Монреал или Квебек-град

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Монреал или Квебек-град

Мнение от sisi78 »

Здравейте,
От няколко дни сме изправени пред дилемата ???Монреал или Квебек-град??? Определено се бяхме насочили към Квебек, но в един форум прочетохме ето това:
"1. Много красив, много спокоен и много малък град.
2. Зимата продължава до края на Май и началото на Април.
3. Няма представители на различно етноси характерно за Монреал. Определено Квебек е "бял град".
4. Цените на наемите са доста по-ниски.
5. Явен расизъм спрямо емигрантите.
6. Перфектен френски за каквато и да е работа, пък и дори да го знаеш пак няма да я полчиш ако не се казваш Жан Пиер.
7. И ... работа няма. В това отношение е много трудно."
Наистина ли са такива расисти и не приемат емигрантите? Ще сме ви признателени, ако някой може да ни каже, дали има някакъв опит или впечатления от живота в гр.Квебек.

Благодаря
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от Koko »

Поради долните 3 причини, мисля отговора е ясен - по-добре вървете в Монтреал.
sisi78 написа: 5. Явен расизъм спрямо емигрантите.
6. Перфектен френски за каквато и да е работа, пък и дори да го знаеш пак няма да я полчиш ако не се казваш Жан Пиер.
7. И ... работа няма. В това отношение е много трудно."
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от Julian_04 »

И аз така смятам! В Монреал хората са по-толерантни, защото са свикнали с имигрантите. Ако знаете английски и френски на средно ниво са ви отворени много врати....и има повече работа...На мен лично в началото, понеже френският не ми беше много добър много ми помагаше, че като се запъна ми обръщаха на английски. Това в Кебек-сити не може да ви се случи! :)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от demococcus »

Доста сериозно се чуда дали да не дам пари на някой да хакне сайта на имиграсион канада и да вмъкне там следния ред: Преди да започнете процедурата, сменете си името на Жан Пиер.
Приемам критиката. :angel:
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от calculator »

demococcus:
"Доста сериозно се чуда дали да не дам пари на някой да хакне сайта на имиграсион канада и да вмъкне там следния ред: Преди да започнете процедурата, сменете си името на Жан Пиер."
С твое позволение, имам по-добра идея.
Да поспреш с изхвърлянията си и да си смениш името с
"модератор, пишещ по темата".
А с Жан Пиер и странностите му ще се запознаеш тук на място.
Потрай.
Може и да останеш силно изненадан.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от IRA »

Кой е Жан Пиер?
По въпроса. Аз избрах Монреал. След 7 години тук френския ми е по зле отколкото, когато кацнах н алетището и това малко ми пречи, но се преживява.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от Julian_04 »

IRA написа:Кой е Жан Пиер?
По въпроса. Аз избрах Монреал. След 7 години тук френския ми е по зле отколкото, когато кацнах н алетището и това малко ми пречи, но се преживява.
Как така??? Не контактуваш ли с франкофони(ки)??? Ела да mе видиш сега как говоря, Льо! :D :D :D
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от IvHaydu »

IRA написа:Кой е Жан Пиер?
По въпроса. Аз избрах Монреал. След 7 години тук френския ми е по зле отколкото, когато кацнах н алетището и това малко ми пречи, но се преживява.
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от kill_u »

Халифакс е също малък град в сравнение с Монтреал Истина е обаче че до сега не съм срещнал неприязън към мен по какъвто и да е бил повод
Така че всичко зависи от вас дали сте настроени да правите компромиси или не
От друга страна по малките градове предлагат повече възможности да си намериш първоначална работа стига да не си много претенциозен В големия град за нископлатената работа аплайва куцо и съкато, а в по малкия град за такава се хващат само емигрантите като нас Местните рядко се захващат с каква да е работа
Не забравяйте, че доста от тях предпочитат да седят на социал вместо да мият чинии, така че не се притеснявайте важдното е да имате къде да стъпите отначало
kavaka
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 11:02 pm
Местоположение: Ville de Québec

