счетоводство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

счетоводство

Мнение от Таня »

Ако някой е учил счетоводство в Bois de boulogne, може ли да сподели мнение. Става въпрос за АЕС. Мерси предварително!!!
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: счетоводство

Мнение от Bubi »

Аз завърших АЕC "Comptabilité financière informatisée" в Bois-De-Boulogne през декември 2008. Какво по-точно те интересува? Всъщност ако никой друг не се интересува можеш да ми пишеш на лични.
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: счетоводство

Мнение от Chockey »

Да помоля и аз за малко помощ... Бакалавърската ми степен е Туризъм, а магистърската е Международна икономика. Все повече се замислям да се насоча към счетоводството, защото е доста ясно и конкретно и доколкото разбирам е сравнително търсена професия. Сега идва момента с доучването. Основните принципи на счетоводството са ми пределно ясни, но на практика не съм осчетоводявала документи, не съм работила със счетоводен софтуеър. Искам да запиша някаква магистратура по счетоводство, но не мога да се ориентирам. Програмите, които откривам в McGill и Concordia са по-общи: Economics, MBA и т.н. Тези, които са конкретно счетоводство не са магистърски, а са някакви Graduate Diploma и т.н. Моля дайте съвет за магистърска програма, конкретно свързана със счетоводство и по възможност на английски. Мерси предварително
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: счетоводство

Мнение от Koko »

Chockey написа:Да помоля и аз за малко помощ... Бакалавърската ми степен е Туризъм, а магистърската е Международна икономика. Все повече се замислям да се насоча към счетоводството, защото е доста ясно и конкретно и доколкото разбирам е сравнително търсена професия. Сега идва момента с доучването. Основните принципи на счетоводството са ми пределно ясни, но на практика не съм осчетоводявала документи, не съм работила със счетоводен софтуеър. Искам да запиша някаква магистратура по счетоводство, но не мога да се ориентирам. Програмите, които откривам в McGill и Concordia са по-общи: Economics, MBA и т.н. Тези, които са конкретно счетоводство не са магистърски, а са някакви Graduate Diploma и т.н. Моля дайте съвет за магистърска програма, конкретно свързана със счетоводство и по възможност на английски. Мерси предварително
Това което бих те посъветвал е да се ориентираш към професионалните програми: CA, CGA, CMA, дори и американската СРА или британската, която всъщност наблага на международните стандарти - АССА.

Освен това, имай предвид че професионалните програми са насочени за хора които работят и ученето е допълнително, в това отношение съвета ми е - гледай да намериш правилния баланс между трупане на стаж по специалността и напредване с ученето. Например човек със завършена магистратура или професионална програма (която в доста отношения си е магистратура) но без ден трудов стаж по специалността доста трудно ще си намери работа.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: счетоводство

Мнение от Chockey »

Благодаря за съвета. Преглеждала съм ги и тези програми. Доколкото разбрах са за работещи вече. Аз обаче все пак имам нужда и от повече подготовка. Реално съм имала чисто счетоводство само 1 семестър. Нямам и стаж в БГ като счетоводител. Не знам, дали ще се справя и дали ще ме вземат на работа дори и на най-ниска позиция. Другият вариант е да изкарам една магистратура дистанционно в Свищов, за да се почувствам по-сигурна в теоретичната подготовка и в Канада направо да действам по професионалните програми... Искаше ми се да имам магистърска степен от тамошен университет...Приемам идеи всякакви
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: счетоводство

Мнение от azzura »

graduate diploma си е тоно магистърска степен
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: счетоводство

Мнение от Chockey »

http://www.mcgill.ca/conted/programs/gr ... gtaxation/ Бихте ли го погледнали това... Води се програма с 30 кредита, но мисля че не е магистърска степен. Как се възприема такъв тип образование от работодателите?
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

Re: счетоводство

Мнение от Vaseto »

Според мен azzura, греши. Това не е Магистърска степен, но няма проблем, работодателя да наеме човек с такава диплома (разбира се стажа по специалността е важен). Ето извадка от този сайт http://www.educationau-incanada.ca/inde ... g#programs за степените на обучение в Канада, за да не съм голословна.
"........
Programs

University degrees are offered at three consecutive levels — bachelor's, master's, and doctoral — with the possession of a degree from the lower level generally a prerequisite for admission to the next.

Many universities also offer diploma and certificate programs. Generally speaking, university diplomas and certificates require one or two years of study in a specific field or discipline. However, these programs vary widely from institution to institution, and from province to province. University calendars are the best sources of information about the nature and requirements of university diplomas and certificates......"

За франкофоните това е познато като DESS (програма с 30 кредита след бак). Не мога да съм полезна с много информация по самата програма (аз завърших моята магистратура във франкофонски университет), но пък имам познати, които завършиха точно тази програма и нямаха проблем с намирането на работа (даже доста преди да я завършат, но имат немалко стаж по специалността). Желая успех. :y:
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: счетоводство

Мнение от Chockey »

Благодаря за подробната информация :handshake: И аз така се ориентирах, че това не е магистърска степен. Стажът, който имам аз до момента е в много специфична сфера и преценявам, че ще ми е трудно да се реализирам в същата в Канада, така че ще трябва да се боря, въпреки че нямам стаж по специалността за някаква entry position.
Публикувай отговор