Забавления и пушене в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от apple »

Просто си сложи в чекирания багаж колкото искаш цигари / тютюн и не ги декларирай. Вероятността да ти проверят багажа е малка. Дори и да ти ги намерят ще те накарат да платиш акциз или ще ти ги вземат. При цените на цигарите тук риска си заслужава.


А какви са цените на цигарите там? Защото и тук станаха доста солени. Дали си струва риска тази маневра :?:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от becks »

apple написа:Просто си сложи в чекирания багаж колкото искаш цигари / тютюн и не ги декларирай. Вероятността да ти проверят багажа е малка. Дори и да ти ги намерят ще те накарат да платиш акциз или ще ти ги вземат. При цените на цигарите тук риска си заслужава.


А какви са цените на цигарите там? Защото и тук станаха доста солени. Дали си струва риска тази маневра :?:
Viceroy - $5.50 - 7.50 (20 цигари)
Du Maurier - $7 - 9.00 (20 цигари)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от apple »

Мерси за инфото, а тази разлика от 2 долара откъде идва от мястото на закупуване ли? Защото примерно за Германия ми казаха, че от автомат били най-евтини, а в бензиностанции и магазини имало сериозни разлики. Тук в БГ са фиксирани цените, а по кръчмите отдавна не продават цигари, но пък нон-стопове дал Бог. А иначе цените са сходни не си струва риска да плащаш или да ти ги конфискуват според мен. Аз пуша Карелия - 4. 70, а съпругът бял Давидоф - 5. 20 лв. и това не са окончателните цени предвижда се ново повишение догодина. Но пък без бандерол се намират буквално навсякъде разни странни несъществуващи марки на цена 2 лв. и с "аромат" и вкус на сушени конски фъшкии :lol: Продават ги роми от всички възрастови групи и полове, разнасят ги с торби през града и ги крият в кофите за боклук под найлоновите чували отдолу. Взимат по 2-3 стекчета тичат продават и като ги свършат надигат боклука измъкват си нови и айде пак :clap: Евалла! А иначе ги произвеждат в разни нелегални микро цехчета по цигански махали по селата. Абе и ний сме дали нещо на света, не само китайците :rock: !
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Странджата »

Абе ,най-добре я отказвайте тази отрова,тука вече не е модерно,а и е забранено да се тровиш на обществени места.Със спестените пари от двама човека,за две години може да си купите бая сносна кола ;) !
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от ivandaman »

Странджата написа:Абе ,най-добре я отказвайте тази отрова,тука вече не е модерно,а и е забранено да се тровиш на обществени места.Със спестените пари от двама човека,за две години може да си купите бая сносна кола ;) !
Абсолютно :y: :y:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
kaloyan.radomirov
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 8:12 am
Местоположение: Montréal

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от kaloyan.radomirov »

Кажете им за индианските ве :D
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Забавления и пушене в Канада

Мнение от apple »

Прави сте за съвета, но не е лесно :( Та като начало все пак да питам: Има ли БГ пушачи в Канада и как се справят с ограниченията? За финансовия аспект ясно и не питам всеки си плаща за пороците... Гледам навсякъде само жилища под наем без право на пушене и домашни животни. Алкохола скъп, парковете платени, отпуската 12 дни само годишно и то ако ти ги дадат накуп си е цяло чудо и други гадости. :tmi: Та питам как се забавлявате все пак и кога че не виждам време и място. Имам предвид обичайния начин за българите - да хапнем, да пийнем .... е те тия три работи ;) Един нов емигрант наскоро ми каза "откакто съм в Канада станах светец - вече не пия, не пуша и понеже по принцип по жени не ходя....." И не го каза доволно и щастливо уверявам ви. Горко допълни "пий моля те една ракия и заради мене ;( : Наистина ме притесни това. Има ли желаещи да споделят? :call: Все пак покрай сериозните неща и тези са важни поне за някои от нас. /под третото нещо да се разбира валидно за мене - пушенето да не стане обърквация :lol: /
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от cocose »

Верно е верно е, че и по зле е даже :)
Аз самият не пуша наистина, ама като ги гледам колегите, как отскачат често често до границата да си вземат евтино цигарки, как се крият тук таме за изпушат цигарка, как после дъвчат ментови бонбони че иначе шефа ще им направи забележка......въобще хич не е лесна тяхната (слава богу, една държава в която вместо пушача да си развява коня, аз, непушача си го развявам :) ).
Иначе кръчми като в БГ, както и принадлежащите курви, уверявам те, няма да намериш. Освен ако не си некой богаташ де, и можеш да си позволиш да даваш 100-200 долара за едно ходене до кръчмата...а после и за такси, че ченгетата много лоши, ако та хванат че си пил и караш.....и на бат боцко не го пожелавам това.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от miteto »

apple написа:Един нов емигрант наскоро ми каза "откакто съм в Канада станах светец - вече не пия, не пуша и понеже по принцип по жени не ходя....." И не го каза доволно и щастливо уверявам ви. Горко допълни "пий моля те една ракия и заради мене ;( : Наистина ме притесни това. Има ли желаещи да споделят? :call: Все пак покрай сериозните неща и тези са важни поне за някои от нас. /под третото нещо да се разбира валидно за мене - пушенето да не стане обърквация :lol: /
Ако пушенето, евтино пиене и евтини кръчми са изключително важни за тебе, то Канада ще те разочарова доста. Цигарите са по-скъпи, кръчмите са по-скъпи, пиенето е по-скъпо от гледна точка че няма пърцуци по 4 лева бутилката, иначе Джони и Смирноф са на една и съща цена с българските (с тая разлика че в Канада няма шанс "Джони" да е пълнено в гаража на циганина "Джони" :D). За забавлениеята - кой както си го организира, с изключение на това че заведенията в Канада са по-скъпи, разлика няма. Както се забавляваш в БГ, така ще можеш и в Канада.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от apple »