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от kavaka »

kavaka написа:...Izviniavam se za latinicata...
Модератор: Няма смисъл да се извиняваш. Най-добре е просто да пишеш на кирилица. Имах намерение да го препиша вместо теб, но после реших, че пост написан с такъв тон не заслужава това усилие.
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от sisi78 »

Благодаря много за отговорите. Щеше ми се да прочета и някое мнение на хора живеещи в гр. Квебек, но явно те не посещават форума много, много. Ние се бяхме спряли на Квебек, защото сме с малко дете и ни се иска да избегнем лудницата в Монреал. Относно работата и дискриминацията: живяхме 6 години в едно малко градче в САЩ и работа имаше за всички, които имаха желание да работят. Разбирасе колегите ми в началото се държаха малко резервирано, но след като ме опознаха вече не им правеше впечатление акцента ми и дори ми се оплакваха от емигрантите без да осъзнават че и аз бях такава. Но това беше в САЩ.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от IRA »

Ако живеете на западната част на острова или на южния и северния бряг , няма да има лудница. САщ е различно, а и за град Квебек ще ви трябва доста добър френски.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от sisi78 »

IRA написа:Ако живеете на западната част на острова или на южния и северния бряг , няма да има лудница. САщ е различно, а и за град Квебек ще ви трябва доста добър френски.
И ние сме чували че на West Island e приятно да се живее. Даже си харесахме едни апартаментчета в Pointe Claire. A пък нали и западната част е англофонска, там ще се чувстваме по-удобно докато понаваксаме с френския :lol:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от Kan_Tangra »

Не виждам какво общо има квартала с говоренето на езици, наваксването или ненаваксването на английски, френски и тн.
Тук не е като в бг да си пиеш ракията и салатата всяка вечер със съседите.

Наистина не виждам с кой ще си говориш в квартала. Освен с някоя баба, докато чакаш на касата в магазина.

Освен това се чудя за вас единствения критерий за квартала по който ще избирате, "тихост" ли е?
Има множество други критерии, инфраструктура, отдалеченост от работа, център, училища, университети. По-малко трафик по възможност и тн и тн и тн.
Едно е да пътуваш на ден по 2 часа, друго е да пътуваш на ден по 30 минути. На мен понякога ми се налага и кръстосвам монреал по 3 пъти на ден. Ако живея някъде извън острова подобни луксове са абсурд.

А и "тихостта" е ужасно относително понятие, защото зависи дали си в къща, блок, бетонен блок, колко са ти съседи, какви са и тн и тн.
Аз шум по улиците не съм виждал ...
Шумно е като идеш на дискотека, или пък като петък вечер идеш на Кресънт стрийт или сент Дени.
В който и да е квартал в града (освен суперцентъра) шум няма никакъв.

Като излезеш от колата си в единия случай ще има 2ма случайни минувача на пресечка дълга 150 метра, а в другия случай ще има 0 човека. Е, по-безшумно ще е с 0та човека, спор няма. Ама дали си струва да минаваш мост със задръствания всеки път като искаш да стигнеш до някъде?

А квебек град е абсолютно безумие. Но не съм живял там и не мога да коментирам подробно. А наемите ще са по-евтини със 100ина $ на месец. Това е нищожно малка разлика.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Монреал или Квебек-град

Мнение от Julian_04 »

Абсолютно съм съгласна с Kan_Tangra! Предградията не са за нови имигранти! Отдалечени са! Задължително имате нужда от 2 коли. Социалните контакти не са чести, така че не можете да учите език по тоя начин. Спокойно е, но за хора, които са си надмогнали на масрафа. Да не говорим, че няма езикови курсове и class d'accueil за децата, така че ако искате деня да ви минава в безумно пътуване ...Моля! :(
Публикувай отговор