За концерта на Анелия в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За концерта на Анелия в Монреал

Мнение от pumpy »

yahoo написа:
pumpy написа: Самата тема ме застреля :crazy: да ходиш на концерт на поредната фолк дива, че и да си водиш детето. Аз избягах на 8000 км от чалгата, а тя ни преследва. И ни инвалидизира, тоест дизейбълва.....
Кой те преследва и с какво те задължава? Имаш избор да пропуснеш тази информация както и повечето духовно извисяващи постинги тук. И къде е доказано че такава музика инвалидизира, дочух че дори била лечебна - на концерт на Веско Маринов инвалид станал и си тръгнал :D
Ne be, това е в реда на шегата. Никой не ме преследва, тази хубавица няма концерт в Денвър, но и аз веднага се загледах за полетите на ер Канада, да си дойда да я видя, но уви не са останали първокласни места, а аз по-долу от хъли не падам в пътуванията си.
Всеки има право на избор какво да харесва и слуша. И дали инвалидизира е също въпрос на лично усещане. Помоли някои приятели да гледат детето или си вземи гледачка за няколко часа. Ако билета му е 30 кинта, това са си 3 часа детегледачка, а ти отиваш сам. И приятно дледане/слушане или там каквото се води усещането.....
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: За концерта на Анелия в Монреал

Мнение от mirkaa »

Преуспял написа:Абе нямаше ли един български ресторант на ъгъла на Канал и Бродуей дето правеха чалга дискотеки вечерно време и местните се кефеха на кича? Какво стана с тях?
Механата отдавна я няма. Опитаха се да я преместят в района, щото ги изгониха от старото място, но живеещите там правиха подписки против още един бар на блока, и не знам какво стана, май така и не я отвориха.
До миналата година имаше една малка БГ кръчма в един смотан район до Астория, където правиха "концерти" на БГ чалга "звезди". Но май ги удари кризата, щото затвориха.
И това е.. Сега има едно бг барче в Астория, Дежа Ву, дето се събират бг-те, но то е с размер на коридорче с бар плот, та не става за нищо... Но пък ако прочете човек за него в нета, ще си помисли, че е страхотно огромно заведение :lol: :lol: :lol:
и особено за ВИП партитата, нас много ни бива по ВИПа :rofl:
http://www.bg-newyork.com/
third generation immigrant :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За концерта на Анелия в Монреал

Мнение от optics »

Е тва е:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За концерта на Анелия в Монреал

Мнение от pumpy »

знам, че не е хубаво да копирам тук, но не мога да се сдържа :$
По време на първия сет, който аз бих нарекла „подгряващ", своите почитания и уважение към университета поднесоха чрез изпълненията си Надя Казакова, Дичо и рок динозавърът Кирил Маричков. Те имаха на разположение почти 90 минути, за да „подгреят" публиката за появата на големите, на идолите на младото поколение - бъдещето на България...

И така напрежението расте с всяка изминала минута, адреналинът и той неудържимо нагоре, дъждът все повече и повече се усилва, температурата постепенно спада от 11 до към 8-9 градуса. Публиката тръпне в очакване. Ето, че дойде и дългоочакваният момент - часовникът удари 19.54 часа и ритъмът се смени почти толкова рязко, колкото често водещата сменяше тоалетите си.

На сцената излезе поп-фолк идолът Крум, който „разчупи" замръзналата публика с кръшни танци под звуците на едни от най-култовите си парчета - „С близалка в ръка", „Буба лази" и „Майната ти".

Майната му на студа, майната му на дъжда. Един път УНСС става на 90 години и трябва да му отдадем необходимата почит. Студентски град кънти - УНСС празнува ЧРД! На сцената една след друга се редуват знаменити поп-фолк тупалки. Ето, че дойде ред и на Емануела - „жената, която първа се осмели да въведе данък „Любов", жената, която, по думите на водещата, е единственият шанс на финансовото министерство да запълни бюджетния дефицит".

Гледам и не вярвам на ушите си - шепа чалгари подлудиха стотици студенти и не къде да е, а в самия университет. Жалка гледка, направо трагична. Те за пореден път доказаха, че чалгата се превръща в състояние на духа, състояние на обществото, блато, в което затъваме все повече и повече...Паразит, който се опитва да повали всички ни...

Палавата брюнетка нажежи обстановката до макс - „бъдещето на банковата система" показа своите умения по отношение на кючеци, кълчотения и всякакви други подобни превъплъщения на ориенталските танци.

Истински фурор обаче предизвика появата на „шампиона в категория „Могъщ", лагеруващият в палатака общински съветник от Бобов дол" Борис Дали. Мега хитовете му „Палатка" и „Пиян" направо „довършиха" най - издръжливите близо 100-тина души, които въпреки че бяха вир вода продължаваха да куфеят със своите любимци. Приблизително още толкова, скрили се от дъжда под стрехите на университета, ги подкрепяха с широко отворени гърла - нещо, което не можеше да се сравни със скимтенето, долавяно по време на първия сет.

Зъзнещи, но неуморими. Мокри, но неугасими - студентите подкрепяха своите пътеводители, светилата в чалгата. Всички те се подготвяха - дали с песни и танци, дали с биричка в ръка, за афтър партито по случай случката - големият купон в известна чалготека в Студентски град, където знойни знайни и незнайни красавици ще кършат снаги в ритъма шакадъм за успеха на университета.

А дъждът продължаваше да вали. Дали, за да ни върви по вода, както изтъкнаха участниците в спектакъла, или пък защото някой горе плачеше. Някой горе не искаше да повярва, че всичко това се случва, че чалгата поглъща образованието и науката ни, че един от големите ни университети се превръща в арена на чалга изпълнители.

Не издържам...безобразие, безочие...и то от най-висше ниво. Давам крачка встрани, заобикалям подскачащите празнуващи, извиващи кръшни снаги и си тръгвам...извръщам поглед назад и се отчайвам ...в съзнанието ми се прокрадва - Боже, помогни...
http://news.ibox.bg/comment/id_1463373881"
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: За концерта на Анелия в Монреал

Мнение от ivandaman »

@pompy

Ужас братче.. :x
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: За концерта на Анелия в Монреал

Мнение от Rall »

Зае.и ... пу мам.а ви мръсна чалгарска :puke:
Dead Eyes See No Future
Публикувай отговор