Въпрос за консумацията на ел. енергия

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от iveta333 »

Привет! Днес ми пристигна фактурата от Хидро Кебек-за 30 дни-3600 кВт :o и нещо ми се обърка математиката...Та си задавам въпроса какво сме правили, че да изразходваме по 120 кВт на ден? Някой ако може да ми помогне в смятането :?:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от iliana »

И защо мислиш че някой друг освен теб знае какво и как си харчила?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от teomat.com »

iveta333 написа:Привет! Днес ми пристигна фактурата от Хидро Кебек-за 30 дни-3600 кВт :o и нещо ми се обърка математиката...Та си задавам въпроса какво сме правили, че да изразходваме по 120 кВт на ден? Някой ако може да ми помогне в смятането :?:
Информацията, която си дала е малко за да намерим правилния отговор. Защо за 30 дена? обикновено са за поне 2 месеца. При нас за предишните 65 дена е 3500 квата. Погледни в разпечатката си колко сте платили миналата година за същия период, ако сте били в това жилище разбира се. Може и жилището ви да е с лоша изолация, като на една приятелка, която беше на първия етаж над гаража който не се отопляваше и сметките и стигаха до 300$ на месец в студените месеци, а в тях беше като в хладилник.
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от radkoT »

iveta333 написа:Привет! Днес ми пристигна фактурата от Хидро Кебек-за 30 дни-3600 кВт :o и нещо ми се обърка математиката...Та си задавам въпроса какво сме правили, че да изразходваме по 120 кВт на ден? Някой ако може да ми помогне в смятането :?:
Колко ти е била консумацията предишните месеци ?
И си задаваите малко по правилно въпросите ,тва е все едно като оня циганин дето питал друг циганин " Кои ми сра в гащите ? " :rofl:
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от iveta333 »

Това ни е първи месец в тази квартира( 5 1/2 ) и за първи път получаваме сметка за 1 месец.Температурата я поддържахме около 20-22 градуса и ми се сториха прекалено много киловатите.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от pumpy »

моите 5 цента:
аз съм живял в 5 1/2 и съм плащал около 130 долара на месец за зимните месеци и около 70 за летните - средно по 90 кинта на месец.
Не си спомням киловатите и не мога да ги коментирам, но ако имате малки деца и миялна машина, това определя по-големия разход на топла вода, която пък увеличава сметката за ток, съответно....
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от delisted_2 »

Най-добре се обадето в Хидро-то и поискайте информация за предната година за да се види консумацията по месеци. Вие проверихте ли показанията на електромера като се нанесохте? Много е вероятно предният наемател да се е изнесал без да плати и сега ви стоварват всичко на вас. Иначе този който е записал данните може да се е "объркал" и да е записал повече. Проверете показнията за да се убедите че цифрите отговорят. Обикновено объркването става през зимните месеци така че да се плати повече по скъпата тарифа. След това може да се окаже че следващата фактура е за 50 Кв за 60 дни та да се изравни с реалното показание.

Успех!
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от Потребител »

И ние сме в 5-1/2 , но по-отдавна и плащаме сравнима сума. Стигали сме до над 500$ / 2 мес. зимно. Един електрически радиатор е м/у 2 и 4 kW/h. Значи само 2 ако работят 20 часа ти правят консумацията.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от demococcus »

А може ли да използвам темата за да попитам каква е цената за киловат-час най-общо? Има ли разделяне на дневна-нощна и т.н.?
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от nini »

iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от iveta333 »

Днес ще проверим данните от електромера и ще видим.А тарифите са следните:
За отчетен ден ти смятат по 0,4064 $
За първите 30кВт на ден по 0,0545 $
За всички останали кВт по 0,0746 $
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от janyz »

Аз също бях шокиран от сметката си - за 63 дни 3830 kW (за 4 1/2 ) при положение че 1 седмица съм отсъствал . нямам миялна сушилня и включвам само 2 радиатора. В сравнение с познати това е неоправдано висока цифра !!!
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от IRA »

Най-добре си проверете електромера, да не би да правят някакво изравняване. Преди бяхме в триплекс и електромера беше в кухнята. Нямаше как да го проверят ,ако не съм си вкъщи ни оставяха едно листче ние да си попълним разхода и им го пращахме. Покрай това ги забелязах ,че не идват на всеки 2 месеца да засичат. Понякога ти пращат бележка с предполагаемата количество дето си изхарчил , на базата на миналата година, на следващото отчитане изравняват.
Имайте предвид, че разхода много зависи от типа на сградата, също така на кой етаж е апартамента. В триплекса плащахме също толкова ток, колкото плащаме сега в по - голям апартамент, а имаме и сушилня , малко дете и тока поскъпна.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от optics »

iveta333 написа:Привет! Днес ми пристигна фактурата от Хидро Кебек-за 30 дни-3600 кВт :o и нещо ми се обърка математиката...Та си задавам въпроса какво сме правили, че да изразходваме по 120 кВт на ден? Някой ако може да ми помогне в смятането :?:
Същото нещо ми се случи и на мен.
Най-вероятно не са 3600 а само 600.
Тоя дето е отчитал му се е сторило че десетките хиляди са с едно на горе, а те все още не са.
(Аналогов електромер. Виж ако е цифров е много трудно да се сбърка, но не невъзможно)

Какво направих аз:
Обадих им се и викам - вижте ся, това е невъзможно. (става дума за Хайдро Би-Си, но това е без значение)
За голямо мое учудване, който се бях приготвил да доказвам със сметки как трябва фурната да ми е включена
24 часа (освен всичко друго) за да се навърти такава сметка, ония въобще не се учудиха и не се наложи нищо да доказвам.
Разбрахме се да замерят следващите два месеца и после да ми пишат старата сметка средно същия разход който е
показало измерването. Това те го предложиха.
През цялото това време нищо не плащах.
Накрая се доказа че са сбъркали и платих колкото показа измерването.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Въпрос за консумацията на ел. енергия

Мнение от troll »

Все пак е доста туй 3600 за 30 дни. Поне да беше зверски студ през отчетния период та да си каже човек: "Ама поне ни беше топло!"А таз зима не се забелязва такова нещо.
Какво да правим?
1. Вие би трябвало, като сте влизали в квартирата и сте прехвърлили електромера на ваше име да сте видели неговото показание.
2. Отивате да го видите сега. Ако драстично се различава от изпратената ви сметка дигате телефона на ХидроКебек.
3. Ако всичко е точно пак вдигате телефона, но вече с друго искане. Да дойде техник да провери електромера.
4. Ако електромера е достъпен, можете да направите експеримент и да го засечете един ден.
5. Ако сте в дуплекс,триплекс вижте към кой е стълбището.
Аз избягвам всичко туй като се автоевалюирам.Направил съм си досие на сайта на хидрокебек и като дойде време за отчитане ми става достъпна възможноста сам да си попълня показанието на електромера.Което и правя и винаги плащам реално, а не усреднено. Искам аз да контролирам моите си неща. Във всички нови жилища съм контролирал първите дни дневния разход, след туй седмичния разход на електро енергия.
Нали е ясно, че среден разход 120 kW значи дни с 150-160 ... а да не би да имате много растения в къщи и да ги греете с живачни лампи? |(
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Публикувай отговор