Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от ablood »

Изобщо не мога да намеря comcast за Канада.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от iliana »

Видеотрон предлагат ънлимитед трансфер за бизнес абонати
http://affaires.videotron.com/affaires/ ... /index.jsp
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от ablood »

Да се върнем на темата:

Някой има ли инфо за не твърде скъп домашен нет с неограничен трафик и без филтър за телевизии?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от optics »

Аз досега не съм чул за провайдер без ограничен трафик.
Дори Бел да е такъв никога не бих отишъл.
Ето кво изкарах на теста :-)

Изображение

А пропо в Онтарио съм живял на 3 места, в BC също на 3 и никъде нета не ми е идвал
по телефонните жици на Бел. Винаги по коаксиален кабел. (и никога не съм бил абониран за кабелна телевизия - а само и единствено за интернет)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от becks »

ablood написа:Да се върнем на темата:

Някой има ли инфо за не твърде скъп домашен нет с неограничен трафик и без филтър за телевизии?
http://www.canadianisp.ca/cgi-bin/ispse ... earch&p=QC

Избери си от списъка.

Неограничения интернет в Канада е до 5 мбита за домашни абонати и до 6 мбита за бизнес абонати (Бел не осигурява достъп на wholesalers на по-високи скорости) . Неограничен интернет се предлага само от малки независими доставчици Говори се че тази година ще CRTC ще премахне изцяло неограничения интернет (за да ликвидира всяка конкуренция на Бел).

И не мога да разбера като си поствате тези скорости хвалите ли се или се оплаквате? Защото ако някой нормален потребител от развита индустриална държава ви види скоростите и условията, само ще се смее. ;)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от IRA »

Ние сме с неограниен интернет , на рекламата е с 24 мбита, на пракника било около 10 мбита , казава мъжът. Плащаме с таксите 38 долара, но май за нови абонати услугата е по скъпа.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от ablood »

becks това е един изключително полезен линк. Лошото е, че според него имам 15 доставчика с dry loop в района и единствения с оферта под $35 за неограничен са Аканак, които обаче имат отрицателен рейтинг.
Явно ще трябва да преглътна поредното увеличение на Бел. :worried:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от Kan_Tangra »

bibco написа:Пич, "бруталното" в поведението на БЕЛ е на стойност 5 (пет) долара повече. И пак си ползваш неограничен интерент - ако щеш стрийм телевизия, ако щеш - торенти...
Няма друг доставчик, който да е по-изгоден, тъй като преносната мрежа- тоест телефонните кабели са тяхна собственост. Тук не говорим за Wi-Fi, кабелен /например "Видеотрон-мошенници", или нещо друго...
Така че, Белл си остава най-подходящото за гледане на телевизия, поне според мое мнение.
Бих се радвал, ако някой ме обори!
До колкото знам Бел си тротълват линиите, ограничавайки торентите до около 30кбайта /с. Което е много много малко. Не знам с онлайн телевизиите как е.

Аканак, въпреки че ползват линии на Бел, предлагат заобикаляне на това ограничение!
За целта ти отпускат виртуално ПЦ в техния офис, ти си правиш директна връзка между твойта машина и това ПЦ (най-лесно става чрез Bitvise Tunnelier)
И тогава може да си теглиш и със 600-700кбайта. (ако има откъде)
Тунелирането звучи по-сложно, но всъщност се прави много просто. Настроиш ли венднъж програмката, си има "експорт" на конфигурационен файл, и тоя файл може да си го ползваш вечно.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
ivanzab
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 5:26 pm

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от ivanzab »

Здравейте! Чета форумът от доста време. Засега "в мечтите си" искам да живея в Канада...но пиша тук по друг повод, а именно интернет скоростите, които се предлагат от местните доставчици. Направо съм изумен!!! Мислех, че в Канада това е много по-напред. Моят доставчик (както разбрахте съм в България) ми гарантира скорост от 50 Mbit/s. Това се достига само в БГ пространството, за съжаление. Но и "навън" скоростите са около: download: 20-25 Мбит, а upload: 5-15 Мбит в зависимост от сървъра. Не се хваля или заяждам! Напротив, чета Ви с голям интерес. Просто съм учуден. Плащам 30 лв. (15 евро).
Искренни поздрави на всички оттатък "голямата локва"!
:)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от miteto »

ivanzab написа: Моят доставчик (както разбрахте съм в България) ми гарантира скорост от 50 Mbit/s. Това се достига само в БГ пространството, за съжаление. Но и "навън" скоростите са около: download: 20-25 Мбит, а upload: 5-15 Мбит в зависимост от сървъра. Не се хваля или заяждам! Напротив, чета Ви с голям интерес. Просто съм учуден. Плащам 30 лв. (15 евро).
Искренни поздрави на всички оттатък "голямата локва"!
:)
Здрасти! Това за в БГ пространството предполагам е така. За "външните" скорости ми звучи малко невероятно обаче - особено частта с 5-15мбит upload :o
Можеш ли да направиш един тест http://www.speedtest.net/ (избери сървър в Канада примерно) и после дай картинката от теста тука.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от MrGeek »

ivanzab написа:Здравейте! Чета форумът от доста време. Засега "в мечтите си" искам да живея в Канада...но пиша тук по друг повод, а именно интернет скоростите, които се предлагат от местните доставчици. Направо съм изумен!!! Мислех, че в Канада това е много по-напред. Моят доставчик (както разбрахте съм в България) ми гарантира скорост от 50 Mbit/s. Това се достига само в БГ пространството, за съжаление. Но и "навън" скоростите са около: download: 20-25 Мбит, а upload: 5-15 Мбит в зависимост от сървъра. Не се хваля или заяждам! Напротив, чета Ви с голям интерес. Просто съм учуден. Плащам 30 лв. (15 евро).
Искренни поздрави на всички оттатък "голямата локва"!
:)
Не може да има нищо изумяващо в случая ако човек е запознат с технологиите. Първо горецитираните капацитети не са и не могат да бъдат гарантирани, а само поделени. Второ, високите капацитети на локалния и респективно международния трафик в България се дължат на три основни предпоставки, които никога не са били налице в Канада. Това са централизираната структура (всички трасета водят към София), нищожните за преодоляване разстояния в държавата и масовото ползване на локално съдържание (основно незаконно). Тези три предпоставки доведоха до изграждането и усъвършенстването на т.нар. БГ пиъринг - висококапацитетна свързаност и маршрутизация между българските доставчици и техните автономни системи. Такова нещо в Канада никой няма сметка да осъществява, защото цената би била хилядократно по-висока (размерите на тази държава и разстоянията тук са си направо космически в сравнение с българските) пък и локалното съдържание никога не е било някакъв фактор - тук под интернет капацитет вингаи се е разбирал международния такъв. Ето защо ще трябва да се примириш с тези дадености. Освен това на този стандарт тук е немислимо цената на интернет доставката да е колкото тази в България, все пак поддръжката излиза далеч по-скъпо. Например за последните 5 години едва ли имам прекъсвания на интернет услугата сумарно за повече от петнадесетина минути. Не знам с така популярните ЛАН кабели, висящи по блоковете в БГ дали някой може да се радва на подобна стабилност, особено по време на гръмотевични бури - повечето се оплакват за прекъсвания от дни или в най-добрия случай часове. Затова всяко нещо си има плюсове и минуси. За мен лично гарантираната стабилност на услугата е от първостепенно значение, след това идва капацитета. Цените на широколентовия достъп тук са приблизително следните: $45 за 15 Mbps download, 1 Mbps upload; $96 за 25 Mbps download, 2 Mbps upload; $150 за 100 Mbps download, 5 Mbps upload. Като в този достъп винаги е включен някакъв ограничен обем на трафика. Българските доставчици не поставят ограничение на трафика, защото основния обем винаги е бил локален (в рамките на БГ пиъринга) трафик, най-вече от вътрешното споделяне на торент съдържание.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от def34 »

