За качеството на стоките и магазините в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Nonika

Мнение от Nonika »

bateto написа:но модерното и качественно е в пъти по скъпо от това което се предлага в Бг.
ГЛУПОСТИ !!!!!!!!!!!!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Nonika написа:
bateto написа:но модерното и качественно е в пъти по скъпо от това което се предлага в Бг.
ГЛУПОСТИ !!!!!!!!!!!!
Дори да не е в пъти по-скъпо си е просто по-скъпо в Канада, а и в БГ в момента има В ПЪТИ по красиви и качествени стоки (облекло и обувки)

Всъщност се оказва, че повечето, които са отдавна в Канада и вече са се връщали по няколко пъти в БГ, си пълнят куфарите с БГ покупки, при всяко пътуване!

Това си е мое наблюдение, но може да пуснем една анкета за обективност и да отчетем резултата, ако са много разнопосочни мненията по темата! :wink:
Nonika

Мнение от Nonika »

Жени написа:Всъщност се оказва, че повечето, които са отдавна в Канада и вече са се връщали по няколко пъти в БГ, си пълнят куфарите с БГ покупки, при всяко пътуване!
Всъщност това е също глупост. тия дето си купуват от България са мизерниците или такива дето тачат турската индустрия.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Душа в Бг. до 2000та година имах магазин и продавах Фенди,Роко Бароко и Емилио Пучи директен внос от Милано,всичко мейт ин Тюрки,така ,че много добре разбирам от мода,качество и цени.Тия твоите ги разправяй на приятелките ти от село. :lol:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Nonika написа:
Жени написа:Всъщност се оказва, че повечето, които са отдавна в Канада и вече са се връщали по няколко пъти в БГ, си пълнят куфарите с БГ покупки, при всяко пътуване!
Всъщност това е също глупост. тия дето си купуват от България са мизерниците или такива дето тачат турската индустрия.

Или ти отдавна не си била в БГ или аз съм от мизерниците! :wave:
melissa
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 5:56 am

Мнение от melissa »

Мерси за инфото. Май се ориентирах горе-долу. А по въпроса за 'made in Turkey' - какъв е проблема да е от там? В Турция /както навсякъде/ произвеждат и качествена и не толкова качествена стока. Разликата е в цената :lol: Аз лично май няма да се лиша от нито един позволен куфар :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ми точно това ми беше мисълта с примера ,с изключение на патъците всичко най качественно и съответно скъпо тук е мейт ин тюрки,следва чайна ,мексик,бангладеш и т.н.т :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Жени написа:
Nonika написа:
bateto написа:но модерното и качественно е в пъти по скъпо от това което се предлага в Бг.
ГЛУПОСТИ !!!!!!!!!!!!
Дори да не е в пъти по-скъпо си е просто по-скъпо в Канада, а и в БГ в момента има В ПЪТИ по красиви и качествени стоки (облекло и обувки)

Всъщност се оказва, че повечето, които са отдавна в Канада и вече са се връщали по няколко пъти в БГ, си пълнят куфарите с БГ покупки, при всяко пътуване!

Това си е мое наблюдение, но може да пуснем една анкета за обективност и да отчетем резултата, ако са много разнопосочни мненията по темата! :wink:
аз съм на мнение, че ти изобщо не познаваш магазините в Торонто или не знаеш къде да пазаруваш
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

довечера се връщам от торонто.ще и ги докладвам :lol:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

В БГ-то 90% от марковите стоки за менте, затова и са толкова евтини... Ама нали сме сноби, трябва да пише Долче и Габана и прочие педалщини... Аз това не мога да го разбера лично, гладене на ризи, лъскане на обувки, костюми - не мерси... добре, че са измислили дънките и маратонките...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

krimon написа: аз съм на мнение, че ти изобщо не познаваш магазините в Торонто или не знаеш къде да пазаруваш
Честно казано наистина е възможно да не познавам магазините в Торонто. Аз съм тук само от 4 месеца. Ама хората, когато дойдат за първи път от БГ също няма да ги познават в началото.

И щом е толкова трудно за 4 месеца да ги открия тези магазини, значи ми е нужна помощ!
Приемам покани, ако някой иска да ме вземе със себе си на пазар! :)
Nonika

Мнение от Nonika »

Жени написа:Честно казано наистина е възможно да не познавам магазините в Торонто. Аз съм тук само от 4 месеца. Ама хората, когато дойдат за първи път от БГ също няма да ги познават в началото.

И щом е толкова трудно за 4 месеца да ги открия тези магазини, значи ми е нужна помощ!
Приемам покани, ако някой иска да ме вземе със себе си на пазар! :)
Е като си само от 4 месеца от къде извади тази теория за пъти по-скъпо и за пъти по-ниско качество. Не беше ли редно и ти първо да питаш преди да речеш и отсечеш?
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Nonika написа:
Жени написа:Честно казано наистина е възможно да не познавам магазините в Торонто. Аз съм тук само от 4 месеца. Ама хората, когато дойдат за първи път от БГ също няма да ги познават в началото.

И щом е толкова трудно за 4 месеца да ги открия тези магазини, значи ми е нужна помощ!
Приемам покани, ако някой иска да ме вземе със себе си на пазар! :)
Е като си само от 4 месеца от къде извади тази теория за пъти по-скъпо и за пъти по-ниско качество. Не беше ли редно и ти първо да питаш преди да речеш и отсечеш?

Ами не съм сляпа! 8) :wink:

А и всъщност не съм написала, че са в пъти по скъпи, а че са просто по-скъпи. И не, че в Канада е в пъти по-ниско качество, а че в БГ са в пъти по-красиви и качествени стоките! Има разлика! :P

И нито съм рекла, нито съм отсекла! Просто тук е форум и си разменяме мнения, а не нападки! И не е място да раздаваме епитети като МИЗЕРНИЦИ и да съдим кой говори ГЛУПОСТИ без дори да си изкажем първо собственото винаги СУБЕКТИВНО мнение! Нали? :?:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

И моето лично мнение е че в България дрехите ни са по хубави ни са по евтинИ, но аз лично по фолк модата не си падам
Трябвада отбележа,че първите 2 години и аз не се бях ориентирала от къде да пазарувам.
Обувките в Българияса по евтини.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Nonika написа:
bateto написа:но модерното и качественно е в пъти по скъпо от това което се предлага в Бг.
ГЛУПОСТИ !!!!!!!!!!!!
За последното мисля че цената е еднаква, но в Ка има по-голям избор според мен; друг е въпроса че канадците този избор не ги интересува и си ходят по пижами и анцузи навсякъде.
точно така мисля по въпроса:)
Публикувай отговор