Абитиби

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
neycheva
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 9:12 am
Местоположение: Montreal

Абитиби

Мнение от neycheva »

Моля ,всички които имат някаква информация за Abitibi-Témiscamingue да споделят. Става въпрос за какви са възможностите за работа ,обучение,начин на живот , цени на наеми и каквато и да е актуална информация.А бе ваобще струва ли си човек да се примести . Благодаря на всички отзовали се . :D :handshake:
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Абитиби

Мнение от JennyAnyDots »

Тук има официална и доста актуална статистика и данни за региона, ако това може да ти помогне.

http://www.mdeie.gouv.qc.ca/fileadmin/c ... mingue.pdf

Ако не си фен на девствената природа или фермер или златотърсач... бих казала, че перспективите не са блестящи. Евтино, но бедно. Или пък бедно, но евтино (риба, ама цаца... цаца, ама риба! :) )

А темата не е ли по-подходяща за "провинция Квебек"? Освен ако не си следващото превъплъщение на Батето :)
neycheva
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 9:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Абитиби

Мнение от neycheva »

Благодаря ти за информацията. И моля модераторите или който се занимава с тзи неща да сложи темата където и е мястото .Ако съм сгрешила моля за извинение, защото това ми е първата тема която пускам и нещата не са ми много ясни , но за напред ще внимавам повече.Благодаря
neycheva
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 9:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Абитиби

Мнение от neycheva »

Какво става никой друг ли няма информация по темата.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Абитиби

Мнение от pumpy »

Ако погледнеш къде е на картата Абитиби ще разбереш защо нямаш особено много отговори. Официално 90% от канадците живеят на 100 мили от южната граноца на страната. Шикутими не се вписва в тази зона, а и все си мисля, че процента на българите живеещи на 100 мили от границата е 99.9 ;)
Аватар
cherna_perla
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 6:14 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Re: Абитиби

Мнение от cherna_perla »

Мои познати ходиха 2008 год. в Амос,за пробен период за работа в една фабрика за бира,е не на поточната линия :) ,мениджьр щеше да е мьжьт,та средата им беше харесала,красиво,наемите били доста ниски.Не започнаха работа,защото не се разбраха за заплатата,но преди време имаше сьфорумка от там,бьлгарка,която преподаваше в университет доколкото си спомням,потьрси с тьрсачката из форума,беше писала интересни неща.Успех.
28.12.07-док.за виена
24.04.2008 покана за интервю
25.06.2008-15.00 интервю-успешно
13.08.2008 док.за букурещ
25.09.2008 баркодове
29.09.2008получени медицински
17.10.2008 направени медицински-7.11-ОК
29.12.2008 покана за виза
11.02.2009ВИЗИ
Публикувай отговор