Едно мнение за скъсаните

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от Kan_Tangra »

Абе може и Монреал да не е Мадрид, но наистина го има това с възпитанието и държанието на хората.

В това отношение Мадрид не е изключение, а по-скоро България е изключение за грубо, лошо, злобно и зависливо отношение към всички и всичко. Едва ли не е някакво селско геройство.

Не знам, сигурно само на селяните не им прави впечатление, или пък на тея, дето са нядянали тъмнокафявите очила в Канада (това като противоположност на розовите).

Аз лично бих емигрирал за 2 път в Мадрид, ако имах избор, и АКО намеря там подходяща работа и заплащане. Интересно е, обаче, че в ИТ компании съм имал колеги, които СА испанци и са емигрирали от Испания (в монреал). Не знам що така. А и да ги питам, едва ли ще ми дадат изчерпателен отговор.

Факт е, обаче, че като си бях най-обикновен БГ гражданин, Канада беше тази, която каза "ЕЛА", ето ти перм. карта, ето ти гражданство, ето ти безплатно образование. И ето че тук завърших 2ро висше, съвсем безплатно. Дори и се издържах със стипендията и със заплатите от стажовете през тия години.

Испания не помня да ми е предлагала такова нещо, ако ще и да е била империя на цялата Слънчева система навремето.
Та хайде да си говорим реалистично.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Аз лично бих емигрирал за 2 път в Мадрид, ако имах избор, и АКО намеря там подходяща работа и заплащане. Интересно е, обаче, че в ИТ компании съм имал колеги, които СА испанци и са емигрирали от Испания (в монреал). Не знам що така. А и да ги питам, едва ли ще ми дадат изчерпателен отговор.
Аз мога да ти кажа. Отвори сайта на monster за заплатите или payscale и виж какви са паричките за ИТ в Испания. А цените в Мадрид не са много по-различни от тези в Монреал.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

Нещо прясно от БГ:

Представяме ви без редакция цялата декларация на националистите.

[quote]За трета поредна година столицата ни ще стане арена на позорно зрелище. За трета поредна година централните и местни власти в страната няма да се съобразят с желанието на 99% от гражданите на България и ще позволят по софийските улици да манифестират открито извратени хора, натрапващи антиестествената си и антикултурна сексуална ориентация.

Въпреки всички реакции и възгласи, отправени от редица национално-патриотични организации, граждански сдружения, общественици, журналисти, Св. Синод на Българската Православна Църква и обикновени граждани, тази проява да не бъде позволявана, управляващите останаха глухи за техния призив. Те предпочетоха да клекнат пред исканията на шепа педерасти и няколко чужди посолства, вместо да се вслушат в гласа на тези, които са ги избрали и им плащат заплатите. Това обаче не бива да ни учудва.

Обществена тайна е, че целият държавно-политически апарат е превзет от хомосексуалисти, чиято най-голяма грижа е не добруването на Българският народ, а привилегироването на всякакви по вид малцинства - сексуални, етнически, религиозни и други, в ущърб на мнозинството от населението, състоящо се от нормални Българи.[/quote]
Ето това последното е невероятно :?: Какво значи това ????
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от loginn »

bttm написа:
Linko написа:Преди време нашият съфорумник jovani бе пуснал няколко снимки за олицетворение на мизерията в Канада.
Ето ги:
http://img13.imageshack.us/img13/8546/1000205ls.jpg
http://img683.imageshack.us/img683/1850/1000206y.jpg
http://img41.imageshack.us/img41/987/1000207k.jpg
http://img205.imageshack.us/img205/1897/1000208e.jpg
http://img706.imageshack.us/img706/4785/1000210.jpg
http://img98.imageshack.us/img98/9575/1000212k.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/7057/1000213n.jpg
http://img408.imageshack.us/img408/2578/1000215z.jpg
http://img175.imageshack.us/img175/76/1000217l.jpg
http://img709.imageshack.us/img709/456/1000218.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/5318/1000221v.jpg
http://img532.imageshack.us/img532/5044/1000223p.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/7344/1000226f.jpg
http://img196.imageshack.us/img196/8206/1000229o.jpg
http://img29.imageshack.us/img29/8775/1000231a.jpg
http://img260.imageshack.us/img260/9899/1000235t.jpg
Еййй, страшна цигания!!! За какво изхарчихме сума пари да се бутаме там? Ами сега!
Майтапа настрана, виждал съм подобни гледки и в италоговорящата част на Швейцария.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от emimilanova »

