Млековарка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Млековарка

Мнение от aligator »

Драги съфорумци,моля някой ако знае от къде да си купя млековарка,по възможност по-голяма да сподели.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Млековарка

Мнение от iliana »

С обикновена тенджера не става ли?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Млековарка

Мнение от aligator »

Ами става,ама като съм забраван голям и забравям да изключа котлона на време - та в крайна сметка ми трябва нормална млековарка със свирка и като се свари млякото да свирка :party: :flag: :wave: че да го махна от котлона.Иначе играчка голяма после с чистенето на печката . Па и двойното дъно на млековарката трябва да го докарам с тава с вода под тенджерата и ехее-ква стана тя.Търся си нормална млековарка- и тва е
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млековарка

Мнение от pumpy »

Аз лично разреших този проблем с ползването на микровълновата фурна. Преди беше голяма мъка правенето на кисело мляко, защото обикновенно трябваше да си прекарвам много време до тенджерата и да внимавам да не загори и да не прелее.(почти винаги загаряше) Днес живота ми е много по-лесен. Купих си стъклена купа(иена), която събира 2 литра прясно мляко и влиза в микровълновата. За 15-16 минути млякото е кипнало, фурната се е самоизключила и в най-лошия случай се е разляло върху стъклената чиния на микровълновата, която се измива веднага и то супер лесно. След това изливам първите 2 литра да изстиват и правя за още около 13-14 минути още 2 литра, с което се изчерпва обема на хладилната ми чанта, в която си правя киселото мляко. Общо за около 30 минути имам общо 4 литра кипнало прясно мляко, което спокойно си изстива до подходяща температура за да се подкваси.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Млековарка

Мнение от Independent »

Доказано е, че микровълните променят структурата на белтъчините и в голям брой случай даже ги правят канцерогенни.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млековарка

Мнение от pumpy »

Всеки от нас ще уме от нещо. На мен лично ми решава проблема със загарянето на млякото, за канцерогените не съм се замислял до сега. Докато не намеря млековарка, ще продължа да консумирам "доашно произвенени" канцерогени ;)
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Млековарка

Мнение от mirkaa »

защо варите млякото, като се продава супер екстра пастйоризирано??? Или си купувате от някъде raw?

Btw, някой пробвал ли е да прави кисело мляко от купешко fat free, дори и органик да е? Дали се получава нещо?

poumpy, като опреш до мренето, бас държа, че няма да разсъждаваш точно така, ама айде.. Можеш ли ми обясни тогава защо навсякъде има предупреждения breast milk да не се топли в микровълнова?? Кво толкоз ще му стане?
third generation immigrant :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Млековарка

Мнение от IRA »

За кърмата предупреждават защото не се нагрява равномерно т.е може да ти се струва не горещо ,а да попариш бебето :).
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Млековарка

Мнение от aligator »

Всеки е прав за себе си.И аз не искам да ползвам микровълнова,поради същите причини,а пък защо го варим млякото-ами за да си направим кисело мляко.Топлене,варене -все трябва да достигне до определена температура и съответно ми трябва съд,в които да не загаря млякото и да не се разлива,когато кипне,штото много бързо кипва.Едно,две,три и кипнало.Много пъргаво тва канадско мляко :D
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Млековарка

Мнение от aligator »

Дойде ми на ума дали няма да се получи с тенджера под налягане.Не ми се е случвало да загоря нещо в тенджера под налягане.Може би именно заради налягането.Някой варил ли е мляко в тенджера под налягане?
Последно промяна от aligator на Сря Юли 07, 2010 5:50 am, променено общо 1 път.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Млековарка

Мнение от optics »

Айде ся вредни. Чакам да се появи колегата дето разказва колко са вредни, че излъчват из цялата къща.
А може би и вода да си вариш в микровълнова е вредно ? По тоя въпрос пък хомео-спецовете ще кажат. Нали водата имала памет :rofl:

За вредни съм чел ако се слагат пласмаси в микровълновата. Полимерните вериги се цепят -> свободни радикали и така -> лошо.

Аслъ защо го варите млякото ? За бебета ? Тогава ясно.
А защо мляко което ще се заквасва трябва да е сварено ?

А кое му е лошото на киселото мляко Астро, че трябва да си квасим сами ?
Освен цената де, ама то и прясното не е евтино.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Млековарка

Мнение от hadministratora »

optics написа:...А кое му е лошото на киселото мляко Астро, че трябва да си квасим сами ?...
И ние сме на Астро. Ако се зачетете в съдържанието ще видите, че има и Lactobacilus Bulgaricus в него :)
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Млековарка

Мнение от mice »

В Амазон или Ибей мисля, че продаваха млековарки.
mirkaa написа: Btw, някой пробвал ли е да прави кисело мляко от купешко fat free, дори и органик да е? Дали се получава нещо?
За да стане хубаво гъсто мляко, трябва да е по-мазно.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Млековарка

Мнение от Странджата »

Tъкмо преди да отворя темата , сложих да варя мляко за квасене.Вобикновена тенджера,от години го правим така , пускам на по-слаба степен ,за да не загори и хвърляш поглед от време на време естествено.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Млековарка

Мнение от IFF »

hadministratora написа:
optics написа:...А кое му е лошото на киселото мляко Астро, че трябва да си квасим сами ?...
И ние сме на Астро. Ако се зачетете в съдържанието ще видите, че има и Lactobacilus Bulgaricus в него :)
И аз от това взимам,обаче и то не се разваля със седмици,така че няма начин да има жива бактерия вътре.
Публикувай отговор