Откъде си купувате тонер

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
veseling
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 5:31 am

Откъде си купувате тонер

Мнение от veseling »

От къде си купувате черен и цветен тонер за принтерите? Питам за бутилки с тонер а не за оригинални консумативи.
Ако някой може да ми даде интернет страница откъдето си е пазарил тонер ще съм му признателен!
Благодаря предварително!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от optics »

Това надали ще ти помогне, но да споделя опит. Проверих за моя в е-бей. Има бутилки по 15-тина долара. ОБАЧЕ !!! Продавача най-честно си е написал в страницата - внимание - зареждането с тонер не ви гарантира работа на касетата. Необходимо е също да смените и оригиналния чип. Аз му пиша въпрос - така и така драги, разбрах за чипа, но не виждам него по колко го продаваш, предполагам е отделно.
Той ми отговори следното - за съжаление аз нямам чипове и нямам идея кой има.
Излишно е да казвам че търсенето на чипове в и-бей беше без успех.
Това беше преди месец - два. Принтера засега има 20-тина процента оставащи от оригиналния (като по изключение с тоя модел даваха пълна версия касети 2000стр за цветовете и 2500 за черно)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от seeker »

Може да се пробва през някоя българска фирма да се намери чип. Разбира се, ако моделът се продава в Европа. В България някои неща стават по-лесно отколкото тук.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от anxeli »

По-евтино е да се купи нов принтер :lol: !
Циганите - на Сатурн !
veseling
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 5:31 am

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от veseling »

Значи относно чипът да ви кажа, което разбрах скоро е, че не трябва да оставяте тонер касетата да се изпразни на сто процента. Ако се изпразни това задейства чипа и трябва да го сменяте. Ако обаче си допълните с тонер касетата можете да си принтирате спокойно, чипът няма да се задейства.

Купуването на нов цветен лазерен принтер не излиза по-евтино! :)

Знаете ли някое място в монреал където да отида и да си купя една бутилка цветен тонер?
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от delisted_2 »

Задейства се по брой изпринтени страници. Обикновено се печати текст така че дори остава тонер при достигането на лимита. В този случай някои принтери продължават да печатат но с по-бавна скорост.

Чипове се продават навсякъде, но най-лесно в ебей (харасва ми как звучи на бг-англ.) освен ако не е някой доста непопулярен модел.
Знам че има и българи които се занимават с това.

Успех!
veseling
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 5:31 am

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от veseling »

Има българи, които се занимават ама си траят :).
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от arci »

Явно не всички си траят,но трябва малко тьрсене из форума :)

http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.ph ... 1%80%D0%B8"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от optics »

Той имаше предвид че въпросният Десо явно вече не чете форума.
Но пък е дал телефон, така че може да му се звъни.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
veseling
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 5:31 am

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от veseling »

Утре смятам да го притесня Десислав :)
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от compaq »

Мастило за тонера пълнят вътре в плацата на Jean Talon и Pix IX, срущу магазина за шифашки материали (копчета, зипове, дантели и т.н.).
veseling
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 5:31 am

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от veseling »

Значи, звъннах на Десислав преди малко и той ми каза, че излиза относително скъпо пълненето на тонер касетата. Моят принтер е с тонер касети които вървят на пазара 50-55$, а при него пълненето на тази касета ще излезе 30-35$. Файда много няма за мен, а и Десислав тонер не продава.
Това място на Жан Талон ще го проверя и него. Ако продават тонер доре, ако не - e-bay-я и тва е :)
Между другото, за тези които се интересуват, намерих черен тонер по 7.50$ за 250гр. от Xpress Canada.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от John Smith »

Както стана дума по-горе, презареждането на тонера не гарантира работата на касетата, поне както е печатила преди. Освен свършването на тонера, в касетата се износват и ролките, които са също предвидени за определен брой страници печат. Презареждал съм касети на копирни машини и принтери, като първото обикновено е близо до оригинала, но при следващото вече страда качеството на печат. Също, много са важни електростатичните свойства на тонера. Някои касети печатат отлично с оригиналния си тонер, но при опит за презареждане с "някакъв тонер" се омазва ситуацията тотално, вкл. до повреда на самия принтер. Цветните принтери са още по-чувствителни на качество на тонера, ако се очаква от тях да вадят максимално близки до оригинала цветове.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
veseling
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 5:31 am

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от veseling »

Напълно съм съгласен с Джон Смит! Всеки осъзнава много добре, че принтерът е една прецизна машина и всичко е от значение.
Незнам само от къде да си купувам цветен тонер за принтера!
Джон Смит, Ако знаеш доставчик в e-bay-я на който може да се разчита, че няма да ти прати "какъв да е" тонер можеш да споделиш.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Откъде си купувате тонер

Мнение от John Smith »

По предоставената информация, т.е. никаква, няма как някой да ти препоръча нещо. Различните производители ползват тонери с различни електростатични свойства и трябва да търсиш такъв, който е съвместим с твоя производител/модел. Не вярвай на търговци, които продават "универсален тонер", няма такова нещо. Броячите в касетите също са различни, някои са на оставащ тонер в касетата, но повечето са на брой страници. Съвсем реално е да се окаже, че след презареждане принтера пак не работи със съобщение за свършил консуматив. Аз лично не бих си тествал принтера, особено цветен лазерен, с тонери от китайци по eBay. Първо, принтерът е скъп за такива експерименти, второ, идеята му е да печати верни цветове, а не какво да е.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор