Едно мнение за скъсаните

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от krimon »

и аз не схващам защо филипне е правил некакви си градюейт стъдис и взима по-малко от 40 хил., ама то си е негова работа :P Това е заплата за технически позиции с малък опит и в нетърсена област.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от troll »

Аз естествено съм тъп, щото не съм в бизнеса със зъбите!
Ма един път, като ми дадоха възможност да престъпя прага на една голяма клиника, на един пич, който беше по всичките стени на клиниката си, как играе голф и кара яхта, там имаше много други професионалистки! Съвсем завършили и с ей такива ... очи!
И с една така некак си станахме близки и я питам:
"Що си не отвориш една клиника, като зъболекарите, тук?"
Отговорът беше :
"Ми не съм се сетила!" :devil:
И понеже аз съм свикнал от малките факти да правя големи изводи разбрах, че в таз професия за некои може , а за други не! Пътем казано, оня дето играе голф и кара яхти нема да му седнем на стола!А на таз мойта позната и се оставям с белезници на ръцете, а що не и на краката, значи. :rofl:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

troll написа:Аз естествено съм тъп, щото не съм в бизнеса със зъбите!
Ма един път, като ми дадоха възможност да престъпя прага на една голяма клиника, на един пич, който беше по всичките стени на клиниката си, как играе голф и кара яхта, там имаше много други професионалистки! Съвсем завършили и с ей такива ... очи!
И с една така некак си станахме близки и я питам:
"Що си не отвориш една клиника, като зъболекарите, тук?"
Отговорът беше :
"Ми не съм се сетила!" :devil:
И понеже аз съм свикнал от малките факти да правя големи изводи разбрах, че в таз професия за некои може , а за други не! Пътем казано, оня дето играе голф и кара яхти нема да му седнем на стола!А на таз мойта позната и се оставям с белезници на ръцете, а що не и на краката, значи. :rofl:
Това не го разбрах, но аз и затова обикновенно не те чета, защото съм забелязал, че не те разбирам.
Сега, след като дадох конкретен пример, пак съм крив, защото е много специфичен. Е то няма угодия. Аз няма как да давам примери за бизнес, бак, счетоводство и всякакви други области, защото не искам да съм голословен. Генерални изводи не правя, давам реални примери. Всеки сам си избира, както и казах по-горе....
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от filipne »

krimon написа:и аз не схващам защо филипне е правил некакви си градюейт стъдис и взима по-малко от 40 хил., ама то си е негова работа :P Това е заплата за технически позиции с малък опит и в нетърсена област.
`It does not matter what you know, but who you know` - любимата ми канадска поговорка.
Предполагам я знаеш добре, така че не се прави на ощипана мома.
Така, че образованието може да значи много ако си човек на човека. Иначе немааа ..
Както казва трола "за некои може , а за други не!".

Малко по-сериозно - навремето познавах няколко души завършили "пълна" магистратура, които започнаха на безумно ниски позиции и за безумно ниски пари. По-добре от нищо в красивата криза от 2002 година с 11% безработица в Монреал.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от troll »

Ами съжелявам!
Не съм искал да прозвучи като неоМаоистка реч на на сбирка на троцкисти!
Това, че некой певец взима 60 мильона УСА долара за правата на една плоча/диск не значи, че всички певци са така.
Сигурно денталния хигиенист на султана на Бруней взима добри пари, ама е един в света и мястото не е вакантно.
Говорих за оня зъболекър, дето има клиника и играе голф и кара яхти за да обесня, че ако цифрите станат по-големшки, то или става въпрос за изтъкнат професионалист или за бизнесмен. И двата типа си ценят времето и не пишат по форуми. т.е. не за тях говорим тук, а за скъсаните. :D
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Имам познати от университета, 23-24 годишни момчета, току що завършили. Заплати от 60-85к не ги харесват, търсят по-амбициозни решения.
Тангра, може и да не те лъжат момчетата, но те трябва да се в 0.1% от завършващите. Останалите 99.9% няма да видят 85К стартова заплата след университета дори и насън, дори и в Торонто. Тука финансисти, икономисти, бизнес-администрейшън, счетоводители и кво ли не с лопата да ги ринеш и то голяма част от тях са и със стаж. Торонто е града с най-много CFA на глава от население в света.
Ти хубаво го пишеш и цифрите на са невъзможни, но аз уточнявам да не би да си помислят хората че завършваш финанси и хоп 80 бона са ти в кърпа вързани. Повечето хора няма да ги видят и след 5 години стаж, а тия от най-добрите 0.1% ако отидат в САЩ в някоя инвестиционна банка може и по 250-300 бона да сгъват след някоя и друга годинка.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от Uspial »

Всички студенти са оптимисти докато не се сблъскат с реалноста. Кан Тангра е един от многото завършващи студенти. :D
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от troll »

