Как се регистрира кола в Квебек?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от becks »

Моля за съвети и линкове (на английски) как се регистрира кола в Квебек.

Въпрос а е следния:

Живея в Онтарио. Искам да си купя кола на старо в Квебек, да я регистрирам и застраховам там, но да я карам в Онтарио. Имам онтарийска шофьорска книжка, която евентуално трябва да сменя.

Някой да е успял да направи това?
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от optics »

тва законно ли е ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от becks »

optics написа:тва законно ли е ?
Не мисля, че е незаконно. Щом можеш да караш постоянно кола от Квебек (Гатино например) в Онтарио (Отава например).
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от Антон »

Колата се регистрира по местожителство / постоянен адрес на собственика - така е по цял свят. Живей в Квебек и ще имаш право да си я регистрираш там. А да я караш можеш където искаш - твоя работа, ако щеш и в Антарктида. Квебекските регистрации в Оттава са главно на живеещи в Хъл.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от becks »

Антон написа:Колата се регистрира по местожителство / постоянен адрес на собственика - така е по цял свят. Живей в Квебек и ще имаш право да си я регистрираш там. А да я караш можеш където искаш - твоя работа, ако щеш и в Антарктида. Квебекските регистрации в Оттава са главно на живеещи в Хъл.
В сайта на СААК терминът "постоянен адрес" или "местожителство" не е споменат никъде. Още повече че това е доста разтегливо понятие в Канада, да не говорим по света.

Та въпроса ми е може ли някой да опише стъпките (съвсем накратко) при покупка на кола и регистрацията й. Може и да е полезно за някой сега идващ в Квебек.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от Marto »

Имай предвид, че ако не дай Боже стане нещо, застрахователната компания може като нищо - и с пълно основание - да ти откаже покритие, заради това че си послъгал къде живееш и караш колата.

Тази цигания ми напомня малко за тази твоя стара тема ;)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от becks »

Marto написа:Имай предвид, че ако не дай Боже стане нещо, застрахователната компания може като нищо - и с пълно основание - да ти откаже покритие, заради това че си послъгал къде живееш и караш колата.

Тази цигания ми напомня малко за тази твоя стара тема ;)
А застрахователя как точно ще разбере къде живея?
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от IFF »

becks написа:
Marto написа:Имай предвид, че ако не дай Боже стане нещо, застрахователната компания може като нищо - и с пълно основание - да ти откаже покритие, заради това че си послъгал къде живееш и караш колата.

Тази цигания ми напомня малко за тази твоя стара тема ;)
А застрахователя как точно ще разбере къде живея?
При сключване на застраховката приемат всичко на доверие,после ако не дай се боже стане нещо,ще разбереш колко много знаят за тебе.И дупе да ти е яко ако си ги излъгал нещо.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от roumensp »

becks написа:
Marto написа:Имай предвид, че ако не дай Боже стане нещо, застрахователната компания може като нищо - и с пълно основание - да ти откаже покритие, заради това че си послъгал къде живееш и караш колата.

Тази цигания ми напомня малко за тази твоя стара тема ;)
А застрахователя как точно ще разбере къде живея?
Ами например от Credit Bureau, винаги могат да ти изискат credit report-a, все пак са застрахователи и предполагам си плащат за достъп. 21-ви век сме и информация за теб има в повече компютри и бази-данни отколкото ти си мислиш. Ако искат - винаги ще разберат, друг е въпросът дали наистина ще го направят.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от optics »

Ако дойде време да (не) трябва да плащат - тогава ще разберат.
Преди това може и да ги домързи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от ivanko13 »

becks написа:
Marto написа:Имай предвид, че ако не дай Боже стане нещо, застрахователната компания може като нищо - и с пълно основание - да ти откаже покритие, заради това че си послъгал къде живееш и караш колата.

Тази цигания ми напомня малко за тази твоя стара тема ;)
А застрахователя как точно ще разбере къде живея?
Няма ли да ти искат номера на книжката? От там насетне всичко им е ясно... Тук има две наши момчета ,които се приместиха от Монреал и известно време си караха с кебекарски застраховки ама беше за кратко... Аз не съм се интересувал от ситуацията ама като сме говорили и ми е минавало покрай ушите ,че не става работата ... пак мога да разпитам де, и да ти кажа тяхното становище по въпроса...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от Omega3 »

becks написа:Моля за съвети и линкове (на английски) как се регистрира кола в Квебек.

Въпрос а е следния:

Живея в Онтарио. Искам да си купя кола на старо в Квебек, да я регистрирам и застраховам там, но да я карам в Онтарио. Имам онтарийска шофьорска книжка, която евентуално трябва да сменя.

Някой да е успял да направи това?


АКо тоя номер ставаше, цяла Канада щеше да си регистрира и застрахова колите в Кебек.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от teomat.com »

До колкото си спомням след като се подпише договора с продавача и се застрахова колата, отиваш SAAQ където колата трябва да се регистрира на името на новия собственик. Задължително, плюс другите документи, ще ти поискат и шофьорската книжка на която на гърба ти е написан адреса на който живееш. При смяна на адреса си длъжен в 14 дневен срок (да не бъркам нещо, но май толкова беше) да ги уведомиш. Така че не виждам с твоята книжка от Онтарио как ще купиш кола, която да я регистрираш в Квебек. Можеш да я купиш в Квебек но да я регистрираш само където ти е издадена книжката. Когато застраховаш колата пак ти искат книжката ;)

Един приятел се премести в Отава да живее за постоянно и след 3 месеца трябваше да си смени книжката и да държи изпит за автомагистрали, защото книжката му от Квебек нямаше и 3 месеца. Колата струваше 5 пъти по-малко от колкото застраховката на месец за нея. Тук застраховката му беше 22$ на месец.
davidorentol
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 7:18 am

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от davidorentol »

......
Последно промяна от davidorentol на Чет Окт 07, 2010 4:32 pm, променено общо 1 път.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Как се регистрира кола в Квебек?

Мнение от def34 »

davidorentol написа:
Marto написа:Имай предвид, че ако не дай Боже стане нещо, застрахователната компания може като нищо - и с пълно основание - да ти откаже покритие, заради това че си послъгал къде живееш и караш колата.

Тази цигания ми напомня малко за тази твоя стара тема ;)
Още едно доказатеслтво че Бай Ганъо ако ще на Луната да иде пак си остава такъв.......
и както ти каза Omega3 ... добре че ти си сетил пръв за това :D
Що да е Бай Ганьо?Ако се намери вратичка в закона и се прецака системата, си е просто умел ход..нали с това се занимават адвокатите все пак :)
А това,че в Канада и с просто око се вижда наличието на картелни споразумения между застрахователи, доставчици на мобилни услуги, интернет, кабелна и сателитна телевизия и канадаците го приемат за нормално, си е друг въпрос и липса на регулация и контрол.
Публикувай отговор