Хора дайте малко съвет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
TomSawyer
Мнения: 179
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 12:54 pm

Хора дайте малко съвет

Мнение от TomSawyer »

Значи направих една глупост купих си кола карам без книжка от 2 месеца днес минах теорията и в сряда пак от глупост се записах на роад теста. Значи ако можете да ми подскажете как да отида на изпита с моята кола и да ги излъжа че естествено не карам изобщо и второ ще го държа в Хенри Бюраса или там каквото е ако някой е имал изпит в този квартал да ме опъти къде как и какво ще ме тормозят тея лоши хора. По принцип съм шофьор от 4 години и нямам проблеми но ви питам за особеностите на канадския роад тест специфично
Ще съм ви благодарен ако наистина ми дадете съвет а не почнете да ми се подигравате защото съм на 22 и съм много чувствителен :D ... за печелившите ще има питие ....
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от klisurov »

TomSawyer написа:... как да отида на изпита с моята кола ...
Става, само и единствено, ако колата ти има "два комплекта педали".
Това е сериозно, т.к. това е условие (освен ако не са го променили последните няколко месеца) към автомобила за изпита.
Съветът ми е: Свържи се с Марио (има му координатите във форума) и се уговори за един час кормуване с него. Ще ти обясни не малко "тънкости" (аз шофирам от 1991, шофирал съм в Европа, вкл. и Англия, Азиатската част на Турция, САЩ и Канада, но не съжалявам за платения при Марио час. При мен изпитващия започна с думите: Дай да видим сега как спазваш правилата. Реално не се вълнува умееш ли да шофираш, а спазваш ли всички изисквания от правилника. Мен лично ме влудява начина на престрояване с бекрайното оглеждане, но на изпита е повече от задължително.
Ако Марио не може да ти осигури кола за изпита, има места, от където да наемеш автомобил специално за изпита.
Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от IFF »

Кола можеш да си наемеш и от сак-а,обаче без инструкции за местните тънкости на изпита, няма да го вземеш.И аз препоръчвам Марио.
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от dart vador »

Аз съм ходил с моя кола и книжката ми от беше с изтекъл срок. Никой не ме пита как съм отишъл. Само изпитващата провери светлините, мигачите и ръчната. Може да кажеш че някой те е закарал и после си е отишъл. Иначе за правилата е добре някой да ти ги обясни и докато караш да ти каже дали ги спазваш. Това беше преди 3 години.
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от klisurov »

IFF написа:Кола можеш да си наемеш и от сак-а,обаче без инструкции за местните тънкости на изпита, няма да го вземеш.И аз препоръчвам Марио.
Предварително моля, да не се приеме като заяждане: SAAQ коли не предоставя. Дава списък с адреси, където може да си наемеш кола. Може също да вземеш и тренировъчни часове. Съпругата ми ползва услугите на една от тези фирми.
Аз лично, по причини, че Марио беше зает, ползвах услугите на една от руските авто-школи.

Пак повтарям (не е заради :beer: ), че изпита е най-вече доколко спазваш правилника. Задно успоредно паркиране може да го направиш от трети опит, но важното е да го направиш "по устав".

Успех и повечко късмет!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от IFF »

Не искам да подвеждам никого,в някаква стара тема мисля че го бях чел.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от iliana »

След като си минеш листовките ти издават лърнър'с лайсенс с който имаш право да караш с придружител. Така че спокойно можеш да си отидеш с твойта кола и да кажеш че си дошъл с придружител.
With your learner's licence, you can drive on the road accompanied by a driving instructor during the mandatory driving course or with an accompanying rider outside the driving course. This is where you will acquire the practical skills required to drive a passenger vehicle.

When driving outside the course, you must be accompanied by a person who has held a valid passenger vehicle driver's licence for at least two years, and who is able to provide assistance and advice. A probationary licence holder may not serve as an accompanying rider.
Освен това ако имаш книжка от България можеш да караш с нея 90 дни след като си се заселил в Квебек, така че ако не са минали 90 дни пак си легален защото имаш валидна шофьорска книжка от друга държава.
New residents who hold a valid driver's licence issued by their jurisdiction of origin may drive the corresponding class of vehicle their licence authorizes: a passenger car, a motorcycle, or a moped for the first 90 days following their arrival in Québec.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от Koko »

klisurov написа:Става, само и единствено, ако колата ти има "два комплекта педали".
Това е сериозно, т.к. това е условие (освен ако не са го променили последните няколко месеца) към автомобила за изпита.
За пореден път се убеждавам колко са различни някои изисквания в различните провинции - в Онтарио не е нужно колата с която се явяваш на изпита да има втори комплект педали.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от iliana »

Това с втория комплект педали са глупости на търкалета.
Няма такова изискване.
Ето ги изискванията спрямо колата:

