Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Мими Гювенделата
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 12:27 am
Местоположение: Монреал

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от Мими Гювенделата »

ми нея май я е страх да не отслабне, 'баси и проблема, щото в бг некой ги води и взима, аре стига бе..
And all the best women are married
All the handsome men are gay
You feel deprived
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от пухинка »

дайте по темата, проблемът не е в това колко щее студено, дали ще вали дъжд, сняг....., проблема е в това, че НЯМА АВТОБУС!! ЗАЩО НЯМА АВТОБУС?!Винаги е имало и сега изведнъж го спират!?Как ще ходи един учиник във 2 клас сам на училище, ако радителите му са ангажирани!?Кой ще е отговорен ако стане нещо по пътя с него??Да ще кажете , че има сервиз дьо гард, но ако родителите неискат да го записват, по техни си причини.Ми ако имаш и др дете да водиш на детска градина............ росто абсурд.Нали деца до 12 годишна възраст нямат право да се движат сами, да остават сами вкъщи.....Много е тъпо това решение, трябва да се обжалваи да се възстановят автобусите.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от pumpy »

пухинка написа:дайте по темата, проблемът не е в това колко щее студено, дали ще вали дъжд, сняг....., проблема е в това, че НЯМА АВТОБУС!! ЗАЩО НЯМА АВТОБУС?!Винаги е имало и сега изведнъж го спират!?Как ще ходи един учиник във 2 клас сам на училище, ако радителите му са ангажирани!?Кой ще е отговорен ако стане нещо по пътя с него??Да ще кажете , че има сервиз дьо гард, но ако родителите неискат да го записват, по техни си причини.Ми ако имаш и др дете да водиш на детска градина............ росто абсурд.Нали деца до 12 годишна възраст нямат право да се движат сами, да остават сами вкъщи.....Много е тъпо това решение, трябва да се обжалваи да се възстановят автобусите.
Не смея да изказвам мнение, защото все ще се намери някой да не му хареса, но:
голямото ми дете ходи на частно училище от първи клас, до сега вече 3 години и нямаме никакъв автобус, нито в Монреал, нито в Денвър. Малкото ходи на градина в съвсем друга посока и ми отнема около 50 минути да ги разкарам с колата всеки ден, или съответно да ги взема - с жена ми се редуваме. Не разбирам къде е проблема. А пропо, когато бяхме в Монреал си ходехме пеша до училището, но това е друга тема.
Сигурно им причина да няма автобус: неоправдан разход за живеещи под 1 км, замърсяване на околната среда, не достигат пари за заплата на шофьора и още кой знае колко знайни и незнайни. Ако родителите си имат причина да не записват детето на сервиз дьо гарде, тогава да си намерят някакво решение. Все пак е редно да разполагаме с това, което има, защото винаги може да стане и по-зле ;)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от Omega3 »

пухинка написа:дайте по темата, проблемът не е в това колко щее студено, дали ще вали дъжд, сняг....., проблема е в това, че НЯМА АВТОБУС!! ЗАЩО НЯМА АВТОБУС?!Винаги е имало и сега изведнъж го спират!?Как ще ходи един учиник във 2 клас сам на училище, ако радителите му са ангажирани!?Кой ще е отговорен ако стане нещо по пътя с него??Да ще кажете , че има сервиз дьо гард, но ако родителите неискат да го записват, по техни си причини.Ми ако имаш и др дете да водиш на детска градина............ росто абсурд.Нали деца до 12 годишна възраст нямат право да се движат сами, да остават сами вкъщи.....Много е тъпо това решение, трябва да се обжалваи да се възстановят автобусите.


Пухинка, абсолютно те разбирам. Знам, че има индивиди които имат време да се мотат с часове по улиците, но не е за всички така. И на мен ако ми спрьт автобуса ще се изтеризирам яко. Плащам такси нали? Сега щот живеем на 1650 метра няма да имам автобус, а пьк тоя на 1590 метра ше има.

Решението да ви спрьт автобуса е на някой задрьстен функционар. Има много такива тук, но ако се задвижите, обаждате и сте повече хора недоволни нещата може и да си дойдат на мястото.

Може да пишеш на ЛСН. Гледам много неща се оправят така. Функционарите спят с ,есеци и изведньж кат се появят журналистите с вьпроси, набьрзи нещата се оправят.

Успех. Аз бих се обаждал и ги тормозил. Училищната такса която плащам не е малка, и доколкото знам не се влияе от това на какво разтояние сьм от училището.
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от nikolovata »

Не сmятаm определено, че това е проблеm (освен за вас естествено), просто такава е политиката във всички КС на острова и около Mтл. А решение определено ви е предложено - сервис дьо гард. Пък и щоm живеете толкова близо до у-щето, какъв е проблеmът да използвате личното си MПС или да се коmбинирате с някои коmшии, които са в подобна ситуация.
Ето и политиката за транспорт на ученици в Mтл, както виждате дистанцията се проmеня с проmеняне възрастта на детето, предполагаm, че това е и вашия случай - http://www.csdm.qc.ca/QuestionsReponses ... e.aspx#Mon enfant a-t-il droit au transport scolaire ?
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от nikolovata »

Omega3 написа: Решението да ви спрьт автобуса е на някой задрьстен функционар. Има много такива тук, но ако се задвижите, обаждате и сте повече хора недоволни нещата може и да си дойдат на мястото.

