Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от krimon »

Утре по Теле-Кебек в предаването Terres d'échanges ще представят България по особен начин:
Patricia Couture-Gurkovska et Dessislav Sabev sont des nomades modernes qui ont opté pour la mouvance et le changement dans leur vie. Patricia, la Gaspésienne, a troqué l’enseignement du français pour le design et la restauration. D’abord poète underground chez lui, Dessislav est passé au monde de la recherche universitaire, dans le domaine de la nordicité. L’Amérique du Nord l’a particulièrement attiré pour sa situation géographique, mais aussi pour ses valeurs démocratiques.
http://www.telequebec.tv/emissions/terr ... =101701553

За който иска да го гледа - от 19h30
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от htris »

T.e. по особенно идиотски начин,досега нито едно предаване за друга страна не съм гледал,в което да не е показана в най-грозни цветове,за да изпъкне колко тази тукашна грозна страна е хубава.По дезинформацията са големи майстори и настройване на общностите една срещу друга,но за другото са пълни нули.Никак не ми се вярва да е друго,понеже иначе няма да им дадат да припарят до студиото.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от krimon »

Репортажът е доста приятен, интересен и поучителен. Изобщо не е показана България в светлината на по-горното мнение. Можете да гледате повторенията, ако искате.

Jeudi 4 février 2010 - 15 h
Jeudi 4 février 2010 - 0 h 30
Dimanche 7 février 2010 - 1 h
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от Jim »

http://video.telequebec.tv/video/2881/bulgarie
-пълен запис

Много готино предаване!
Патриция много добре се е адаптирала към живота в София и България, говори и дори пише на български.
А Десислав решава проблемите на севера от офиса в Гатино.
Заслужава си да се види.
strs
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 4:30 am
Местоположение: Ville de Québec, Canada
Обратна връзка:

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от strs »

Aз не съгласен с представянето на България.
Мисля, че е представена по най- идиотския начин по- който може да се представи. В България има много подчертавам много хубави места, които не са отразени в този филм. Казва, че сградите били много олющени да може и да има такива, но няма ли сгради, които по- дизайн не могат и да се сравняват със сградите, които са тук, всички еднотипни и едноцветни, представя някакъв си депанор, а колко квартални магазини има, не са представени, които със тукашните не може и да се сравняват. Липсвала и реката ходила ли е на р.Дунав, че говори така. Ходила ли е на море, тук си нямат и посещават други страни за да се насладят на красотата.
В Квебек наблюдаваме една красота, красота, че направо ти се отваря сърцето ха-ха-ха. Защо стои там след като не и харесва, а и строи къща, кой би си позволил да строи къща?
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от ZanzibarHero »

Jim написа:... А Десислав решава проблемите на севера от офиса в Гатино.
Заслужава си да се види.
Какви проблеми решава? Някой може ли да ме "открехне"?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от krimon »

strs написа:Aз не съгласен с представянето на България.
Мисля, че е представена по най- идиотския начин по- който може да се представи. В България има много подчертавам много хубави места, които не са отразени в този филм. Казва, че сградите били много олющени да може и да има такива, но няма ли сгради, които по- дизайн не могат и да се сравняват със сградите, които са тук, всички еднотипни и едноцветни, представя някакъв си депанор, а колко квартални магазини има, не са представени, които със тукашните не може и да се сравняват. Липсвала и реката ходила ли е на р.Дунав, че говори така. Ходила ли е на море, тук си нямат и посещават други страни за да се насладят на красотата.
В Квебек наблюдаваме една красота, красота, че направо ти се отваря сърцето ха-ха-ха. Защо стои там след като не и харесва, а и строи къща, кой би си позволил да строи къща?

Кат не си съгласен, направи си филм и го пусни по тукашната телевизия! Да не би притежаваш единствената истина за това каква е България и как би трябвало да изглежда по тукашните медии :o Обърни внимание, че въпросното предаване не е концентрирано върху природата и красотите на България и няма за цел нейното научно-популярно представяне ! Идеята му е съвсем различна - адаптацията към чуждата култура на двама от представителите на две различни цивилизации. Какво море, какъв Дунав и т.н. ...

В същия смисъл къде си ходил в Квебек, че да даваш оценка на природните му красоти ? Най-вероятно не си мръднал от Монреал и по-далеч от носа си не виждаш. Върни се за малко в София, за да видиш не малко пообелените му сгради от неокласически тип /ако ги има малко в центъра на София/ и те съветвам да се поинтересуваш от тукашната архитектура не от кварталчето, където си се заселил. Ще останеш много учуден колко много работи са ти убягнали поради предразсъдъци и априори отрицателното ти мнение за страната. .... и т.н., и т.н. От край време съм на мнение, че за такива като теб - обратно в България и концерт на Десислава :rofl: :rofl:

Вчерашната снимка във вестник Метро на бг кукери добре представи България :D :D Повечето хора, които ми я показаха мислеха, че живеем като африканците танцувайки около огъня маскирани :rock:
ZanzibarHero написа:
Jim написа:... А Десислав решава проблемите на севера от офиса в Гатино.
Заслужава си да се види.
Какви проблеми решава? Някой може ли да ме "открехне"?
Човекът е етнолог и се занимава със съвременните проблеми на автохтонното население на Канада. Функционер е едва от 2 месеца /според предаването/. Не за първи път е медиатизиран и определено е един от най-известните българи в Канада. Има докторат в университета Лавал в Квебек и е правил много експедиции в тукашния Север. Напиши на гугъл името му на латиница и ще видиш много работи свързани с него и последните му експедиции.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
strs
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 4:30 am
Местоположение: Ville de Québec, Canada
Обратна връзка:

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от strs »

Г-н или Г-жо krimon.
Не съм писал отговора по- темата за да се заяждам с някого, стоя много над тези неща. Целта ми е била преди всичко да изкажа мое собствено мнение. И страшно много съжалявам, че има такива българи като теб, които винаги търсят под вола теле и винаги гледат да се заядат с някого от форума, затова сме и толкова „задружни„ българите.
За да те осведомя, аз също имам образование придобито тук и продължавам да уча(архитектура) и не гледам само моето кварталче или пред носа ми, както мисля си писал/а, мога да поспоря с теб дали не съм пътувал и да изпратя снимки от почти цяла Канада.
Пожелам ти успех.
И преди всичко не се нахвърляй срещу българите, а показвай уважение.
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от radkoT »

strs написа: И преди всичко не се нахвърляй срещу българите, а показвай уважение.
Никои не може да си избяга от комплексите нали знаеш ,а при някои хора те са в повечко :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от krimon »

strs написа:За да те осведомя, аз също имам образование придобито тук и продължавам да уча (архитектура) и не гледам само моето кварталче или пред носа ми, както мисля си писал/а, мога да поспоря с теб дали не съм пътувал и да изпратя снимки от почти цяла Канада.
тук утрепа рибата :rofl: :rofl: Айде изпрати снимки от цяла Канада - явно не случайно учиш архитектура. Покажи, така да се каже професионално, как архитектурата е нула. Тъкмо ще ни обясниш в сравнително-историчска перспектива какви са предимствата на българската такава :*
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от krimon »

strs написа:И преди всичко не се нахвърляй срещу българите, а показвай уважение.
Уважение съм изказала към българите, които го заслужават - пуснала съм темата точно с такава цел.

Уважение към абсолютно необмислено и повърхностно мнение на някакъв си българин във форум не мога да покажа, поради простата причина, че не етническата принадлежност е водещата в подобен случай. :y:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от Linko »

Като гледам подобни млади българи като Десислав - умни, одухотворени, целеустремени и жизнерадостни, някак си ми се стопля сърцето и започва да ме гъделичка гордостта че съм българин. И отново се разгаря искрицата надежда, че за държавата ни има бъдеще. :)

Ама като чета идиотски разсъждения като на strs и всичко наново угасва. :(
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
strs
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 4:30 am
Местоположение: Ville de Québec, Canada
Обратна връзка:

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от strs »

Linko,
Никого не съм си позволил и не мога и да си позволя да нарека някого идиот или идиотски неговите разсъждения, както искаш го разбирай това си твой проблем, просто не съм научен така, а съм научен да уважавам хората и тяхното мнение. Аз също не съм съгласен с много мнения в форума, но не мога да съдя или да бъда съдник.
Успех на всички.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от Linko »

Но без никакво притеснение наричаш "идиотски" начина на представяне на едно нещо дето никой не е и мислил изобщо да представя.
Затова и аз си позволявам без какпка притеснение да нарека по подобен начин разсъжденията ти относно представянето на това дето не е представено. :)

Иначе към теб моите най-искрени почитания! Както към всеки друг представител на човешкият род и мой сънародник. Както и не смятам, че едно глупаво или идиотско разсъждение означава, че човекът е глупак или идиот. Ако са налице всички симптоми, само тогава може да се твърди подобно нещо. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Десислав Събев по Теле Кебек и още ...

Мнение от kapitan »

Филмчето е яко!За около 20 мин. наистина успява да пресъздаде диалога между двете култури квебекарската и нашата българската.Показва хубавото и грозното и на двете места,пък всеки да си избира кое ще му хареса и къде,още повече,че за мен филма е зареден с оптимизъм,който ще ни е полезен на нас новите имигранти българи в Квебек.Мен ме накефи!Браво на Кримон,че го пусна във форума,заслужава си! :rock: :y:
Още по- ми стана кеф,защото сега имам много добра приятелка квебекарка,интересува се искренно от нашата култура,не само от мене ха-ха :rofl: ,та научих я няколко елементарни български думи и изречения.Кеф ми стана,когато,понеже й препратих линк-а с филма,тя ми каза,че в началото на филма,когато двамата герои във филма си говорят на български по тел-на,тя,моята приятелка, е разбрала много добре на български обръщенията в началото на филма "Добър ден,Десислав","Как си"...
Аз се кефя,че по мой си начин и аз съм мост между двете култури,двата свята,всеки от нас по свой си начин.Много е важно,ние като нови имигранти в Квебек,да общуваме колкото е възможно повече с квебекарите и с др.националности в Квебек.Имаме голям късмет,че живеем в такова общество,Квебек и в голям и мултинационален град като Монреал.Не трябва да сме негативни и себезатворени,а допира с другите и местните става,не е лесно,но не е и трудно,а когато видиш взаимният интерес е наистина готино.
Заключено