Важи ли квебекска шофьорска книжка в България?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Mirra
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 11:21 pm

Важи ли квебекска шофьорска книжка в България?

Мнение от Mirra »

Важи ли квебекска шофьорска книжка в България?

И за колко време важи? Временно или постоянно? Трябва ли за постоянно да се сменя с българска или да се държат някакви допълнителни изпити?

Дали е запознат някой?
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Важи ли квебекска шофьорска книжка в България?

Мнение от teomat.com »

3 месеца, колкото е разрешения престой без виза за канадски граждани и трябва да представиш и канадски паспорт ако те спрат. За постоянно не знам как стоят нещата.
Mirra
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 11:21 pm

Re: Важи ли квебекска шофьорска книжка в България?

Мнение от Mirra »

За 3 месеца няма как да не важи. Интересува ме какво правим за постоянно.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Важи ли квебекска шофьорска книжка в България?

Мнение от optics »

Ми какво - като всеки чужденец който се е заседял нейде - трябва да се вади местна книжка.

Не знам за България, но по други страни дето съм ходил не е задължително да си техен поданик за да си извадиш тяхна шоф. книжка.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Важи ли квебекска шофьорска книжка в България?

Мнение от klisurov »

optics написа:Ми какво - като всеки чужденец който се е заседял нейде - трябва да се вади местна книжка.

Не знам за България, ...
Не знам за другаде, но в БГ трябва да представиш документ за завършено образование. Ако документа не е от БГ, може да се наложи да го завериш ("червен печат") преди да го преведеш в съответната оторизирана в БГ агенция..

А за кебекарската шофьорска книжка нямам думи: На моята пише само на френски и в САЩ (Флорида) са ми я гледали мноооого умно :(
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Важи ли квебекска шофьорска книжка в България?

Мнение от pumpy »

klisurov написа:
А за кебекарската шофьорска книжка нямам думи: На моята пише само на френски и в САЩ (Флорида) са ми я гледали мноооого умно :(
Може да си гледат както си искат, но не са те глобили, че караш без книжка нали ?
На мен никога не са ми гледали "умно" книжката в Колорадо. Съвсем нормално е да е надписана на официалния на провинцията език. Интересно как гледат франските книжки, или немските, или пък руските ;)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Важи ли квебекска шофьорска книжка в България?

Мнение от klisurov »

pumpy написа: Интересно как гледат франските книжки, или немските, или пък руските ;)
За тях не знам, но българската е написана И на английски ;)
Кебекарите не спазват дори федералното изискване, всички документи в Канада да са на двата официални за Канада езика: английски и френски :o
Те са си самоприели, че в Кебек официалният език е френски и английският го отсвиркват :(
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Важи ли квебекска шофьорска книжка в България?

Мнение от balbi »

teomat.com написа:3 месеца, колкото е разрешения престой без виза за канадски граждани и трябва да представиш и канадски паспорт ако те спрат. За постоянно не знам как стоят нещата.
Не е 3 месеца - 1 година можеш да караш в България с канадска книжка.
Публикувай отговор