Монреал или Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
rocobaroco
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 4:41 pm

Монреал или Квебек

Мнение от rocobaroco »

Ще съм много благодарен на живеещите вече в един от двата града да кажат своето мнение за живота и всичко друго в тях,
че още не съм решил къде да се установя. На 31 съм от София и цял живот съм живял с топ центъра в лудницата както се казва :D
rocobaroco
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 4:41 pm

Re: Монреал или Квебек

Мнение от rocobaroco »

122 преглеждания и никакъв отговор ?!Явно има интерес към темата, но защо никой не отговаря :geek:
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Монреал или Квебек

Мнение от escape »

По-добре си задай въпроса в друг раздел - "провинция Квебек". Този раздел се чете основно от хора, които искат инфо за самата процедура по имиграция.
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Монреал или Квебек

Мнение от IRA »

Няма много пишещи живели в двата града. Квебек Сити колкото съм чувала е малко сложно с работата, плюс трябва много добър френски. Но не съм живяла там. В Монреал ти трябват и двата езика. Зависи от професията, при програмистите само английски е достатъчен. Аз също съм израснала в центъра на София и затова много харесвам като квартал Плато Монреал.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Arwen
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:04 am
Местоположение: Mtl

Re: Монреал или Квебек

Мнение от Arwen »

По мое мнение (и не само) Монреал е по-подходящ за имигранти. Като по-голям и по-имигрантски град Монреал предлага повече възможности за работа, за интеграция, за забавления също. Във форума имаше много мнения на хора крайно разочаровани от град Квебек предвид трудностите с намирането на работа и отношението на местните към новодошлите (ксенофобия, недоверие...).

В Монреал можеш да се оправиш с английски и малко френски или с френски и малко английски, зависи от това кой квартал ще избереш и къде ще работиш.

В града има много имигранти от цял свят (европейци, араби, азиатци, латиноамериканци и т.н). Има гръцки, арабски и италиански ресторанти и магазини, имаме си и два български магазина и българска църква.

Това е ако се избира между тези два града. Аз ако можех, бих избрала Торонто или Ванкувър заради по-мекия климат и като цяло по-големи възможности за развитие, но не съм сама, така че се отлага :D
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Монреал или Квебек

Мнение от Rall »

Аз също съм от София, но при мене това деиства в обратна посока, не искам да чувам за големи градове и скупчвания на много народ на едно място. Не мога да ти препоръчам определен град тъй като всеки човек има различни критерии. Аз живея в Квебек от 4 години и съм доволен. Работа винаги съм си намирал лесно, но трябва да отбележа, че съм непретенциозен. Никакви ксенофобски и расистки проблеми не съм имал никога с никой. Града е спокоен и приятен, има много паркове, и е невероятно чисто. Ако си фен на спорта- колоездене, скитане из планината, кану, къмпинг, лов, риболов това е твоето място. Да се заселя в неква лудница като Монтреал или Торонто никога, обаче има хора дето ги кефи, не искам в никакъв случай да кажа че там не става за живеене просто аз не бих живял там.
Dead Eyes See No Future
rocobaroco
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 4:41 pm

Re: Монреал или Квебек

Мнение от rocobaroco »

Благодаря на всички, така като гледам май ще се двоумя между Монреал и Ванкувър но за втория ми казаха,че са по скъпи наемите и трудно се намирало работа.То естествено зависи какво търси човек а аз не съм претенциозен, тук в Бг знаете работи се каквото намерим :)
Още един въпрос: ще направят ли голям проблем ако кацна във Ванкувър а не във френската част?
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Монреал или Квебек

Мнение от thehellgirl »

Някой ти е казвал че в Монреал се намира работа лесно ли? Е да зависи каква работа ама ... ако само заради този слух идваш тук, помисли пак .... мнооогоо дьлго ....
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Монреал или Квебек

Мнение от Дякон Игнатий »

rocobaroco написа: Още един въпрос: ще направят ли голям проблем ако кацна във Ванкувър а не във френската част?
Не , визата ти е за Канада , а не за френската част. Ако искаш кацни и в FlinFlon, Yellowknife , Kikiwakaika ...............
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Монреал или Квебек

Мнение от balbi »

Дякон Игнатий написа:
rocobaroco написа: Още един въпрос: ще направят ли голям проблем ако кацна във Ванкувър а не във френската част?
Не , визата ти е за Канада , а не за френската част. Ако искаш кацни и в FlinFlon, Yellowknife , Kikiwakaika ...............
Yellowknife най-вече ;)
rocobaroco
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 4:41 pm

Re: Монреал или Квебек

Мнение от rocobaroco »

Добре решено е! Отивам в Yellowknife :rofl:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Монреал или Квебек

Мнение от balbi »

Ей това е правилното решение! Почни да приготвяш стрелите и да шиеш хубави шуби и палтенца. ;) :rofl:
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Монреал или Квебек

Мнение от azzura »

Няма ли повече мнения за Квебек сити? Явно не е много прдпочитан градът... :(
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Re: Монреал или Квебек

Мнение от iskra »

Ами не пишат много хора първо защото не са много и второ това е спокоен град и хората си гледат семействата и не се занимават много много със спорове по форума. Но ако си сам и цял живот си живял в лудницата Монреал или Ванкувър са отлично място. Град Квебек е за семейни хора търсещи спокойно място дето общо взето нищо не се случва освен летния фестивал. Иначе ни се налага да идваме до Монреал на концерти че тука една свястна зала за концерти няма.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Монреал или Квебек

Мнение от balbi »

Искра добре го е казала.
Никой не твърди, че не е предпочитан - просто зависи какво търсиш...респективно какво предлагаш (имам предвид знанието на френски).
Публикувай отговор