poumpy написа:Когато карам по улиците, често ставам свидетел на ДВЕ неша, които всеки път ми напомнят защ съм тук. Ще ги споделя пак с вас, пък всеки сам да си преценява, кое и как си струва.
1. Караш си и чуваш сирена на линейка/пожарна/полиция и ЧУДО, всички отбиват и спират за да направят път. хората ЦЕНЯТ човешкия живот и то на другия, освен и своя личен.
2. Караш и виждаш един жълт автобус. На него едни мигащи червени и жълти светлини. И всички коли спряли почтително на метри от него докато едни малки човечета тичат около него - хората ЦЕНЯТ човешкия живот на тези малки и беззащитни човечета.

Да, аз имам деца и понеже съм родител искам и се моля всеки ден да ги видя да пораснат и да се реализират в своя живот и да ме опази Господ, да трябва да ходя на погребение, както родителите на най-добрия ми приятел в България - на 18 годишнината на сина им.
Нека да е мизерия, нека да ми трябват години да съм пак там, където бях в БГ, нека ми е трудно, но нека да мога да живея в среда, където хората ценят човешкия живот.
Какво имаме да губим толкова в БГ ? Жилище ( че то няма къде да избяга, даже още по-добре, продай го и си купи нещо тук ), чалгата ( донеси си я на записи ), бъркотията ( загубвам я с удоволствие ), пенкелер специалистите ( колко е хубаво да ги загубим ), още ли да изброявам ?
Аз лично не мога да повярвам, че има хора, които искат да се върнат обратно там, наистина не мога да го разбера....
:y:
Само за сравнение - в БГ едно такси блъсна дете, пресичащо на пешеходна пътека пред училището на сина ми :o И какво му се случи на шофьора мислите !? Минава с 200 лв. глоба :fubar: Като запитах органите на КАТ как е възможно това, те ми отговориха - "Ми то детето не е умряло!" :envy:
А иначе, всеки е свободен да избира къде да живее и всеки се ръководи от приоритетите си в живота. Нашия приоритет са децата ни. Достатъчно ни беше си представим какъв ще е животът им в БГ и какъв би бил, ако израснат в Канада, за да се решим да емигрираме.
И не виждам как може някой, който няма деца или който има коренно различни ценности от моите, да ми казва дали трябва да се притеснявам, че не съм минала интервюто или не! :fubar:
Последно промяна от emimilanova на Пет Юни 25, 2010 8:08 pm, променено общо 1 път.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от martatabs »

Евала на такава цигания Линко,само като видя чистите улици на тази ''цигания'' и ми става ясно.Явно някой си нямат представа,какво е АДЖЕБА цигания.Живея в ж.к. където има цигани.Не е нужно да пускам снимки. ;) М/у другото снимките са добри.
дидо
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 6:30 am
Местоположение: Blainville,Canada

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от дидо »

