Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от demococcus »

Чудех се дали има някакви големи минуси ако пристигнем в Монреал през ноември. Надявам се да не ми се смеете много на въпросите, сигурно половината неща звучат много наивно и неориентирано, но... нали не е срамно да не знаеш, срамно е да не питаш...

Доколкото четох, обикновено цената на топлото е включена в наема, като е така разхвърляна че по-малките разходи през лятото да покриват по-голямите през зимата. Но не знам как седи въпросът, ако искам да наема само за три месеца нещо на първо време. Ние мислим да се свираме в някоя стая в общ апартамент с други хора на пръво време - виждал съм куп такива обяви, но не ми е ясно дали това върви и през зимата и как зимата влияе на цената в този случай.

Като стане студено, сигурно е гадно да се шляе по улиците човек без кола. Но предполагам че за ходене по институции, КОФИ, търсене на работа може би с градски транспорт и малко зъзнене по спирките ще стане работата?

Дали предлагането на нискоквалифицирана работа спада рязко през студения сезон? Аз със сигурност ще изпусна всички оферти за правене на вино от Касис, но може би ще има някакви други "брашнарски" длъжности през зимата колкото да се преживее? Смятаме да дойдем с посочения в сайта минимум кинти и подозирам че няма да ни стигне за повече от три месеца.

Погрешно ли е да се разчита че можем през зимата да караме КОФИ или да се запишем на някакъв едногодишен професионален курс за DEP и така да оползотворим първите студени месеци? Или докато ни дойде ред да се запишем ще минат три-четири месеца през които ще си изхарчим парите и напролет ще се вкараме в дилема дали да учим или да бачкаме!? Аз мога веднагически да покрия ниво на френския така че да уча нещо, а съпругата ще пъне за КОФИ-то.

Това са нещата, които ми се струват свързани със минуси през зимата, но може би вие ще подскажете и още.
Благодаря предварително.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от kikolilokiko »

а защо отхвърляш лятото?!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от demococcus »

kikolilokiko написа:а защо отхвърляш лятото?!
Не съм сигурен че ще успеем да заминем това лято (визи, кинти и т.н.). Затова се чудих ако увиснем за есен-зима, дали да не изчакаме пролет 2011 за заминаването. В БГ не че ще цъфнем, но поне няма да фалираме през зимата.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от becks »

Лично мнение, преди да са се включили професорите от Монреал:

По добре изкрайте зимата в България и учете език там, а като дойдете кандидтствайте в университет за магистърска степен или сертификат (следдипломна квалификация или както там се казва). Зимата е мръсно, кално и депресиращо - лично мнение

пак ЛИЧНО МНЕНИЕ - няма смисъл от курсове за неграмотни емигранти (от сорта на това прословуто КОФИ), по-добре си платете и учете език в курс в университет.
Последно промяна от becks на Пет Фев 26, 2010 3:43 pm, променено общо 1 път.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от kikolilokiko »

demococcus написа:
kikolilokiko написа:а защо отхвърляш лятото?!
Не съм сигурен че ще успеем да заминем това лято (визи, кинти и т.н.). Затова се чудих ако увиснем за есен-зима, дали да не изчакаме пролет 2011 за заминаването. В БГ не че ще цъфнем, но поне няма да фалираме през зимата.
ще успееш :)
визите трябва да дойдат
а кинтите винаги са малко ;)
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от Julian_04 »

Ние дойдохме Януари, Ама имаше кой да ни посрещне! ;)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от IvHaydu »


Привет!
Моето мнение е, че не трябва да се страхувате от дълбоките води!
Вярно е, че сте малко южняци (поздрави на Сандански!), ама няма лошо - ще изкарате зимата, а после пролетта ще ви изкефи!
Иначе си е двойна имиграция!
Пък и колкото по-рано дойдете, толкова по-скоро започва новия етап в живота ви!
Успех!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от troll »

