Документи за гражданство?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
lallex
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 8:40 pm

Документи за гражданство?

Мнение от lallex »

Здравейте!
Имам въпрос към тези, които са подавали документи за гражданство на малко дете (5 години). В инструкциите пише, че е нужно да се изпратят копия на: «deux pièces d’identité de l’enfant» като са посочени за пример следните документи : relevé scolaire (dossier scolaire) и carte d’assurance-maladie. Какво представлява първият от посочените документи и откъде се набавя. Дъщеря ми започна тази година матернел, но от училището ни казаха, че още не могат да издадат такъв документ. Чудя се какви документи да изпратя. :sweat:
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Документи за гражданство?

Мнение от zigi »

Освен здравната карта, според мен би трябвало да свърши работа и резидентската карта на детето или пък акта за раждане, ако е родено тук. Но попитайте по телефона все пак.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Документи за гражданство?

Мнение от pumpy »

Ако не приемат ПР картата, защото имаше и нещо такова като ограничение, то може да пробвате да пратите копие от картата за СИН. Аз не понмя да съм пращал училищни досиета.....
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Документи за гражданство?

Мнение от Omega3 »

Реолве сколер ти го искат по принцип за да докажеш адрес. За пьрви пьт чувам че това е документ за самоличност. Моето дете беше на 5 когато подавахме и изпратих копие от здравната карта и ПР картата. Не сме имали проблеми. СИН картата, предполагам, не е акт за самоличност.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Документи за гражданство?

Мнение от pumpy »

Документите, които може да се използват за възрастен:

two pieces of identification (for example, a passport, a driver’s licence, or a provincial/territorial health card), at least one of which contains your photo

Това може да се използва за дете:

wo pieces of identification for the child, such as school records, a provincial/territorial health card, or an immunization record

Аз не виждам защо да не може да се ползва паспорт за дете. Те просто не предполагат, че детето има паспорт. ПР картата я искат все едно в друг параграф, затова според мен не може да се ползва и за идентификационен документ, но това е лично мнение. Аз пратих здравна карта и паспорт.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Документи за гражданство?

Мнение от Жени »

ПР картата я искат, за да докажеш, че си резидент.

Два други документа, които са с дататта на раждане са нужни. Единият от тях трябва да е със снимка! За възрастни и за деца - това са условията.

Изрично пише СИН карта да не се праща, ама сега не ми се рови да търся цитата. Преди 2 дни подадохме за двама възрастни. Изчетох отлично пакета и помня добре какво се иска.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Документи за гражданство?

Мнение от pumpy »

Жени написа:ПР картата я искат, за да докажеш, че си резидент.

Два други документа, които са с дататта на раждане са нужни. Единият от тях трябва да е със снимка! За възрастни и за деца - това са условията.

Изрично пише СИН карта да не се праща, ама сега не ми се рови да търся цитата. Преди 2 дни подадохме за двама възрастни. Изчетох отлично пакета и помня добре какво се иска.

Значи кард малади и българския паспорт - въпроса е решен ;)
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Документи за гражданство?

Мнение от didi-did »

За лица под 18 г. се изисква и преведен акт за раждане.
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Документи за гражданство?

Мнение от didi-did »

zigi написа:Освен здравната карта, според мен би трябвало да свърши работа и резидентската карта на детето или пък акта за раждане, ако е родено тук Но попитайте по телефона все пак.
Е, ако е родено тук, защо ще кандидатства за гражданство ???
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Публикувай отговор