Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от Julian_04 »

Kan_Tangra написа: А миналата зима такъв сняг валя, че едва, се виждаше по улицата къде са паркирани колите. Горе долу стигаше до покривите.
Нещо си в грешка! Не миналата, а по-миналата беше с много сняг! И миналата беше сравнително безснежна...знам го със сигурност, защото 2 зими вече устоявам на изкушението да си купя суфльозa. :D
Обичам да рина сняг!...като малък булдозер съм!...пък и е полезно за социалните контакти! ;)
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от troll »

Как седи въпроса със снегопочистването в Монреал?
Монреал е признат за абсолютен световен шампион сред големите градове по снегопочистване, което включва сума мероприятия.За това е отговорна общината.
Важно е да се сподели, че в повечето административни единици в Монреал, снега се чисти 24 часа.Докато има.
Първите три месеца пред вас задължително ще го чистят през ноща.
С оглед снегопочистване и паркирането по улицата на автомобили се наблюдават два вида места:
такива дето е разрешено и такива дето е забранено.
Ако е забранено добре, щото може да се чисти винаги, но ако е разрешено тогава закона казва, че трябва да те известят 12/24 часа по-рано, че ще чистят т.е. че паркирането е забранено, обикновено от едната страна. Има улици на които целогодишно е разрешено паркирането само от едната страна и всеки следващ ден се сменщ страната.
Известяването става или като забиват в снега от въпросната страна малки табелки и тогава значи че до 12/24 часа ще минат от там или на стълбовете с нормални знаци и пътеуказателни табели поставят временнна сигнализация, че ще се чисти или от 19:00 до 7:00 или от 07:00 до 19:00. т.е. през деня или през ноща.
Като доиде времето за чистене, което е обикновено като спре снеговалежа, щото иначе нищо не чистиш. Но ако си частно лице и виждаш, че ще натрупа едно 30-40 сантиметра до сутринта е добра идея да си изчистиш вечерта и така да си помогнеш с обема.
Та първо минават едни малки машинки, които тук се наричат "Бомбардие"-та, по фирмата дето ги е направила и свалят всичкия сняг от тротоарите на уличното платно(то те непрекъснато вървят и чистят тротоарите).След туй минават няколко пъти грейдъри, които разкарват снега от едната страна на другата и след туй го складират от едната страна. След туй минава суфльозата, кочто представлява една въртяща се спирала отпред, с която засмуква снега и го подава на едно въртящо се колело, което го изстрелва по система от търъби където поиска водачът на суфльозата. А той иска да го товари в камьон, които върви паралелно на суфльозата и който като се напълни избътзва и отива да разтоварва, а поста му се заема, от следващия, който върви отзад. Отзад вървят бая камьони. При много сняг за 50-75 метра се пълни един камьон. Тези камьони се наричат "10колела/ди ру", щото имат 10 колела, като завиват с 4 и всички могат да бъдат двигателни. Пред всичко туй върви шефа, който винаги върви назад и с радиостанция, телефон, крясъци и знаци командва суфльозата, камьоните и една кола, която върви отзад и проверява как е свършена работата.
Обеснявам всичко туй не за да ви впечатля, а за да ви обесня, че е хубаво да си вземете по вътрешен апартамент в сградата, щото при вас ще чистят нощем и от тия трудно се спи.Ама много трудно.
Кво се случва ако некой не си махне колата?
Колата отзад, като види шефа оставена кола (или минава кола малко преди кавалкадата), периодично отхвърча отпред и надува една корабна сирена, която положително стряска умрелите в гробищата и кара всички в 2 км околовръст да си мислят всичко най-хубаво за тоз идиот дето си е оставил колата. Ако не дотича по гащи да си махне колата, получава глоба - 135 КАД и суфльозата го заобикаля и му оставя всичкия сняг и колата.
Разбра ли Кане Тангра?
Хем си плащаш, хем си чистиш! Ще ти се некой да ти изчисти!
Едно снегопочистване е малко над 2 млн. долара. Още от лято се събират огромни количества пясък под магистрали и на други места. Снега се кара в хранилища.Това лято кметството каза, че нема да чисти ако снега е под 13 см щото е много скъпо.
Колите, дето нема къде да се паркират ги паркираме в най-близкото училище, но трябва да се изкарат преди 06:00 - 07:00 щото тогава идват на работа хората от училището и туй си е техен паркинг де.КОгато си бачкал цел ден и след туй си отишъл и си изкупил магазина и в багажника ти има 25 пластмасови пликчета, а ти ходиш на работа с чанта, компютър, боат а лънч и още нещо е истинско удоволствие да излезеш и да риеш сняг 45 минути на -24 градуса, с въглищарска лопата, за да можеш да си сложиш колата на 1 километър от в къщи и след туй да направиш 10 курса за да занесеш всички торби.
И като видиш жената и се сетиш, че си забравил да купиш хляб ... ти иде да се върнеш в БГ. :D :D :D

Мод: Пренесено във вики, статия "Снегопочистване в Монреал".
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от Kan_Tangra »

Julian_04, тотално си се объркала. Сигур от възрастта ще да е. Миналата зима имаше адски много сняг.

troll-е мерси, за разясненията :)
До сега не се е налагало да ми слагат глоба за паркиране, все успявах да откопая колата :)
Само се чудя кога ви идват през нощта да чистят. Може би такава ви е улицата. Наистина има някои знаци, дето забраненото е от 4 сутринта ...
При нас е от 12 наобяд, или пък 7 сутринта, зависи на коя улица си.
Тези машини бтв, дето ги описа трола са мегавнушителни. Всяка от тях е голяма почти колкото къща. Един път ги гледах, бях паркирал и бях в колата, на другата страна на улицата. Направо се уплаших да не ме отнесе заедно с колата. Багера сновеше напред назад като ракета. Като изминаваше половината пресечка за няколко секунди, и после с пълна газ пак наобратно. А е висок колкото 3 коли и широк колкото поне две. Внушителна работа. Щеше ми се да ги заснема на видео, но нямах под ръка. А скоро такъв голям сняг не е валял. Че да покажем на бг-то как се чисти 50 санта сняг от улицата за 0 време. И то от целия град. В сф като падне 2см сняг и обявяват бедствено положение. Все ги изненадва неподготвени.
А на магистралите как го правят тоя номер, наскоро пак валя сняг, преди седмица, май миналата сряда вечерта беше, та за 2 часа бях в центъра, на улиците натрупа едно 2-3 сантиметра и продължава да вали. Кофти работа. Качих се на магистралата (вил мари) - почти чисто. А снега току що наваля, буквално преди час. Улиците навсякъде пълни със сняг. А на магистралата колите си карат със 90 и има само малко киша.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от Julian_04 »

Kan_Tangra написа:Julian_04, тотално си се объркала. Сигур от възрастта ще да е. Миналата зима имаше адски много сняг.
Добре, баби както кажеш! :P Явно над ващо картие се изсипал всичкия сняг или си бил твърде депресиран от зимата...Щото аз имам 10 м драйвуей и не си спомням да съм го ринала повече от 2 - 3 пъти...Е верно, че колата не се брои...Докато аз се трудя, тя си стои спокойничко в гаража. Това го казвам на 100% щото баба ми беше на гости, та я разхождах насам-натам. Ние в нашето семейство сме столетници, та можеш да си представиш как моите внучета се радват на 3 баби. Хехехе.... :P :*
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от troll »

Дами и господа!
Нека не си мерим алейте за колите!
Туй е подфорум и тема за помощ на нови емигранти до 3 месеца през зимата.
т.е. драйвуейя си е направо оф топик.
Кане верно е че зависи на коя улица си, но тука говорим за новодошли.
Радвам се че при теб не чистят през ноща.
Но на някой места чистят.
Както не един път повтарям из таз тема тъова са сведения основани не само на личен опит. Обхватноста им е малка, а достоверноста - съмнителна.
Моята идея е хората да видят какви неща има.
Щото, тук, големия проблем е, че не знаеш какви въпроси да задаваш! :D
А иначе те си решават!
Например като купиш една стока в един магазин, можеш с касовата бележка да я върнеш във всеки магазин от същата верига, което за хората тук е естествено, но за БГ емигрантите не е
Или като купиш нещо, а то следващата седмица е намалено отиваш и ти връщат разликата.Щото ти можеш да го върнеш и купиш пак намалено.
:?:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от troll »

Заради Кана ще направя едно офф топик изключение!
На магистралите като падне повече от 2 см, сняг пускат 3 снегорина и след тях една суфльоза, която фърля извън магистралата.
Като е зима правителството, кметството или Саак-а плащат една реклама:
Ако пред вас има снегопочистваща машина и се движи бавно не я изпреварвайте! Не знаете какво има отпред!

А тука скоро стана една трагедия. Една арабска емигрантка тамън звършила университета и не я видял никой и я разпрашила суфльозата.Лоша работа!
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от ablood »

Определено не миналата, а по-миналата година беше дебелият сняг.
Миналата беше съвсем нормална.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от troll »

Та да отговоря на въпроса в заглавието!
Как ще е тъпо?“
Направо е страшна далавера, ако е като тази зима. Сега не е за емигриране по щатско. На ората по източното крайбрежие им се разказа играта.
То и 2012 така започва с земетресения в Хаити и Чили. :D :rofl: :rofl:

Ей ви статистики!
http://www.criacc.qc.ca/climat/suivi/annuel_f.html
А ви се разминават изказванията, щото единия говори за година, която включва чсти от две зими, а другия говори за зими. :D :D :D
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от radkoT »

Едно от нещата което ме впечатли наи много когато доидох беше как почистват снега .
То не бяха 1000 вида различни всевъзможни машини,то не беше чистене през ноща или веднага като спре снега,за пръв път видях и да се чистят тротоари и опесачават и то постояно.
И като вземем впредвид колко голяма площ чистят тея хора изумлението е още по голямо.
Ако тези хора които чистят само в нашия квартал /не говоря за хората които чистят целия Монреал не говаря и за хората които чистят цяла Ка / та тези само от нашия квартал ако доидат в бг ще я изчистят цялата държава сигурно за петнаисетина минути :lol:

п.п другото чудно тук е че като падне сняг след часове асфалта е почти сух,някакви химия хвърлят не съм запознат може тролл да каже но е факт ,няма киша няма нищо все едно не е валяло.Асфалта става бял ,даже и по обувките се лепи тая химия
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от iliana »

Едно от нещата което ме впечатли наи много когато доидох беше как почистват снега .
То не бяха 1000 вида различни всевъзможни машини,то не беше чистене през ноща или веднага като спре снега,за пръв път видях и да се чистят тротоари и опесачават и то постояно.
Даже и велосипедните алеи почистват, да им се невиди!
И последно, за да онагледим лекцията за снегопочистването:
http://www.youtube.com/watch?v=pE6N7CDV-9s
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от ablood »

Това зрелище се вижда само по улиците с тротоари.
В нашия квартал обаче пешеходците са такава рядкост, че тротоари има само по булевардите. Така, че снегът просто го избутват настрани, а ако се натрупа много го издухват в дворовете (внимателно).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от Uspial »

Зависи кой питате за зимата и снега.
Преди 2-ве години като беше голямия сняг зимата слушам радио а хората звънят на живо в студиото по телефона.
Всички звънящи са в колата, всички в задръстване и се жалват от снега и зимата с един нещастен тон на гласа само дето не са ревнали.
Изведнъж се обажда някакъв мъж с един щастлив тон все едно е спечелил 6-ца от тотото.
Казва следното : Аз работя в снегопочистващия бизнес и тая година се видях в пари. Много съм доволен благодаря на господа и още повече сняг да дава.
За мем е все едно цитирам дословно:
Моней ар фолинг фром дъ скай. :D

Както виждате има и доволни хора от зимата.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от Преуспял »

Uspial написа:За мем е все едно цитирам дословно:
Моней ар фолинг фром дъ скай. :D
Хълц, не се ли умори да ни забавляваш с познанията си по английски?
:rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от MrGeek »

Преуспял написа:Хълц, не се ли умори да ни забавляваш с познанията си по английски?
Нещо не си успял да рзбереш. Това е специален английски, който се използва за правене на бизнес в дипломатическите среди. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Тъпо ли е да идваме в началото на зимата?

Мнение от troll »

Малко или повече всичко писано от мен досега може да бъде доказано поне на 85% или поне тъй си мисля аз.
(Благодаря на Илияна за нагледните матеряли :clap: )
Сега обаче ще се опитам да навлеза в зоната на незримото, където само интелекта ще бъде наша пътеводна светлина.Това е една опасна зона. :D Дали ще ни стигне газта в лампата? :tmi: А и свети ли газеничето достатъчно силно? |(

След като започнем работа.

Има едни 5 % от родените тук, които рядко се задържат повече от година на една работа. На някой работи, кебекарин кандидатства, взимат го и той не дочаква обяд, а си изнамира ангажимент изчезва и не се връща повече.
Не забравяйте, че за да напредва стадото със скороста на нормалните, тези които са по-бавни изостават. Тук обществото е силно ориентирано да помага, това насърчава мисълта у нас , че сме добре, а и то действително си е така. Тъй, че има най-различни програми за емигранти, бавноучещи, трудночетящи ... изоставащи. Но няма хора от нормалните, дето работят носене на изоставъщите. Изобщо проблема на давещия се е проблем на давещия се.
Един емигрант е поне два пъти по-добър от един кебекар, но 5 кебекари са пет пъти по-добри от 5 емигранта.Те са запомнили тез неща от времето, когато те са били емигранти, а индианците са ги посрещнали, а сега се извиняват на индианците.
Затова е много важно да се знае какво поведение да се държи в кебекарския екип.
Ама май туй е по-скоро за хора след трите първи месеца, щото за новодошлите е важно да работят повече от останалите, да отговарят точно и ясно и винаги да са сигурни в нарежданията, които са получили. Ако спреш един шеф, той очаква от теб да му кажеш нещо персонално или нещо за работата Трябва да имате много серьозен аргумент за да прескочите прекия си началник и обикновено това е "да го заместите". Ако е до две нива над теб можеш да му кажеш нещо за рботата иначе не, щото вие работите много различни неща.Ако искаш да му обясниш как да работи по-добре това е много лоша идея.Ако се възхитиш от начина по който работи това също е безмислено, но е относително правилно и може да ти осигури място сред клакьорите, но там не се оцелява лесно.
т.е. ти немаш работа с шеф две нива над теб и повече. Когато си до 3 месеца абсолютно всеки възрастен служител/работник може да иде при "личния състав" и да каже, че работиш опасно/безотговорно и лошо/некачествено и си изхвърчал на минутата.Затуй се възприема стратегията "Зоопарк". Работиш много и праиш квот ти кажат, щото иначе изчезваш.(Системата се казва "Зоо" щото само там не отстрелват маймуните, като емигранта, а се веселят с тях и ги държат.).Това напълно важи и за новопостъпващи кебекари, но там въпроса е как постъпват те и веднага се появяват разлики.
Знам, че това което казвам е доста полемично, но твърдя доста сигурно, че ако си достатъчно мотивиран, демек, на зор, това е сигурния начин да останеш някъде.
А иначе решението си е ваше!
Можете да обясните на всички "кви са прости и колко по-готино е в БГ" и да останете без работа.
Също така разбирам, че не това искат да чуят новите емигранти , но туй е истината.
Хората помагат на други хора, само когато са много по-зле от тях.Иначе избират по-друга линия на поведение.
Всички крайни заявления са неприемливи.
Ясното взимане на страна в някакъв конфликт е нежелателен.
Адаптацията е много важно нещо.
В туй общество никой с никого не се кара, заяжда, не обижда и не заплашва.(Глупаво е и е асоциялно) Ако не можете да издържите без туй има БГФоруми. :D

Мод: пренесено във вики, статия "След като започнем работа".
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Публикувай отговор