ми как да ти даде съвет човек, като не си написал "кво даваш", а само "кво търсиш"!
Според мен ти подхождаш съвсем погрешно!Опитваш се да изкараш по-дълго с парите, които носиш.
Или да трупаш дългове учейки. И ако после не си намериш работа?Кво? Ще сгъваш байрака?
Тука около 1/3 от хората нямат 50 лева в повече и квото изчука - изпука. И си живеят.
По нашенско работата е като Олимпиадата - не е важно къде се класираш, а да участваш.
Мъжете са добре дошли по складове, фабрики и т.н. А жените са за бюрото, но има и немалко изключения.
Като пристигнеш тук ще си никой!С никаква история, обазование и приятели!
Дай си една седмица за оправяне на бумащината!
Ти ще си по-назад от местното население, значи трябва да си по-добър!Ако не ти харесва не идвай!
Трябва да обръщаш всеки минус в плюс!
Като си на спирката говори с хора. Като си в автобуса говори с хора. Но не им разправяй твоята истоия, а ги слушай! Така се научаваш да комуникираш, а може и работа да си намериш.
Та като се оправиш с бумащината ще си търсиш работа!
Първо ще си купиш едни обувки с железни бомбета.И не гледай да са евтини, а да са ти много удобни.
След туй се явяваш в всички агенции, който можеш да обиколиш и си търсиш работа в ресепсион-експедисион.
Не е важно каква е работата, а къде е!Трябва да ти остава достатъчно време да си търсиш нещо по-добро.А то ако фирмата е свестна там можеш да се развиваш. На всеки работодател при който отидеш , ще му наяправи добро впечатление, че работиш в момента.Все едно какво. Така събираш "Канадски опит".
А зимата е пекрасен сезон да си търсиш квартира в блок.Каквато температура държат в коридора, такава е и температурата в апартамента. Консиержа ако не те посрешне по тениска за кво говорим?Няма в къщи да седиш с ямурлук.
А за спирките не се притеснявай! Автобусите понякога закъсняват или избързват от разписанието 2-3 минути.
Всичко, което го пиша да не се схваща като рецепта за живот, а като начин на установяване.
Много е важно, да не пушиш, да не пиеш, да ти е добра жената и много други неща, които ако зема да ги пиша сега ще земе половин час. Също така е важно къв човек си и какво искаш.Ама аз си мисля, че след като дойдеш и като почнеш да работиш и говориш с колеги(по-точно слушаш) и хора ще можеш да си съставиш сам мнение и план за постигането на целите ти.
Да си жив и здрав и успех!
Каквото можеш да свършиш от БГ го свърши! Виж де са автобусите http://www.stm.info виж картата на острова питай тук за агенции, за индустриялни зони за квартири.Що не потърсиш някакъв кебешки сайт и да се регистрираш там и да опиташ комуникация? Що не се обадиш от БГ на някой работодател по обява да видиш как преди, а не слкед туй. :D

А и хич да не ти пука има ли кой да те посешне или не! Ако не можеш да си намериш де да спиш в Монреал не е добра идея да се идва тук.Ех по-евтино и по-лесно е с приятели ама ако ги няма не се отказвай, де!
Здраве и късмет! :y: :D
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от radkoT »

Виждам че професорите от Торонто за ме изпреварили но няма нищо.

Моя съвет е колкото по рано се махнеш от бг толкова по добре !
Последно промяна от radkoT на Пет Фев 26, 2010 5:04 pm, променено общо 1 път.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от troll »

kikolilokiko написа:
demococcus написа:
kikolilokiko написа:а защо отхвърляш лятото?!
Не съм сигурен че ще успеем да заминем това лято (визи, кинти и т.н.). Затова се чудих ако увиснем за есен-зима, дали да не изчакаме пролет 2011 за заминаването. В БГ не че ще цъфнем, но поне няма да фалираме през зимата.
ще успееш :)
визите трябва да дойдат
а кинтите винаги са малко ;)
Бе аз си мисля, че го е мъничко страх!
Ма то е нормално, де!
:D
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от kikolilokiko »

troll мерси за инфото :beer:
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от kikolilokiko »

troll написа:Бе аз си мисля, че го е мъничко страх!
Ма то е нормално, де!
:D
и му се иска да отложи малко викаш ;)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от kikolilokiko »

radkoT написа:
Моя съвет е колкото по рано се махнеш от бг толкова по добре !
най-добрият съвет :y:
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от demococcus »

Много стабилни съвети и хубави мнения, благодаря ви, хора!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от kikolilokiko »

никой не е обещал да е лесно ;)
стискаш зъби и се държиш мъжки! :)
Публикувай отговор