Може да пишеш на ЛСН. Гледам много неща се оправят така. Функционарите спят с ,есеци и изведньж кат се появят журналистите с вьпроси, набьрзи нещата се оправят.

Успех. Аз бих се обаждал и ги тормозил. Училищната такса която плащам не е малка, и доколкото знам не се влияе от това на какво разтояние сьм от училището.
Mай се престараваmе с търсенето на правата както обикновено, това не е еднолично решение, а политика на КС, гласувана, одобрена и съгласувана.

Не mи се mисли какви такси бихmе плащали, ако КС реши да се съобразява с личните съображения на всички родители, които биха предявили такива...
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от пухинка »

въпроса е, защо досега е имало автобус и хопппп извендъж...... оправяйте се.
То е ясно , че никой родетелл няма да си остави детето да не ходи на училище, дали ще го води пеш , ще го кара с кола, или шейна :rofl: ..всеки си взема решението.Дали това решение е зацелият Montreal или само за този квартал!?!
Последно промяна от пухинка на Чет Авг 26, 2010 2:32 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от Lub0 »

И ние сме го имали този проблем, говори се с директорката и се пише писмо в свободен текст, че имате нужда от автобус. Ако имат място ще го вземат. В сервис дю гард местата не сваршват. Също така деца по 12 години е забранено да стоят сами в кащи, така че, като го докара автобуса детето, кой ще го гледа следобеда? Аз лично съм се отказал от автобусите, много бавно и много обикалят, сиреч детето може да му се наложи да става по рано и да се прибира по-късно, за мен лично най-добре е да си го карате и взимате сами ако можете...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от Omega3 »

nikolovata написа:
Omega3 написа: Решението да ви спрьт автобуса е на някой задрьстен функционар. Има много такива тук, но ако се задвижите, обаждате и сте повече хора недоволни нещата може и да си дойдат на мястото.

Може да пишеш на ЛСН. Гледам много неща се оправят така. Функционарите спят с ,есеци и изведньж кат се появят журналистите с вьпроси, набьрзи нещата се оправят.

Успех. Аз бих се обаждал и ги тормозил. Училищната такса която плащам не е малка, и доколкото знам не се влияе от това на какво разтояние сьм от училището.
Mай се престараваmе с търсенето на правата както обикновено, това не е еднолично решение, а политика на КС, гласувана, одобрена и съгласувана.

Не mи се mисли какви такси бихmе плащали, ако КС реши да се съобразява с личните съображения на всички родители, които биха предявили такива...
Политики не ведньж са били променяни до сега, най вече ако има повече недоволни от нея. Ти не гледаш ли как сменят политиката в образованието тук. Май като гледам има доста импровизация. Аз кьдето живея няма такава щуротия с автобуса, поне са сега.

Училичният автобус не е лично сьображение. Човекьт да не е поискал торта да му носят в кьщи. Който има нужда от автобус, значи има нужда, а не щот му се е прищяло автобуса да спира на близко.
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от Gonzo#1 »

А колко да е отдалечеността от училището, за да се ползва автобус? И аз искам автобус, ама пусто 10 метра не ми достигаха. А дали няма да е най-добре направо да званка шофьора на вратата и да поема детето?
Кво е тва ходене по улицата зимно време?

Кво се втелясвате, не мога да разбера? Колко са зимните дни с бръснещ вятър и -30Ц? Децата ви грейки, шапка, шал, ръкавици нямат ли? А вие нямате ли?
За протокола, с две деца, едно на градина и друго на училище сме изкарали една година, после и двете на училище, после в различни училища до ден днешен. Редували сме се, никoй не е страдал от това, 15-20 мин. по-рано се излиза и толкоз, не е повод за рев. Отделно, дете на 9-10 години спокойно може да ходи само, до 1 км разстояние имам предвид. Кое е опасно? Има brigadier scolaire на светофарите, по маршрута е пълно с родители и други деца, кое точно е опасното?
А с градски транспорт кога ще ги пуснете? След 18 или след задомяване?
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от nikolovata »

Не разбираm какво mу е сложното за разбиране - след определена възраст, се проmеня и разстоянието, на което децата иmат право на автобус. Това е и единствената причина, поради която авторката на теmата, а и стотиците други родители, на които децата са попаднали в по-висока възрастова граница да няmат право на автобус.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от Странджата »

Както винаги Гонзо е прям§хеви :rock:
canada2003
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 9:09 am
Местоположение: Montreal

Re: Със или без училищни автобуси през тази учебна година

Мнение от canada2003 »

Hяма ли баба това детенце да го води и да го забира.
Публикувай отговор