вие какво нова тема "приказки под шипковия храст" ли отваряте.като пък толкова сте преуспели хайде поне един да излезе умен и да намери начин да се свърже с човека и да му помогне с каквото може.най важното според мен някой да ти даде добър съвет и да те ориентира правилно в дадена трудна сиуация.хайде размърдайте си преуспелите задни части,и помагайте на другите ,а не да се фукате колко сте...много бързо забравихте че първите години са трудни.нали за това е този форум да си помагаме защото сме българи,а не да правим нов прочит на "Бай Ганйо-до Чикаго и назад".
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от krimon »

emimilanova написа:Само за сравнение - в БГ едно такси блъсна дете, пресичащо на пешеходна пътека пред училището на сина ми :o И какво му се случи на шофьора мислите !? Минава с 200 лв. глоба :fubar:
пак за сравнение, преди две-три години, училищен автобус в Монреал сгази българче - момиченце на около 12 г., което слизало от автобуса. Беше доста сериозно пострадало, със счупен таз и т.н. В този форум имаше теми по въпроса, хора събираха пари, за да подпомогнат семейството му, посещаваха го в болницата ... Спомняте ли си го Маргинала :) Навсякъде стават такива работи. Шофьора никой не му е отнемал правата - тук не ги съдят.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от krimon »

дидо написа:вие какво нова тема "приказки под шипковия храст" ли отваряте.като пък толкова сте преуспели хайде поне един да излезе умен и да намери начин да се свърже с човека и да му помогне с каквото може.най важното според мен някой да ти даде добър съвет и да те ориентира правилно в дадена трудна сиуация.хайде размърдайте си преуспелите задни части,и помагайте на другите ,а не да се фукате колко сте...много бързо забравихте че първите години са трудни.нали за това е този форум да си помагаме защото сме българи,а не да правим нов прочит на "Бай Ганйо-до Чикаго и назад".
Нал' знаеш приказката: човек ако сам не може да си помогне и господ не може да му помогне. Откъде накъде трябва да се помага на непознати българи, само защото са българи. И още една готина българска приказка: на крива ракета и космосът й пречи ...
Съвети на новодошли имигранти се раздават в специализираните служби тук, които са безбройни.

голямо откритие направил автора на темата: че в Канада се започвало от 0-та и имало неща, които е загубил в България :worried: Пълно с невръстеници ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

krimon написа: Пълно с невръстеници ...
:y: :y: :y: :y: :y: :y: :y:

PS. Инциденти стават навсякъде и това съм напълно съгласен. Но в България няма правила и газенето на пешеходци не е "инцидент", а закономерност. Карането в кръв в алкохола е норма. Не ми се спори, всеки има право да вижда чашата наполовин пълна или наполовин празна, но в крайна сметка живеем с свободна страна. На който не му харесва да си вземе паспорта и един самолетен билет и да отиде там, където го чакат само него и позицията "цар" е свободна за заемане.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pamelaa »

На много хора не им харесва, но остават, борят се , полека лека си връщат стандарта от в БГ, после го минават и така.
Има мнго заблудени хора, че тук с кофти и нископлатена работа има по-висок стандарт от в БГ . От там според мен тръгват много разочарования. Причина за това са многото хвалби и избиване на комлекси от страна на емигранти на почивка в БГ какъв висок стандарт имат носейки пици тук вместо да работят добра работа в БГ.(което не е вярно - това го пиша за новите)
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от loginn »

krimon написа:пак за сравнение, преди две-три години, училищен автобус в Монреал сгази българче - момиченце на около 12 г., което слизало от автобуса. Беше доста сериозно пострадало, със счупен таз и т.н. В този форум имаше теми по въпроса, хора събираха пари, за да подпомогнат семейството му, посещаваха го в болницата ... Спомняте ли си го Маргинала :) Навсякъде стават такива работи. Шофьора никой не му е отнемал правата - тук не ги съдят.
Ясно е че стават навсякъде, но колко често стават в Чалгария, и колко често в Канада?
poumpy написа:Когато карам по улиците, често ставам свидетел на ДВЕ неша, които всеки път ми напомнят защ съм тук. Ще ги споделя пак с вас, пък всеки сам да си преценява, кое и как си струва.
1. Караш си и чуваш сирена на линейка/пожарна/полиция и ЧУДО, всички отбиват и спират за да направят път. хората ЦЕНЯТ човешкия живот и то на другия, освен и своя личен.
2. Караш и виждаш един жълт автобус. На него едни мигащи червени и жълти светлини. И всички коли спряли почтително на метри от него докато едни малки човечета тичат около него - хората ЦЕНЯТ човешкия живот на тези малки и беззащитни човечета.
Е щом не ги съдят и не им отнемат правата в случай на инцидент по тяхна вина и въпреки това се държат както пише poumpy, значи хората наистина имат съзнанието и културата, значи наистина пазят живота на другия. Точно в такава държава искам да живея и там да растат децата ми.
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от attilla »

