Консулски дни в Montreal...???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от Linko »

В Отава става записването, естествено. Те тук идват с готов график.
И записването си е жив късмет. До ден днешен един път не съм успял да го направя. Все се оказва, че късно съм се обадил.
Затова си ходя директно до посолството като имам нужда.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от iveta333 »

Мерси Линко, утре ще си пробвам късмета, че на мъжа ми му изтича бг шофьорската книжка. А по този повод, ако изтече срока на бг шофьорската книжка, губят ли се правата и трябва ли отново да се явяваш на изпит?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от balbi »

iveta333 написа:Мерси Линко, утре ще си пробвам късмета, че на мъжа ми му изтича бг шофьорската книжка. А по този повод, ако изтече срока на бг шофьорската книжка, губят ли се правата и трябва ли отново да се явяваш на изпит?
Ивета, аз бях с изтекла преди две години книжка, даже преди три. В България отидох до КАТ подадох си документите, оставих снимка, дори си изисках талон за водач без произшествия - оранжев на цвят. Няма проверовъчен изпит, нямаше и глоба!

Поздрави!
Аватар
pantera
Мнения: 306
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 6:26 pm
Местоположение: България,Стара Загора-Моntreal
Обратна връзка:

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от pantera »

За тези ,които ще получават документи ,ще има списък на място.По номера на записване ще се извикват хората за получаване.Ако сте упълномощили някой от свое име, може да ви вземе документа.Носете задължително старите документи.Информацията е от днес.
Да живееш без някои от нещата, които искаш е неразривна част от щастието. Бъртранд Ръсъл
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от iveta333 »

Днес мъжа ми се е обадил в посолството за час, а от там са му обяснили, че не може да си подаде документите за нова шофьорска книжка на консулски дни, а само в посолството. Та въпроса ми е за какво идва тогава консула - само да раздава готови документи ли? :@
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от haimana »

iveta333 написа:Днес мъжа ми се е обадил в посолството за час, а от там са му обяснили, че не може да си подаде документите за нова шофьорска книжка на консулски дни, а само в посолството. Та въпроса ми е за какво идва тогава консула - само да раздава готови документи ли? :@
Вероятно услугите предлагани от консулството не се заключават само в преиздаване на шофьорски книжки, та вероятно затова и идва-да предостави каквито услуги може на място.
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от iveta333 »

Аз пък толкова години да си живея със заблудата, че работата на консула, по- точно българския, е преиздаването на шофьорски книжки, срамота, благодаря че ме светна !Да се конкретизирам, че на консулските дни не можело да се подават документи за издаване и преиздаване на никакви лични документи- лични карти, паспорти и шофьорски книжки.Защо пък не?Та остават само пълномощните, за други услуги не се сещам,но явно има.Но мисля, че изброените от мен, са най- честите поводи за посещение на посолството.Това ме подразни.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от balbi »

iveta333 написа:Аз пък толкова години да си живея със заблудата, че работата на консула, по- точно българския, е преиздаването на шофьорски книжки, срамота, благодаря че ме светна !
Да ти кажа Ивета в посолството каква работа ги е налегнала... Ама горките дипломати, направо дъх не могат да си поемат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от pumpy »

iveta333 написа:Днес мъжа ми се е обадил в посолството за час, а от там са му обяснили, че не може да си подаде документите за нова шофьорска книжка на консулски дни, а само в посолството. Та въпроса ми е за какво идва тогава консула - само да раздава готови документи ли? :@
Не се ли искаха биометрични данни за книжка/лична карта/паспорт. Ако е така и за трите документа, няма как да го правят в Монреал, защото оборудването им е в Отава.....
english
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 9:05 pm

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от english »

Искам да похваля служителите в Посолството. Подадох документи за подмяна на л.к. в Отава преди по-малко от месец.
Само добри отзиви мога да дам за процеса на подаване на документите.

Днес ми се обадиха да ми кажат че документите ми са готови и мога да си ги получа в Петък ........ в Монреал.

По-добро обслужване от това аз не искам :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от MrGeek »

english написа:По-добро обслужване от това аз не искам :)
Аха, и аз по-добро обслужване от това не искам. Единственият начин да си извадиш новите документи е да се дотътриш до посолството в Отава. Друг вариант няма за българите във втората по големина държава в света. Това в ерата на разцвета на технологиите. Майтапи. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от AnnaR »

iveta333 написа:Днес мъжа ми се е обадил в посолството за час, а от там са му обяснили, че не може да си подаде документите за нова шофьорска книжка на консулски дни, а само в посолството. Та въпроса ми е за какво идва тогава консула - само да раздава готови документи ли? :@
не, отговорът е туризъм.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от balbi »

AnnaR написа: не, отговорът е туризъм.
:clap: :rofl: :lol: :y: :rock:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
english написа:По-добро обслужване от това аз не искам :)
Аха, и аз по-добро обслужване от това не искам. Единственият начин да си извадиш новите документи е да се дотътриш до посолството в Отава. Друг вариант няма за българите във втората по големина държава в света. Това в ерата на разцвета на технологиите. Майтапи. :D
Ами Мр. Гийк - защо не направиш един донейшън и не го решиш проблема на посолството на България във "втората по големина държава в света"?
Или и ти си от тези дето само искат, ама никога не дават.
След като не живеете в България, то логично е да си плащате за услугите, които ползвате от консулството (както си плащате за подобни услуги в Канада - като подновяване на шофьорска книжка, задграничен паспорт и пр.) и да намерите начин на ваши разноски да получите или подадете съответните документи в градовете в които е установено съответното посолство или консулство.
Нима за да си подновите шофьорската книжка в Канада някой идва до вас и ви чука на вратата след като му се обадите по телефона?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Консулски дни в Montreal...???

Мнение от IRA »

За канадските книжки не ти идват на крака, просто няма нужда, става по пощата. За паспорта също.

Посолството не би трябвало да имат правото да приемат "донейшъни" .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор