Млековарка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Млековарка

Мнение от hadministratora »

IFF написа:...обаче и то не се разваля със седмици,така че няма начин да има жива бактерия вътре.
Ми те не са написали, че лактобацилуса е жив, а само че го има вътре :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млековарка

Мнение от pumpy »

:y: :y: :y:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Млековарка

Мнение от optics »

IFF написа:
hadministratora написа:
optics написа:...А кое му е лошото на киселото мляко Астро, че трябва да си квасим сами ?...
И ние сме на Астро. Ако се зачетете в съдържанието ще видите, че има и Lactobacilus Bulgaricus в него :)
И аз от това взимам,обаче и то не се разваля със седмици,така че няма начин да има жива бактерия вътре.
Аааа, може да се поспори. Виждал съм развалено. Другия път щ' трябва да го снимам :)
Хваща мухъл. Но само ако е било забравено със затворена капачка. С отворена - не. Тогава се сгъстява и лъжицата седи права (на това поне имам снимки)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Млековарка

Мнение от IRA »

Аз купувам от това кисело мляко - http://www.pinehedge.com/products.htm (първото)
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Млековарка

Мнение от ZanzibarHero »

poumpy написа:... Общо за около 30 минути имам общо 4 литра кипнало прясно мляко, което спокойно си изстива до подходяща температура за да се подкваси.
С какво заквасваш? Или е тайна :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млековарка

Мнение от pumpy »

Не съм сигурен, че информацията ще ти е полезна, защото е продукт, който купувам в Денвър, но това им е сайта:

http://www.lyo-san.ca/english/yogourmet.html#sechee

Не е истина - сега видях, че сайта е канадски иима даже и френска версия. Реално аз не знаех за съществувеането му преди да дойда тук, така че никога не съм го и търсил в Монреал - може и да се намира някъде. Тук се продава в магазини за биологични продукти - витамини, треви, млека и свякакви разни био щуротии....
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Млековарка

Мнение от emimilanova »

Да, Yogormet има и в тукашните магазини. Аз си го вземем от Loblaws -от щанда за био-млеката. В Maxi съм го виждала на всевъзможни места, но най-често на щанда с млеката. :y:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Млековарка

Мнение от IRA »

В Провиго също го има, на биологичния щанд. Обаче един път заквасено с него мляко не може после да се ползва за закваска.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млековарка

Мнение от pumpy »

IRA написа:В Провиго също го има, на биологичния щанд. Обаче един път заквасено с него мляко не може после да се ползва за закваска.
Може, поне при мен. Аз много рядко ползвам нов прах.За дев години и половина съм купил 3 кутийки. Правя около 10 литра мляко на седмица. Две лъжици ми стигат на литър пресно мляко.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Млековарка

Мнение от emimilanova »

poumpy написа:
IRA написа:В Провиго също го има, на биологичния щанд. Обаче един път заквасено с него мляко не може после да се ползва за закваска.
Може, поне при мен. Аз много рядко ползвам нов прах.За дев години и половина съм купил 3 кутийки. Правя около 10 литра мляко на седмица. Две лъжици ми стигат на литър пресно мляко.
Да, и аз така. Близо година не съм използвала ново прахче. Млякото си става супер. :y:
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Млековарка

Мнение от bttm »

poumpy написа:
IRA написа:В Провиго също го има, на биологичния щанд. Обаче един път заквасено с него мляко не може после да се ползва за закваска.
Може, поне при мен. Аз много рядко ползвам нов прах.За дев години и половина съм купил 3 кутийки. Правя около 10 литра мляко на седмица. Две лъжици ми стигат на литър пресно мляко.
От къде купувате млякото? Това което продават в магазина не е ли обезмаслено?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млековарка

Мнение от pumpy »

bttm написа:
poumpy написа:
IRA написа:В Провиго също го има, на биологичния щанд. Обаче един път заквасено с него мляко не може после да се ползва за закваска.
Може, поне при мен. Аз много рядко ползвам нов прах.За дев години и половина съм купил 3 кутийки. Правя около 10 литра мляко на седмица. Две лъжици ми стигат на литър пресно мляко.
От къде купувате млякото? Това което продават в магазина не е ли обезмаслено?
Не, в магазините има от обезмаслено до 3.5%
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Млековарка

Мнение от fe_ya »

Да се върнем на млековарката - много дълго търсих, но такова чудо в америка не намерих - предлагат се обаче double boiler (bain marie). Поръчах си млековарки (2 броя) от бг но се оказаха много калпави и се сцепиха (някакви напрежения в метала явно е имало). Така че ако поръчвате или си купувате от там търсете нещо качествено (то на пръв поглед трудно се разбира дали е качествено, но ако до 10 употреби е здраво може и да сте случили).
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Млековарка

Мнение от anxeli »

Точно тенджера с двойно дъно щях да пиша че съм виждала, има ги в специализираните щандове за кухненски принадлежности и луксозните магазини за домашни неща от рода не Bed, Bath an Beyond. Мисля че ще свърши работа.
Около литър май беше, за разтапяне на шоколад и правене на яйчен крем май я ползват само :!:.
Циганите - на Сатурн !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млековарка

Мнение от pumpy »

След като писахме по тази тема се замислих, защо изобщо го варим това мляко ???
При положение, че купуваме пастьоризирано мляко и сме сигурни, че няма туберкулозни бактерии в него, не е ли по-лесно просто да го затопляме до 43 градува и след това квасим. Така се избягва проблема с белтъците в микровълновата и загарянето в тенджерата. Аз последната седмица сварих само първия литър и половина, а втория го налях директно от бидона, като това ми спести реално около 1 час изстиване, защото си го ползвах директно от хладилника.

Сега пак на въпроса - има ли някаква друга причина освен бактериалния състав на прясното мляко, която да ни принуждава да го кипнем, преди да го заквасим? Ще съм благодарен на разумен отговор....Тенкс
Публикувай отговор