Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от Kan_Tangra »

Перм рез картата ми изтече и не ми се занимаваше да я подновявам, защото скоро ми предстои изпит за гражданство и така или иначе ще я сменям.
Сега ми дадоха дата за теста за гражданство и искат да си взема перм рез картата с мен.
Проблем ли е, че е изтекла с около 7 мес?

Аз лично мисля да не правя нищо по въпроса.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от ivannklv »

След като е изтекла с какъв статут си в момента и как можеш да го докажеш?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от Kan_Tangra »

Статут ли, хмм ?
Щом имам перм рез карта, имам и бг паспорт, където се вижда, че за посл 5г съм ходил 2пъти до бг и съм се връщал, не виждам какво му е неясно на статута.
Аз ако бях с някакъв неясен статут нямаше след година и половина разглеждане на документите ми, да ме викат да ставам гражданин.

Но ако бъркам, кажи къде, нали затова отварям темата.
Някъде скоро ми искаха перм рез картата за нещо, не помня какво. Казах им, че е изтекла, но те викат няма значение, дай я тука да я видим. Не помня обаче каква беше службата. Може да е било като съм си плащал в сак таксите за колата.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от hadministratora »

ivannklv написа:След като е изтекла с какъв статут си в момента и как можеш да го докажеш?
Статута му е същия. Изтекъл е просто документа, който го показва (не доказва), но това не значи че му е изтекъл PR статута.
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от Пламен Петков »

Kan_Tangra написа:Перм рез картата ми изтече и не ми се занимаваше да я подновявам, защото скоро ми предстои изпит за гражданство и така или иначе ще я сменям.
Сега ми дадоха дата за теста за гражданство и искат да си взема перм рез картата с мен.
Проблем ли е, че е изтекла с около 7 мес?

Аз лично мисля да не правя нищо по въпроса.
Здравей Kan_Tangra:

Не би трябвало да е проблем, че картата е изтекла.

Поздрави,

Пламен
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от pumpy »

Не е проблем. Аз за малко бях в подобна ситуация и се бях обадил да ги питам, защото не ми се подновяваше. Казаха ми, че не е необходимо. При мен беше по-сложно, защото пътувах от щатите, но и това не беше проблем, стига да се прибирах с частна кола, а не със самолет, автобус или кораб. За късмет интервюто ми дойде преди да е изтекла, но това не променя постановката ;)
Картата е документ, който ти позволява да се прибереш в Канада.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от edin_potrebitel »

Не е проблем. Носи си изтеклата карта на теста.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от ivannklv »

[/quote]Статута му е същия. Изтекъл е просто документа, който го показва (не доказва), но това не значи че му е изтекъл PR статута.[/quote]

Ако картата не е подновена не защото не му се е занимавало,а защото не е отговарял на условията за необходим период за престой в Канада,тогава с какъв статут е ? Как имиграционният офицер ще разбере защо картата не е подновена-защото не му се е занимавало или защото не е стоял необхомия период време.Нали за да се разбере трябва да попълни документи за подмяна на картата,в които да пише кога и колко време е отсъствал.Отделен е въпросът дали ще проверяват дали информацията е вярна. Ако причината да не си я поднови е ,че няма необходимия престой в Канада,значи няма и необходимия престой за какндидатстване за гражданство. Ако наистина след изтекла карта си със статут на постоянно пребиваващ дори и да не я смениш,защо просто не се подменя както шофьорската книжка,а е необходимо да имаш период на престой в Канада, и да чакаш за подмяната няколко месеца? Ако картата е само документ,с който да се прибереш в Канада и не доказва статута-тогава кое го доказва?Колкото до това ,че има български паспорт,в който може да се види кога си е бил в БГ - това не значи абсолютно нищо - няколко мои познати взеха канадско гразданство с по няколко месеца престой в Канада.Няма да дискутирам как - само отбелязвам,че има начин.
Може би греша в разсъжденията си-доколкото разбирам има хора ,които са минали и с изтекла карта и са наясно.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от mirkaa »

ivannklv написа:Статута му е същия. Изтекъл е просто документа, който го показва (не доказва), но това не значи че му е изтекъл PR статута.

Ако картата не е подновена не защото не му се е занимавало,а защото не е отговарял на условията за необходим период за престой в Канада,тогава с какъв статут е ? Как имиграционният офицер ще разбере защо картата не е подновена-защото не му се е занимавало или защото не е стоял необхомия период време.Нали за да се разбере трябва да попълни документи за подмяна на картата,в които да пише кога и колко време е отсъствал.Отделен е въпросът дали ще проверяват дали информацията е вярна. Ако причината да не си я поднови е ,че няма необходимия престой в Канада,значи няма и необходимия престой за какндидатстване за гражданство. Ако наистина след изтекла карта си със статут на постоянно пребиваващ дори и да не я смениш,защо просто не се подменя както шофьорската книжка,а е необходимо да имаш период на престой в Канада, и да чакаш за подмяната няколко месеца? Ако картата е само документ,с който да се прибереш в Канада и не доказва статута-тогава кое го доказва?Колкото до това ,че има български паспорт,в който може да се види кога си е бил в БГ - това не значи абсолютно нищо - няколко мои познати взеха канадско гразданство с по няколко месеца престой в Канада.Няма да дискутирам как - само отбелязвам,че има начин.
Може би греша в разсъжденията си-доколкото разбирам има хора ,които са минали и с изтекла карта и са наясно.
:y: :y: :y:
именно и аз си зададох абс същите въпроси, който силно вълнуват и мен..!? :) как да няма значение? ако отида на края на валидността на картата ми, без да съм живяла там поне 2 год, какво доказва, че отговарям на условията за нова...???
third generation immigrant :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от pumpy »

mirkaa написа:
:y: :y: :y:
именно и аз си зададох абс същите въпроси, който силно вълнуват и мен..!? :) как да няма значение? ако отида на края на валидността на картата ми, без да съм живяла там поне 2 год, какво доказва, че отговарям на условията за нова...???
ТВОЯ ПОДПИС.......
Когато подаваш молба за нова карта или директно за гражданство, попълваш едни документи, където описваш до дни всички престой извън Канада. Ако тези "липси" за повече от 3 години през последните 5 очевадно не отговаряш на условията за нова карта.
Как се доказва къде и колко си бил е друг въпрос. Аз лично съм си пазил всичките възможни документи, доказваши всяко пътуване до момента, в който станах гражданин.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от pumpy »

ivannklv написа:? Ако картата е само документ,с който да се прибереш в Канада и не доказва статута-тогава кое го доказва?.
Твоята дума или подпис под официален документ. Всеки път на влизане в Канада попълваш една декларация, на която пишеш кога си напуснал страната последно. Реално докато ти е валидна картата никой не ти смята дните на границата, но рано или късно (тоест след 5 години) тя изтича и идва момент за подновяване. При подновяване на картата или подаване за гражданство се попълват също документи за престоя извън Канада. Това, че някои е ИЗЛЪГАЛ системата, не значи, че това е начина и на всеки се разминава. Въпрос на личен избор.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от mirkaa »

pumpy написа: Всеки път на влизане в Канада попълваш една декларация, на която пишеш кога си напуснал страната последно.
къде я попълваш тази декларация? никой не ми е показвал такова нещо до сега на влизане, и по въздух и по земя...? а за излизане по земя....да не говорим... ;) :)
third generation immigrant :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от pumpy »

mirkaa написа:
pumpy написа: Всеки път на влизане в Канада попълваш една декларация, на която пишеш кога си напуснал страната последно.
къде я попълваш тази декларация? никой не ми е показвал такова нещо до сега на влизане, и по въздух и по земя...? а за излизане по земя....да не говорим... ;) :)
Когато влизаш по въздух попълваш митническа декларация и там се декларират дните, които те е нямало. При влизане с кола или автобус те питат устно и ти пак им казваш "нещо". Къде и как го записват, никой не знае, освен ако нямаш познат, който да работи от другата страна на гишето. Аз имах една пациентка, но не я питах за такива неща. На излизане не се декларира нищо.....
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от Преуспял »

Питането за колко дълго си бил навън според мен го питат само за да решат колко стока можеш да внесеш без да плащаш допълнително.

Една интересна историйка, изводите си ги правете сами...

Та преди 3 години една кола със студенти влиза в САЩ. Отиват в Портланд, Мейн на един вид състезание. Американския митничар ги пита за нейчъра на визитата им и те му казват точно това - състезание.

След ден-два на връщане, първото нещо, което ги пита канадския митничар не е дайте си паспортите, а: "Е, победихте ли". :^) :^) :^)
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Изтекла перм резидент карта при тест за гражданство.

Мнение от mirkaa »

Преуспял написа:Питането за колко дълго си бил навън според мен го питат само за да решат колко стока можеш да внесеш без да плащаш допълнително.

Една интересна историйка, изводите си ги правете сами...

Та преди 3 години една кола със студенти влиза в САЩ. Отиват в Портланд, Мейн на един вид състезание. Американския митничар ги пита за нейчъра на визитата им и те му казват точно това - състезание.

След ден-два на връщане, първото нещо, което ги пита канадския митничар не е дайте си паспортите, а: "Е, победихте ли". :^) :^) :^)
митове от градски легенди :lol:
third generation immigrant :)
Публикувай отговор