Заглавие: Re: Едно мнение за скъсаните
От: дидо
Изпратено на: Съб Юни 26, 2010 11:11 am
До: attilla

Съобщение

абе човек,как се реши да споделяш лични неща в форума.не си ли разбрал че тук всичко е като на партийно събрание,всички говорят един през друг за да покажат колко са умни и видите ли колко са преуспели.и на мен тук не ми харесват много неща но найстина в сравнение с българия тук е по добре ,защото имаш ралични възможности.и ние сме от 4 месеца в канада и не ние лесно,най много ни липсва човек който да ни даде точен съвет в точния момент. поне сам видя че проблема не е с циганията в кварталите,а в това че бай ганйо си е бай ганйо дори и на другия край на света.
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от attilla »

Не са лични неща това, приятелю..., това го страда всеки в началото. Но голямото страдание за всеки Бай Ганьо е да избие комплексите си - аз това, аз онова...Кой ги ги е питал тия какво, как и къде поработват? Никой. Хубаво - нека си работят. И да са живи и здрави, защото иначе знаеш какво ги чака...Ама да обясняват на някой, който не е бил тука и не е виждал тия кокошарници, построени отпреди 100 години и да спекулират - това си е чиста Бай Ганьовска история. Да съм казал някъде колко съм зле или добре?! Никъде. Просто говоря истината, за да я знаят тези, които искат да идват. Не съм отварял и тема тук - опитах да успокоя една скъсана, която много, ама много се беше притеснила, че не е минала интервюто...., и за какво съжалява - за кокошарниците...Ако са я скъсали за ниво на език - офицера е преценил добре, че нямат необходимата подготовка за това, което ги чака тук..., без език си заникъде. На всички тия, които си отвориха вратите на гаражите, къщите и хладилниците, за да видим какво има вътре, ще кажа че това вече съм го виждал, виждам го и днес, виждам и какво има и в главите им... и се радвам за тях. Благодаря и за възможността да се огледам в очите на преуспелите /видяното там ми харесва все повече/, които без съмнение и в България са били такива и които без съмнение, също така биха намерили едно жилище в приличен квартал на въпросната дама, скъсана на интервюто, ако успее все пак да пристигне жената, дай и БОЖЕ!! НА ВСИЧКИ НОВОПРИСТИГАЩИ, ЩЕ КАЖА, ЧЕ БЛАГОДЕНСТВИЕТО ЩЕ ДОЙДЕ ЗА ТОЛКОВА ВРЕМЕ, КОЛКОТО ВИЕ САМИТЕ УСПЕЕТЕ ДА СЕ СПРАВИТЕ-СТРОГО ИНДИВИДУАЛНО Е, НО ПРИГОТВЕТЕ СЕ ЗА МИЗЕРИЯТА В НАЧАЛОТО И ОЧАКВАЙТЕ Я, ЗАЩОТО ВСИЧКИ МИНАВАТ ПРЕЗ ТОВА...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от filipne »

pamelaa написа:На много хора не им харесва, но остават, борят се , полека лека си връщат стандарта от в БГ, после го минават и така.
Има мнго заблудени хора, че тук с кофти и нископлатена работа има по-висок стандарт от в БГ . От там според мен тръгват много разочарования. Причина за това са многото хвалби и избиване на комлекси от страна на емигранти на почивка в БГ какъв висок стандарт имат носейки пици тук вместо да работят добра работа в БГ.(което не е вярно - това го пиша за новите)

Браво pamelaa ! Точно за това иде реч :y:
Заключено