Медицински изследвания за многократна посетителска виза?!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Медицински изследвания за многократна посетителска виза?!

Мнение от DIMELBE »

Здравейте, кандидатстваме за пореден път за посетителска виза на едната от бабите - става въпрос за многократна виза (вече са ни издавали такава и множество еднократни и е нямало никакъв проблем).
Бабата в момента е в България и за наше най-огромно учудване е получила писмо с формуляри за медицински изследвания. На някой от Вас случвало ли му се е подобно нещо?!
Благодаря предварително за отговорите.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Медицински изследвания за многократна посетителска виза?!

Мнение от bp_de »

Дигни тел и питаи в посолството .....
Аз досега само такива визи имам и никога не са ме карали да правя медицински -дано и да не ме карат де.
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Re: Медицински изследвания за многократна посетителска виза?!

Мнение от nini »

Да, на свекърва ми и искаха, преди 2 години. Прави си прегледа във Вита и после си чака резултатите. И тя беше имала 1-2 еднократни визи преди това и молбата и беше за многократна. В момента на майката на една колежка, рускиня, искат.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Медицински изследвания за многократна посетителска виза?!

Мнение от DIMELBE »

bp_de написа:Дигни тел и питаи в посолството .....
Аз досега само такива визи имам и никога не са ме карали да правя медицински -дано и да не ме карат де.
- естествено, че го вдигнахме телефона :) , но да говориш с агент в посолството е невъзможно, можеш да контактуваш с тях или по факс или по мейл - написахме мейл и чакаме отговор, просто исках да науча има ли много подобни случаи?! Проблемът при нас е, че не можем да си позволим забавяне на процеса с още 1 месец, но какво да се прави......
Мерси
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Медицински изследвания за многократна посетителска виза?!

Мнение от delisted_2 »

Моята баба взе многократна преди 2 години но не са я карали да минава медицински. Явно е нещо ново. Все пак тя мина преглед тук за удалжаване на визата тази пролет но то това си е задалжително. Интересно дали ще я карат да минава отново като кандидатства следващата година за нова многократна. Тези прегледи колкото са безсмислени толкова са и скъпи.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Медицински изследвания за многократна посетителска виза?!

Мнение от DIMELBE »

Значи от Букурещ ни обясниха за тези медицински, че се изискват по осмотрение на агента разглеждащ процедурата. Можело да ги поискат и при еднократка и многократна виза, често пъти се изисквали, когато лицето-demandeur e оставало в Канада повече от 6 месеца. Явно отново се намесва субективизма при разглеждането на молбите - на късмет е всичко както се казва.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Публикувай отговор