За новопристигащи в Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

За новопристигащи в Монтреал

Мнение от radkoT »

За тези които нямат кои да ги чака на летището а и не искат да ползват такси от 29 март 2010 ще има вече експресен автобус 747 от летището до центъра на града .
Повече информация тук:
http://montreal.about.com/od/gettingaro ... xpress.htm
http://www.stm.info/English/info/a-747.htm
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: За новопристигащи в Монтреал

Мнение от IFF »

Това не е за новопристигащи,а за туристи.
TomSawyer
Мнения: 179
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 12:54 pm

Re: За новопристигащи в Монтреал

Мнение от TomSawyer »

Аз дори ползвах градския транспорт с куфарите за 1 час се добрах от летището до оутремон при първия сняг. Зависи от нагласата дали ти се харчат 60-70 излишни долара. If there s a will there s way.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: За новопристигащи в Монтреал

Мнение от IFF »

TomSawyer написа:Аз дори ползвах градския транспорт с куфарите за 1 час се добрах от летището до оутремон при първия сняг. Зависи от нагласата дали ти се харчат 60-70 излишни долара. If there s a will there s way.
Сам или с деца на врата?Това променя доста нещата.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За новопристигащи в Монтреал

Мнение от pumpy »

Семейство с две деца. Около 15 часа полет, имиграционни, багаж, митници. И накрая автобус, метро, автобус - за 28 долара общо. Това е БЕЗУМИЕ.
Аз дойдох сам с 2 куфара и ръчен. Много добър приятел ме чакаше на летището и си с прибрахме с градски транспорт. Аз не виждам, между другото разлика между старата линия с прекачване на Дорвал и новата директна такава. Та пак на пътуването - двама мъже с 2 куфара и ръчна чанта е ОК. Когато пристигнах втория път със 1 дете и жена ми си взехме 2 таксита - едното с куфарите, ние във второто - общо 60 кинта в 11 вечерта. Не мисля, че бих мигъл да ги подложа, а и себе си на автобус, метро, автобус по това време.....но всеки си избира - хувабо е да се знае и има информация ;)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: За новопристигащи в Монтреал

Мнение от demococcus »

И аз благодаря за инфото. На мен ще ми е полезно.
sirena
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2006 5:17 pm
Местоположение: Zapaden Montreal

Re: За новопристигащи в Монтреал

Мнение от sirena »

Благодаря за информацията :y: сега вече като се прибирам от БГ няма да се налага да ангажирам някои да ме посреща
Публикувай отговор