бе то и при нас имаше един дет почна с 55 К!
Даже не беше завършил!
Синът на мажоритарния собственик и основател на фирмата!
Ма после прогресира. Не е останал на таз мижава заплата!
Така, че при нас хората със сежеп т.е. гимназия почват с 55 К! :D
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от filipne »

troll написа:бе то и при нас имаше един дет почна с 55 К!
Даже не беше завършил!
Синът на мажоритарния собственик и основател на фирмата!
Ма после прогресира. Не е останал на таз мижава заплата!
Така, че при нас хората със сежеп т.е. гимназия почват с 55 К! :D
Ерго, тези с университетско образование в Канада започват с 85к най-малко :lol:
Ма и на тях се мръщат, че има много възможности да правят по няколко стотин хиляди, които ги чакат ей там зад ъгъла :o
Та такъв ми беше пойнта де, че много неразбиращи нещо тука :D
Пойнта ми е, че много, ама много възможности за големи пари тука ей, нема шега :D
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от filipne »

Uspial написа:Всички студенти са оптимисти докато не се сблъскат с реалноста. Кан Тангра е един от многото завършващи студенти. :D
А, той си е заклет оптимист. Дано не се налага да си остане студент за да си запази оптимизма :rofl:
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от troll »

filipne написа:
troll написа:бе то и при нас имаше един дет почна с 55 К!
Даже не беше завършил!
Синът на мажоритарния собственик и основател на фирмата!
Ма после прогресира. Не е останал на таз мижава заплата!
Така, че при нас хората със сежеп т.е. гимназия почват с 55 К! :D
Ерго, тези с университетско образование в Канада започват с 85к най-малко :lol:
Ма и на тях се мръщат, че има много възможности да правят по няколко стотин хиляди, които ги чакат ей там зад ъгъла :o
Та такъв ми беше пойнта де, че много неразбиращи нещо тука :D
Пойнта ми е, че много, ама много възможности за големи пари тука ей, нема шега :D
Много си прав, значи, тука са парите!
Тоз същия пич пести две години и зе, че купи част от фирмата. и стана директор!
Ей, тва е!
Който си го може, си го може!
А сега още две години по-късно продаде дела си и отвори собствена фирма!
Май туй е истината!
Нема смисъл изобщо да се почва работа!Отваряш фирма и мангизите заваляват! :!:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от attilla »

filipne написа:
Uspial написа:Всички студенти са оптимисти докато не се сблъскат с реалноста. Кан Тангра е един от многото завършващи студенти. :D
А, той си е заклет оптимист. Дано не се налага да си остане студент за да си запази оптимизма :rofl:

Ха-ха-ха :D :D :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

Da синтезираме с две думи Трола, Хълката и Филипне:

" НЕ съжалявайте, че са ви скъсали на интервюто. Канада и така и така не става за живеене. Тук е като едно циганско гето, улиците гадни и мръсни, работите на разни индийци за по 12-13 хилки на година, и с магистърска степен няма да можете да взимате повече от 17 к на година - ПЪЛНА МИЗЕРИЯ.
Управия има само ако сте:
1. дете на директора...
2. от зъболекарската/лекарската/ държавната/на някой ордер мафията....
3. от 0.001% успешни студенти....
4. големи мрънкала и годишно ви стигат за живот и 5 хилки, то тогава ви остават чисти 7-8 от базовата и вечна заплата при индиеца...."

Ако нещо не съм разбрал правилно моля да ме поправите ;)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от filipne »

poumpy синтезирай си колкото щеш. Изводите ти пак не са верни.

То тва не е за учудване, щото се знае, че синтези, минтези и прочие глезотии не са много застъпени в денталните науки. Там едно е сигурно - като станеш дентален хигиенист и почваш от 50к независимо, че не си помирисвал университет :D Пък после денталните услуги били скъпи :D

П.С.
3. от 0.001% успешни студенти....
е на митето. Поне фактологията ти да е вярна за разлика от синтеза :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

filipne написа:poumpy синтезирай си колкото щеш. Изводите ти пак не са верни.

То тва не е за учудване, щото се знае, че синтези, минтези и прочие глезотии не са много застъпени в денталните науки. Там едно е сигурно - като станеш дентален хигиенист и почваш от 50к независимо, че не си помирисвал университет :D Пък после денталните услуги били скъпи :D

П.С.
3. от 0.001% успешни студенти....
е на митето. Поне фактологията ти да е вярна за разлика от синтеза :)
Е не е така ;) На митето е 0.1%, аз съм споменал 0.001%.
Че синтезите не са застъпени в денталните науки не е за чудене. До сега не ми се е случило да лекувам някого по синтези, точно обратното: изисква се ПЪЛНА история на заболяването, общо състояние, тестове и едва след това се поставя диагоза и се лекува. Дали е скъпо или евтино е много относително нещо. Масло и филтър във фирмен сервиз може спокойно да е 50-60 кинта на всеки 3 месеца. Почистване на зъбите може да се намери за 150, че даже и за много по-малко - питай хълката, ако не ми вярваш. Е явно е въпрос на приоритети, но според мен цените са съпоставими, а маслото на колата ми и здравето ми не са ;)
Заключено