Road test vehicle
The SAAQ will not provide you with a passenger vehicle for
the road test. It is your responsibility to report to your road
test with a vehicle in good mechanical condition. If you rent
a vehicle, you will be required to show the rental contract or
payment receipt before taking the road test.
Regardless of the vehicle used, you will not be allowed to
have any passengers or pets in the vehicle during the road
test.
The driving examiner will ask you to install a removable sign
on the roof, displaying the words “Examen de conduite.”
This sign is provided by the SAAQ.
10
Passenger vehicle components checked
by the SAAQ driving examiner
■ general body condition
■ tire condition
■ headlights
■ brake lights, including eye-level brake lights
■ turn-signal lights
■ windshield, side windows, rear window and mirrors
■ doors
■ horn
■ seat belts
■ muffler
■ headrests
■ parking brake
■ speedometer
■ other components depending on weather conditions
A vehicle that is not found to be in good mechanical
condition cannot be used for the road test. You must
then make a new appointment.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от JoroF »

TomSawyer написа:Значи направих една глупост купих си кола карам без книжка от 2 месеца днес минах теорията и в сряда пак от глупост се записах на роад теста. Значи ако можете да ми подскажете как да отида на изпита с моята кола и да ги излъжа че естествено не карам изобщо и второ ще го държа в Хенри Бюраса или там каквото е ако някой е имал изпит в този квартал да ме опъти къде как и какво ще ме тормозят тея лоши хора. По принцип съм шофьор от 4 години и нямам проблеми но ви питам за особеностите на канадския роад тест специфично
Ще съм ви благодарен ако наистина ми дадете съвет а не почнете да ми се подигравате защото съм на 22 и съм много чувствителен :D ... за печелившите ще има питие ....
Мене ми не е ясно защо толко дьржиш да се явиш с твоита кола ,една глупост си направил вече .слушаи какво ти пее радиото да минеш от раз ,а не като мене 4 пьти .мини с кола на школа ,училище или каквото и да е там ,плати си и ще спестиш .Може и с кола без два чифта педали,ама има един нюанс ,като нема спирачка ,изпитващия нищо не може да направи ,освен да се богу моли да го докарат жив от теста ,особено ако го вози некои чаршаф или дрьпнатите очи .има и загинали проверяващи .та кога има спирачка проверяващия е по спокоен ,а и друго си е да се явиш от училище .а иначе оглеждането му е маиката ,и колко по дебилно караш по има шанс да вземеш книжка от раз.и требе да се спазват правилата точ в точ,тарикатльците после .това е специфичното ,спазване на правилата .и знака стоп е много важен ,там кьсат много искат да спреш и да се види че си спрел и сисе огледал.....сопри се ,опули се ,одзвери се и ако нема никои прецепи напреко....как викат сьрбите
аз да бех ченге и да те гепим без книжка ,че ти се види тесен окрьга ,това че си чуствителен как да го разбирам ,кат предупреждение ,лично мене ми е през оная работа .
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от troll »

TomSawyer!
Щом си караш и не те спират значи знаеш как да караш!
Остава само поведението вътре в колата!
1.Винаги си върти главата! На стоп .На прелез. На кръстовище. На пешеходна пътека. На завой(гледай за велосипедисти)
2. На стоповете спирай, а не маркирай спиране!
3. Като извършваш каквато и да е маневра, я върши бавно и сигурно.Можеш да почнеш отначало.
4. Ако това ще те направи по-уверен можеш да се видиш с Марио, Владислав или който друг ти харесва.
5. Като се движиш назад не се обръщай, а се води по огледала и си върти главата на всички страни. Не зная защо тук не долюбват да се завъртиш и да гледаш назад.
Успех и хич да не ти пука! :y:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от IRA »

Koko написа:
klisurov написа:Става, само и единствено, ако колата ти има "два комплекта педали".
Това е сериозно, т.к. това е условие (освен ако не са го променили последните няколко месеца) към автомобила за изпита.
За пореден път се убеждавам колко са различни някои изисквания в различните провинции - в Онтарио не е нужно колата с която се явяваш на изпита да има втори комплект педали.
В Квебек също :rofl: Клисуров не знам от къде я черпи тази информация. Също така SAAQ дават коли под наем, но при тях е по скъпо.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
TomSawyer
Мнения: 179
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 12:54 pm

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от TomSawyer »

Мерси че ме окуражихте ще прегледам точно всички изисквания You tube преди изпита. За Марио знам бих се посъветвал с него дори му имам телефона(защото мислех да изкарам книжка преди да си купя кола Ма тя Ква стана) но както казах от страх да няма дати чак за след 3 месеца и реших да я взема тази дата за утре ... ако мине номера мине. Ако не ще се кара с инструктор няма начин не ми е за парите просто да се уговарям от днес за утре в Канада с някой мисля че не върви номера тук така. а и аз нямам много време. Ако сте карали в хенри бюраса може ли да ми кажете къде долу горе ще ме забият.

П.С. че съм чувствителен ще рече че ми е тъпо като някой тръгне да се заяжда с друг за глупости особено като не се познават и най лошото като сме българи един с друг. За това и съм много щастлив от вниманието което сте ми обърнали. Ако съм го взел всички на по бира в нас .... в четвъртака ако не съм пак.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от emimilanova »

Ако си минал теоретичния тест на език, различен от френски или английски, задължително трябва да се явиш с кола с 2 комплекта педали. На мен ми искаха - пишеше го на документа, който ми дадоха след теорията и като си запазвах час за практичния, също ми го казаха. Това беше преди 6 м.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Хора дайте малко съвет

Мнение от iliana »

Прегледай и тази тема, в нея са раздадени много акъли
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 19&t=30738
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Публикувай отговор