куриер до Букурещ и от там ти връщат всичко по куриер. Аз съм ползвала Спиди.
IRA написа: За канадските книжки не ти идват на крака, просто няма нужда, става по пощата. За паспорта също.

Посолството не би трябвало да имат правото да приемат "донейшъни" .
Само не разбрах за шофьорската ли книжка става с куриер до Букурещ или за паспорта?
Или си пишете ей така, колкото да мине време?
Доколкото разбрахме от Марто шофьорски книжки не се издават от "Канадското Външно Министерство", и не могат да се получат на адрес извън Канада.
Сори Ира, нищо лично.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от MrGeek »

Другарю, ти премери ли си температурата тази сутрин? Какви шофьорски книжки те гонят, като в темата се говори само и единствено за паспорти. На кой идиот ще му трябва българска книжка в Канада или пък от съответната канадска провинция в България? Ходи се скрий някъде, че вече съвсем стана за смях на кокошките. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от english »

Абе спомням си как в една мого развита и демократи4на държава един пи4 си беше извадил на котката кредитна карта по пощата :)

Възможно е да приемат документи и в други градове, но им трябва лаптоп, камерата с кабела за снимките и евентуално интернет и ВПН ако програмата иска директна сигурна връзка.

т.е. МОЖЕ, не 4е не е възможно, но веднъж на 5 10 години да се отиде до ОТАВА не е толкова траги4но.

А то винаги ще има недоволни, каквото и да се прави :)
Публикувай отговор