Мерси за инфото cocose! Ама аз съм жена и "курвите" не ме интересуват особено. Кръчмите като БГ формат чалгария и кебапи не ме кефят, но си падам по пъбовете и прилежащата им бира и приятни пикантни мезета.Вярвам да не ме съдиш много жестоко за този ми порок. Все пак не съм учила в семинарията и не се боря за място в рая :lol: . За цигарите ясно, а все пак как се отпускате през уикенда, какво правите да ви е забавно и приятно? И уточни къде живееш, че не ми се рови. От провинция до провинция разликата е като между две държави. И особено Квебек където нищо не е като в другите провинции. И пак питам регламентирания отпуск в какви граници се движи наистина ли говорим за 12 дни годишно?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от cocose »

Веднага си казвам. Онтарио. А как се забавляваме....ами почти всяка вечер отскачаме до близкият парк, въпреки че са по малко отколкото в Ню Йорк, са много повече отколкото в БГ, много по чисти са, и ако изключиме комарите, са много приятни за разходка. Повечето други хорица си правят барбекю партита уикенда в близкият парк, или на близките острови, аз лично със семейството разучаваме околностите на Онтарио. Ходиме до близките езера сиреч, по плажовете им, парковете им, аква парковете им, въобще, голямо обикаляне пада, досега най далечното ми еднодневно трипче е до 200км от вкъщи :) . Тука между другото, ако имаш каравана, има специални места където да си паркираш караваната, да се включиш към тока, и за една скромна сума на ден можеш да си направиш страхотно къмпуване (camping???). По разбираеми причини алкохол пия само вкъщи, но затова пък какъв качествен...това водка столичная, ромче кубинско, ямайско, шерита, портота, бирички (има една CREST, само 10%......хваща те от раз :) ), уискита, шампанско дори при специални поводи, имам предвид наистина шампанско, от областта шампан (не го пиша в оригинал че да не се изложа), въобще по семейному основно се забавлявам, но то щото съм семеен де, иначе :$ А да не забравиме най готиното място за купонясване (как можах да забравя!!!) НИАГАРА. Ето там обстановката е почти като в БГ, алкохола се лее по свободно, повечко заведения има на народни цени, даже и караоке бар си има, та човек направо ще каже че е в Америка 8)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от miteto »

apple написа:И пак питам регламентирания отпуск в какви граници се движи наистина ли говорим за 12 дни годишно?
Няма "регламентиран" отпуск. В зависимост от фирмата, най-често младшите позиции (entry-level, т.е. новозавършили студенти или такива като нас - недоказали се спецове от Мадагаскар или БГ) имат 2 седмици - т.е това са 10 бизнес дена или 14 календарни. Не знам откъде вадиш цифрата 12. Пак зависимост от фирмата като трупаш стаж след Н-на-брой години стават 3 седмици. Или като се прехвърлиш на нова работа се пазариш направо за 3 седмици (или 4, ако си наистина безкрайно ценен кадър. 99.99% от хората не са такива.)

П.С. В Северна Америка се бачка яко и се плаща съответно. В БГ се бачка яйляк и се плаща съответно. Това е масовия случай по мои наблюдения, изключения има и в двата случая. А, в определени страни в Западна Европа се бачка айляк и се плаща яко, но мисля че там трябва да се казваш по рождение Франсоа Перие или Ханс Шванценгутен - иначе не стаа.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от optics »

Пушенето:
В България където работех беше забранено пушенето по стаите, но колегите ми не го спазваха.
В Канада съм работил на 3 места и никъде не съм имал колега пушач. Даже като се замисля въобще не познавам пушачи.

Пиенето:
Не че съм пиел много, но определено съм го намалил. Не е ясно обаче дали е заради Канадата или заради годинките :-)
Като идва/ходи някой носи ракийка задължително.

Отпуската - почнах с 21 дни годишно. Понеже не съм ги вземал всичките (по свое желание) и съм натрупал 2 пъти по толкоз.

Забавленията - бих повторил като кокосовия - разходки насам-натам. За един ден - до 220км общо, за уикенд - повече, за 10-тина дни сме стигали и 6,000км.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от apple »

Благодаря на Митето и Големия орех този път се получиха по смислени отговори. :y: За парковете и барбекютата добре ама с отпуската нещата определено не са розови :( Е как тогава си идвате до БГ та ако ще и веднъж на 5 години да е?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от cocose »

Оптикс е явно изключение от правилото, или е на държавна работа, но по принцип тука отпуските са 10 дена (и още 10 дена регламентирани национални празници), като при повечето фирми, не можеш да натрупваш отпуска за следващата година, или си ги взимаш до последният ден, или както е при мене, мога да прехвърля най много 4 дена примерно, но пак без натрупване. Има и тънки моменти разбира се, като примерно 6 дена максимум болнични (които се признават като отпуска нещо), но да не са един след друг. Ако си болен повече от 2 дена, задължително бележка от доктора. Ако искаш по голяма отпуска, договорка със шефа за неплатен отпуск (без той да е длъжен да ти даде, но рядко отказват....).
Публикувай отговор