Каквото и да си говорим истината е ,че няма друга високоразвита държава като Канада, с толкова слабо развит интернет.Дори и в БГ да е валидно правилото,че се предлагат високи скорости за локален трафик, а ниски за международен, това не е валидно за други европейски държави.В Щатите примерно, също голяма държава, почти не се среща ограничение на трафика каквото има в Канада.Причината е,че в Канада са налице две големи компании Бел и Роджърс, които са си поделили пазара и не позволяват никаква конкуренция и съответно по атрактивни оферти и цени.Освен това, дори и извън бг пиъринга, в България се предлагат по добри оферти за Интернет, отколкото в Канада.Примерно бившата БТК, сега Виваком, предлага 10Mbps за локалана свързаност и 5-6 Mbps международна, на цена от 20 лева.Освен това ти дават и безплатен модем, което за Канада си е просто луксозна безмислица, тъй като там не стига че се вързваш към тяхната мрежа, но и съвсем "великодушно" ти позволяват да наемеш или да си закупиш от тях модем.Същото е и положението с кабелната телевизия, докато в България set-up box е безплатен, в Канада отново се плаща или наема...
P.S И понеже ще кажете ,че в Канада стандарта е висок и затова са такива цените, може да се запознаете с цените в Германия, дъжава с доста по висок стандарт от канадския , там за 30 евро можеш да се сдобиеш с DSL -16 Mbps,както и безплатен модем,като естествено Интернета е неограничен.
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от radkoT »

MrGeek написа:
Както и да го овъртаме и да се опитваме на черното да кажем че е бяло не става...не става и това е.
Интернета в бг е многократно по бърз,стабилен а и евтин от Канадския такъв.Факт !
Може би тва е едно от малкото неща които в бг са по добре развити
Въпроса е защо Ка ,държава от Г7 все още е с комуникации/не казавам само Интерент / отпреди 10г
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от IRA »

Препоръчайте ми интернет компания за центъра на София. На майка ми интернета е ужасен, като завали дъжд спира и редовно прави проблеми, а плаща към 35 лева.Не помня името на компанията. Знам ,че сменя 2-3.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Кой интернет позволява гледане на онлайн ТВ?

Мнение от MrGeek »

radkoT написа:Интернета в бг е многократно по бърз,стабилен а и евтин от Канадския такъв.Факт !
Може би тва е едно от малкото неща които в бг са по добре развити
Въпроса е защо Ка ,държава от Г7 все още е с комуникации/не казавам само Интерент / отпреди 10г
Нали се сещаш как казват на онези "разбирачи", които си смучат от пръстите фантазии за да ги раздуват пред публика, която много не е в час?
Единственото вярно нещо е, че интернета в БГ е по-евтин. И няма как да не е. Както и ракията впрочем.
Понеже канадските комуникации били с 10 години назад, би ли ми дал пример за доставчик в България преминал 100 Mbps граница на широколентовия достъп? А да си чул за въвеждане на DOCSIS 3.0 стандарта? Ето вземи да прочетеш една статия от преди повече от една година. Става ясно например, че Shaw е първият интернет доставчик в Северна Америка, който пробива 100 мегабитовата граница в широколентовия достъп. Тази услуга вече отдавна е достъпна в цялата мрежа, като цената както отбелязах в момента е $150. Може и да ти се вижда скъпо, в сравнение с 20 евровите тарифи в БГ, но все пак това са 100 Мбит/с чист интернет трафик. И това е доставчик, който обслужва всичко от Прериите на запад - територия почти колкото половин Европа. Пак повтарям, за последните пет години сумарно услугата е била недостъпна за около петнадесетина минути. Услуга с такъв процент ъптайм в България не се предлага дори на корпоративни клиенти. Това са фактите. Другото са приказки на мераклии за евтино шоу пред публика.
Пардон, имало пилотен проект за въвеждане на DOCSIS 3.0 в Плевен в края на миналата година:
Към момента в Плевен е реализиран първият етап от въвеждането на стандарта DOCSIS 3.0, с което капацитетът на мрежата беше увеличен 3 пъти, а скоростите за потребителите - до 30%. С финализирането и на втория етап ще се осигури възможност за достигане на Интерент скорости над 100 Mbps. Евроком планира през 2010 г. да внедри DOCSIS 3.0 и в София и Пловдив.
Тепърва се очаква тази година в София и Пловдив първия етап, който ще доведе само до 30%-но увеличение на скоростите, а 100 мегабитовия достъп се очаква във вотрия етап, все още неясно кога.
В същото време в изостанала Канада Shaw работи по пилотен проект за въвеждане на гигабитов широколентов достъп. Още малко факти.
Последно промяна от MrGeek на Сря Мар 10, 2010 1:59 am, променено общо 1 път.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор